Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. júla 2013 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Dnes a začali Štiavnické letné kurzy

BRATISLAVA 8. júla – Už po ôsmy raz sa dnes už naplno rozbehnú medzinárodné interpretačné kurzy pre mladých hudobníkov Štiavnické letné kurzy organizované občianskym združením Pekná hudba. Sú stále jedny z mála, ktoré na Slovensku znovu obnovili zabudnutú bohatú tradíciu minulosti z oblasti doplnkového hudobného vzdelávania počas letných mesiacov.

Mladí umelci z celej Európy sa v čarovnom prostredí Banskej Štiavnice prišli zdokonaľovať v hre na nástrojoch husle, violončelo, gitara.

V tomto roku zavítalo dovedna do Štiavnice 38 hudobníkov z Rakúska, Poľska, Ruska, Maďarska, Talianska, Rumunska, Kórei, Českej republiky a Slovenska.

Medzi pedagógmi nájdeme aj absolútnu svetovú špičku, pražského gitaristu Pavla Steidla, stabilným členom je aj poľská huslistka žijúca vo Viedni, Dominika Falger, profesorka na univerzite v Grazi. Violončelo je v rukách organizátora kurzov a vysokoškolského pedagóga Eugena Procháca, ktorý kurzy založil päť rokov po úspešnom rozbehnutí medzinárodné podujatia Festivalu peknej hudby zakomponovaného taktiež do malebnej Banskej

Ďalším pedagógom hre na husle je rakúsky profesor Rainer Hornek, sám bývalý aktívny huslista, člen Viedenských symfonikov, ktorý sa okrem iného špecializuje aj kurz Ortho –bionómie,

Štiavnické letné kurzy sa konajú v dňoch 8.7 až 15.7. v gotickej budove miestnej ZUŠ. Záverečný koncert účastníkov Štiavnických letných kurzov sa uskutoční v nedeľu 14. júla o 16.00 h priamo pod holým nebom na Trojičnom námestí v centre Banskej Štiavnice.

Štiavnické letné kurzy sú organizované s podporou Ministerstva kultúry, Rakúskeho kultúrneho centra a Poľského inštitútu.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Vedenie českého ASBIS-u preberá Andrej Buchamer Schneider Electric prináša otvorenú automatizačnú infraštruktúru novej generácie v spolupráci so spoločnosťami Intel a Red Hat

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.