Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. apríla 2014 PR správyHospodárske výsledky od PRservis.skSITA Diskusia()

Dopravoprojekt vlani zvýšil zisk pred zdanením o 63,5 %

BRATISLAVA 24. apríla – Najväčšia projektová spoločnosť na Slovensku DOPRAVOPROJEKT, a.s. so sídlom v Bratislave dosiahla v roku 2013 účtovný zisk pred zdanením vo výške 301 130 €, a to napriek náročnej situácii na stavebnom trhu, aj keď rok 2013 mal byť odrazovým pre slovenské stavebníctvo. Celkové výnosy predstavovali sumu 13 565 082 € a celkové náklady bez dane z príjmov 13 263 952 €.

Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Ing. arch. Gabriel Koczkáš zhodnotil rok 2013 z hľadiska činnosti akciovej spoločnosti ako stále náročný, aj keď sú vidieť minimálne pozitívne zmeny v porovnaní s rokom 2012: „Zhodnotiť rok 2013 z pohľadu činnosti našej akciovej spoločnosti je veľmi ťažká a náročná úloha. Od začiatku roku sme počúvali nielen z médií, ale aj zo zdrojov blízkych stavebnému priemyslu, že kríza posledných rokov je už za nami a spolu s ňou sa aj slovenské stavebníctvo odrazí od toho pomyselného dna, od ktorého sa dá už len stúpať nahor, že teda dôjde k oživeniu celého sektoru, vrátane oblasti projektovania, konzultačných a inžinierskych činností. To sa malo prejaviť medzi iným aj nárastom počtu zákaziek. Očakávania sa splnili iba čiastočne“.

Napriek kritickému obdobiu posledných dvoch rokov / 2012 a 2013 / spoločnosť DOPRAVOPROJEKT, a.s. a jej vedenie verí, že práve rok 2014 bude rokom pozitívneho obratu na stavebnom trhu a zvýšeného rozvoja dopravnej infraštruktúry. Ako ďalej uviedol G. Koczkáš:
„Čo je víziou do budúcnosti?

Silná a stabilná spoločnosť, ktorá vie prekonať aj krízu takých rozmerov akej sme boli svedkami v minulých rokoch a zachová si svoju integritu, profesionalitu a pozíciu lídra na trhu projekčných prác. V nadchádzajúcom roku 2014 oslávime 65 rokov od založenia DOPRAVOPROJEKTu, už len toto číslo samotné prezrádza, že sme firma s dlhoročnou tradíciou založenou na kvalite svojej práce a vysokej odbornosti zamestnancov.“

DOPRAVOPROJEKT, a.s., člen skupiny SUDOP Group, a. s., zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava 1, oddiel: Sa, vložka 378/B 1. 5. 1992, je najväčšia projektová a konzultačno-inžinierska spoločnosť v Slovenskej republike. Vykonáva projektové, prieskumné, inžinierske, konzultačné, expertízne a poradenské služby, vrátane stavebného dozoru so zameraním najmä na dopravnú infraštruktúru, pozemné, ekologické a vodohospodárske stavby. Majoritným akcionárom spoločnosti DOPRAVOPROJEKT, a.s. je holandská firma SUDOP International B.V., ktorá vlastní podiel 99,46 % akcií. Vydané akcie na meno v listinnej podobe v počte 57 545 kusov, s menovitou hodnotou akcie 34 eur, tvoria základné imanie spoločnosti v celkovej výške 1 956 530 €. Prevoditeľnosť akcií nie je obmedzená.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Tlačová správa z valného zhromaždenia spoločnosti DOPRAVOPROJEKT, a.s. Plavebné komory v Gabčíkove sú na hranici životnosti. Vodohospodári začali s ich modernizáciou

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Hospodárske výsledky

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.