Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. apríla 2013 PR správyHospodárske výsledky od PRservis.skSITA Diskusia()

DOPRAVOPROJEKT, a.s. vlani s účtovným ziskom pred zdanením 185 397 eur

BRATISLAVA 24. apríla – Dňa 24. apríla sa uskutočnilo valné zhromaždenie spoločnosti DOPRAVOPROJEKT, a.s., na ktorom akcionári prerokovali a schválili výsledky hospodárskej činnosti spoločnosti.

Najväčšia projektová spoločnosť na Slovensku DOPRAVOPROJEKT, a.s. so sídlom v Bratislave dosiahla v roku 2012 účtovný zisk pred zdanením vo výške 185 397 eur a to napriek nepriaznivej situácii na stavebnom trhu a výraznom poklese obchodných príležitostí.

Tržby z projektovej činnosti a z predaja výrobkov a služieb boli v minulom kalendárnom roku realizované v celkovom objeme 13 594 793 eur. Celkové výnosy predstavovali sumu 13 986 803 eur a celkové náklady 13 801 406 eur.

Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Ing. arch. Gabriel Koczkáš zhodnotil rok 2012 z hľadiska činnosti akciovej spoločnosti ako náročnejší v porovnaní s rokom 2011. Dôvody pripisuje: „Útlm stavebníctva ako celku, ale predovšetkým útlm v oblasti prípravy projektov, sa ešte výraznejšie prehĺbil, čo malo nutne odraz aj v oblasti projektovania a konzultačných činností. Počet obchodných príležitostí (ale aj ich rozsah) rapídne poklesol, to malo nutne za následok silnejúcu konkurenciu domácich a zahraničných firiem v odvetví a deformáciu ponúkaných cien za projektové a konzultačné služby, ktorú umocňovali aj neodborne nastavené pravidlá verejného obstarávania.“.

Aj napriek náročnému obdobiu posledných dvoch rokov / 2011 a 2012 / spoločnosť DOPRAVOPROJEKT, a.s. a jej vedenie verí, že rok 2013 bude rokom zotavenia sa stavebného trhu a rozvoja dopravnej infraštruktúry. Ako ďalej uviedol G. Koczkáš: „ Do budúcnosti sa pozerám s optimizmom. Spoločnosť je stále kompaktná, stabilná, zdravo sebavedomá, s vyspelým tímom odborne zdatných a patrične skúsených zamestnancov, projektantov – profesionálov, ktorí sú schopní aj naďalej poskytovať našim klientom kvalitné a komplexné služby. Očakávame, že v súlade s vládnym programom rozvoja dopravnej infraštruktúry budú čoskoro vypísané ďalšie verejné súťaže, ktorých sa aj naďalej budeme aktívne zúčastňovať a ponúkať svoje služby pre verejných obstarávateľov a súkromné stavebné firmy. Úspešnosť v nich bude samozrejme závisieť aj od kvality našich ponúk vrátane novely zákona o verejnom obstarávaní a najmä ňou upravených podmienok účasti vo verejnej súťaži a kritérií.“

DOPRAVOPROJEKT, a.s., člen skupiny SUDOP Group, a. s., zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava 1, oddiel: Sa, vložka 378/B 1. 5. 1992, je najväčšia projektová a konzultačno-inžinierska spoločnosť v Slovenskej republike. Vykonáva projektové, prieskumné, inžinierske, konzultačné, expertízne a poradenské služby, vrátane stavebného dozoru so zameraním najmä na dopravnú infraštruktúru, pozemné, ekologické a vodohospodárske stavby. Majoritným akcionárom spoločnosti DOPRAVOPROJEKT, a.s. je holandská firma SUDOP International B.V., ktorá vlastní podiel 99,46 % akcií. Vydané akcie na meno v listinnej podobe v počte 57 545 kusov, s menovitou hodnotou akcie 34 eur, tvoria základné imanie spoločnosti v celkovej výške 1 956 530 eur. Prevoditeľnosť akcií nie je obmedzená.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Odhalením pamätnej tabule sme si pripomenuli autora mestskej estakády v Považskej Bystrici 75. výročie vzniku spoločnosti DOPRAVOPROJEKT, a.s.

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Hospodárske výsledky

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.