Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
95721_titulna_fotografia_magicbox 676x451.jpg
24. mája 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Dotočili sme film Betlehemské svetlo, hlásia Svěrákovci

24.5.2021 – Po mesiaci a pól skončilo natáčanie nového filmu režiséra Jána Svěráka s názvom Betlehemské svetlo. Do kín by sa mala komédia o hľadaní životnej harmónie dostať v apríli budúceho roku. V hlavných rolách diváci uvidia Zdeňka Svěráka, Danielu Kolářovú, Terezu Rambu, Vojtěcha Kotka a Vladimíra Javorského.

„Napriek tomu, že sme film točili v náročných podmienkach covidovej doby, všetko nám prekvapivo vychádzalo,“ zdôveril sa režisér Ján Svěrák. „Otec hral hlavnú filmovú postavu po dlhých pätnástich rokoch a bola radosť sa na neho od kamery pozerať. Ak sa nám to takto podarí i dokončiť, mohol by to byť krásny film,“ povedal v posledný natáčací deň v Stráži nad Nezárkou režisér. Scenár snímky vychádza z knižného bestselleru Povídky a Nové Povídky Zdeňka Svěráka ako príbeh o spisovateľovi, ktorému do bežného života vstupujú postavy z vlastných  poviedok. „Hrám spisovateľa Šejnohu, ktorý akoby mi z oka vypadol. Je iba o niečo vtipnejší než ja“ prezradil autor predlohy Zdeněk Svěrák.

Za kameru sa postavil držiteľ ôsmich Českých levov a ďalších piatich nominácií – fonomenálny kameraman Vladimír Smutný, ktorý spolupracoal so Svěrákovcami už na Koljovi pred 25 rokmi. Osvedčení tím ďalej tvoria oceňovaný architekt Ján Vlasák a kostýmová návrhárka Simona Rybáková. O strih celého filmu sa po prvý krát postará pokračovateľ rodinnej tradície, syn režiséra a vnuk hlavného predstaviteľa, František Svěrák.

Film sa natáčal od konca marca prevažne v Prahe, štáb sa premiestnil i do väznice v Plzni alebo do Stráže nad Nežárkou. V ďalších rolách sa objavia tiež napríklad Ondrej Vetchý, dánska herečka Patricia Schumann či Jitka Čvančarová. Premiéru filmu tvorcovia plánujú na apríl roku 2022 a do kín ho uvedie spoločnosť Magic Box Slovakia. 

Informačný servis

K téme

Najväčšia potravinová zbierka na Slovensku hlási 2 milióny eur a 2 000 ton jedla UNIQA prispela sumou 30 000 eur na vybudovanie detského psychiatrického stacionára v Martine

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.