Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
103270_2023 12 ts vianocne dm skutky dobra img_6470 676x451.jpg
18. decembra 2023 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

dm podporuje svojich spolupracovníkov vo využití pracovného času na dobré skutky

18.12.2023 – dm nadväzuje na svoju tradíciu podpory dobrovoľníckych aktivít aj počas tohto adventu. Spolupracovníčky a spolupracovníci sa zapájajú do písania vianočnej pošty, darovania krvi, pomoci organizáciám a pomáhania si v predajniach.

V dm je vďaka iniciatíve dm {spoločne} téma dobrovoľníctva prítomná počas celého roka. Iniciatíva pravidelne predstavuje možnosti, ako sa jednotlivci dokážu angažovať v pomoci komunite a okoliu. „Vyzdvihujeme ňou prirodzenosť dobrovoľníckej práce a schopnosť každého z nás priniesť do spoločnosti pozitívnu zmenu,“ vysvetľuje Martin Podhradský, konateľ dm drogerie markt Slovensko.

Hneď v úvode decembra, v priestoroch Akadémie dm v Bratislave a na odberných miestach Národnej transfúznej služby po celom Slovensku, prebehlo darovanie krvi, po ktorom mali darkyne a darcovia nárok na deň plateného voľna. Do tejto aktivity sa z radov dm zapojili pravidelní darcovia aj viacerí prvodarcovia.

Ďalšou z adventných aktivít je podpora projektu Vianočná pošta občianskeho združenia Pohodovo. Ručne vyrábané a vypísané vianočné priania putujú z dm do domovov seniorov a svojou troškou tak pomáhajú pokryť záujem niekoľkých z približne 8 000 žiadateľov o prianie. „Pre seniorov je prianie v obálke a s poštovou známkou vzácne a veľmi cenné, pretože boli na túto formu zvyknutí celý život,“ približuje podstatu projektu Ľubica Noščáková z OZ Pohodovo. Veľmi pozitívne hodnotí, že počet odosielateľov prianí každým rokom rastie a ďakuje aj za tých stálych: „Máme aj prispievateľov, ktorí poštu píšu od začiatku, už sedem rokov. Niektorí spoločne s deťmi, ktoré medzičasom vyrástli. Myslím si, že je to krásny vzor nezištnej pomoci druhým, ktorý im ako rodičia odovzdávajú.“ Okrem domáceho písania prianí bol v rámci pracovného času v centrálnom sklade a centrále vytvorený aj priestor, v ktorom dm spolupracovníci priania tvorili spoločne.

Internými kanálmi dm podporuje aj zapojenie sa do aktivít Vianočný zázrak či Vianoce z krabičky a venovanie osobného či pracovného času projektom rôznych organizácií. Jednotlivci si tak môžu vyskúšať napríklad vianočné dobrovoľníctvo v nízkoprahovej nocľahárni Depaul Slovensko alebo personálnu podporu zbierok Slovenskej katolíckej charity.

Čas je v dm možné venovať aj tradičnému internému projektu predvianočnej výpomoci v predajniach. Od 11. do 22. decembra sa v rámci neho usilujú stlmiť nápor v predajniach aj spolupracovníčky a spolupracovníci z centrálneho skladu a centrály. Vďaka zapracovaniu v predajniach, ktorým si prešli pri nástupe do práce v dm, vedia byť posilou v rušných adventných prevádzkach.

Infomačný servis

K téme

Fandíme srdcom tým, ktorí do toho dávajú srdce Svetové ekonomické fórum označilo spoločnosť Schneider Electric za maják cirkulárnej ekonomiky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.