Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. októbra 2013 PR správyPotraviny od PRservis.skSITA Diskusia()

Do Nitry sa vrátilo pivo

BRATISLAVA 31. októbra – Už takmer 10 rokov je mesto pod Zoborom bez svojho vlastného piva. Nitrianska rodina Wolfovcov sa rozhodla tento stav zmeniť a vo svojom podniku U Vlka začne od prvého novembra variť originálne pivo Trogár. Ročne sa v minipivovare navarí až 150 hektolitrov „dvanástky“, neskôr by mali pribudnúť aj ďalšie druhy pív, ktoré budú k dispozícií pre nitrianske podniky.

Názov Trogár je Nitranom známy, keďže miestni tak označujú svojich „zlých chlapcov“. Okrem Trogára sa v krčme budú čapovať aj pivá z ďalších slovenských minipivovarov, ktoré sú združené v Asociácií malých nezávislých pivovarov Slovenska a tiež spoločne bojujú proti nadnárodným gigantom v hnutí PIVOBRANA. Jeden z majiteľov pivovaru, Karol Wolf, vysvetľuje, prečo sa rozhodli začať variť pivo:

„Pivo do Nitry patrí a vždy patrilo. Chceme ho variť poctivo a tak, aby si ľudia zapamätali jeho chuť a radi sa ku nám vracali. Okrem toho chceme ako aktívny člen Pivobrany ponúkať aj produkty našich priateľov z tohto hnutia a šíriť tak myšlienku rozmanitosti a jedinečnosti piva ako takého“, povedal Karol Wolf a dodal, že na začiatok sa rozhodli pre štandardnú dvanástku.

Sládek Martin Wolf varí pivo podľa tradičnej receptúry a starej metódy, používa len kvalitné základné suroviny ako vodu, slad, chmeľ a pivovarnícke kvasnice. V Trogárovi nenájdete žiadne prídavné látky, či konzervanty, dodávať sa bude v sudoch s vlastnými etiketami.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Výpravná rekonštrukcia príchodu sv. Konštantína a Metoda: Najväčšia slovenská historická udalosť ožije v Nitre Trnava bude päť dní centrom divadla pre mladých: Začína sa Teen Theatre Fest

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Potraviny

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.