Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
93736_dnes sa zacina europsky tyzden sportu 676x507.jpg
23. septembra 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Dnes štartuje Európsky týždeň športu

23.9.2020 – Na Slovensku budú prevládať akcie na školách a vo vonkajšom prostredí, vrcholom podujatia je už tradične sobotná #BeActive Night.

Pred šiestimi rokmi spojila Európska komisia začiatok jesene so sloganom #BeActive. Snaha vyburcovať k fyzickej aktivite ľudí bez ohľadu na vek, pôvod či fyzické schopnosti, padla na úrodnú pôdu. Počas Európskeho týždňa športu sa do boja s ničnerobením púšťajú milióny Európanov, ktorým je blízky zdravý životný štýl. Tento rok bude od 23. do 30. septembra a jeho koordinátorom je na Slovensku Národné športové centrum.

Žijeme v dobe, kedy vieme takmer všetko vybaviť z pohodlia domova a spoza počítačovej obrazovky. Prirodzený pohyb sa vytráca a aj podľa štúdií Eurobarometra je dokázané, že tento negatívny trend sa odzrkadlil na náraste civilizačných ochorení, ktorými ľudia trpia. Počet obéznych Európanov alarmujúco stúpa. ,,Hoci Európsky týždeň športu trvá sedem dní, jeho ambíciou je motivovať verejnosť k pohybovým aktivitám celoročne. V rámci tých siedmych dní, ktoré máme k dispozícii, sa preto verejnosti snažíme predstaviť rôzne druhy športov a zviditeľňujeme rôzne aktivity,“ hovorí Jana Škripková, projektová manažérka Európskeho týždňa športu. Do tohto medzinárodného podujatia sú zaregistrované aktivity, ktoré budú organizované na školách, pracoviskách, ihriskách, parkoch, v športových kluboch či fitnes centrách. Ich organizátori pritom budú dodržiavať všetky hygienické opatrenia, ktoré vydal Úrad verejného zdravotníctva SR v súvislosti s druhou vlnou pandémie koronavírusu. ,,Máme zaregistrovaných vyše 400 podujatí, ktoré podporia Európsky týždeň športu termínovo do 15. októbra. Z toho bude takmer 300 na školách a okolo 100 outdoorových. Tento rok si podujatie dáva za cieľ vyzdvihnúť, že pohyb zvyšuje nielen našu kondíciu a posilňuje imunitu, ale pozitívne vplýva aj na duševné zdravie,“ priblížila Jana Škripková.

Vyvrcholením Európskeho týždňa športu bude v Bratislave sobotná #BeActive Night v parku Andreja Hlinku (26. septembra) a novinkou bude v nedeľu #BeActive Village pred Paneurópskou vysokou školou (27. septembra). Vstup na podujatie je voľný a pre návštevníkov je počas soboty pod taktovkou moderátora Mateja Sajfu Cifru pripravený tanečný workshop súboru Čarovné ostrohy, ukážky bojového umenia kung-fu, kickbox s Tomi Kid Kovácsom, Ninja dráha pre deti. ,,My divákom predvedieme našu najúspešnejšiu šou Rockom Krokom, v ktorej prezentujeme moderný folklór a s ktorou sme sa dostali až do Las Vegas. Verím, že Ružinov roztancujeme,“ pozýva Peter Živner, umelecký vedúci súboru Čarovné ostrohy. ,,Európsky týždeň športu je podľa nás výborná príležitosť na zapojenie sa širokej verejnosti do komunity športujúcich a šanca vyskúšať si aj nové druhy športov a pohybových aktivít. My sme si v nedeľu pripravili ukážky moderného nordic walkingu pre  túto ozdravno – pohybovú aktivitu,“ dodala Lucia Okoličányová, prezidentka Slovenskej asociácie Nordic Walking. Všetky informácie o Európskom týždni športu nájdete na stránke www.tyzdensportu.sk.

Informačný servis

K téme

Jesenné módne trendy 2021 Fascinujúca dovolenka v Ománe: Bezpečný a nepoškvrnený Orient s rozprávkovými plážami

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.