Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
89461_18 11 20 ilustracni foto_2 676x371.jpg
6. decembra 2018 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

DKV zjednodušuje platby mýta v pobaltských krajinách

BRATISLAVA 6. decembra 2018 – DKV Euro Service, popredný poskytovateľ služieb pre dopravcov, zjednodušuje platby mýta v pobaltských krajinách. Po novom umožňuje online objednávky elektronických známok pre Estónsko, Lotyšsko a Litvu prostredníctvom internetového portálu A-Toll. K dispozícií je taktiež aplikácia pre smartfóny. Úhrada poplatkov prebieha bezhotovostne v režime PostPay.

„Pobaltské štáty hrajú dôležitú úlohu predovšetkým v tranzitnej doprave. Som rád, že môžeme našim zákazníkom ponúknuť pohodlné objednávky a správu známok pre všetky tri krajiny prostredníctvom jedného portálu. Dopravné firmy určite ocenia aj transparentné vyúčtovanie poplatkov za mýto na jednej faktúre,“ hovorí Ondřej Pavlík, regionálny riaditeľ DKV Euro Service pre východnú Európu.

V Estónsku musia platiť mýto všetky vozidlá nad 3,5 tony, v Lotyšsku nad 3,0 tony. V Litve sa mýtna povinnosť vzťahuje nielen na nákladné autá, ale aj na autobusy s ôsmimi a viac sedadlami. Poplatky závisia od času, emisnej triedy, v niektorých prípadoch aj od počtu náprav. Pre úhradu mýta sú k dispozícií denné, týždenné, mesačné, štvrťročné a ročné známky. Mýtne kontroly sa realizujú na hraničných priechodoch alebo kontrolnými hliadkami na území jednotlivých krajín. Overovanie prebieha na základe poznávacích značiek.

Na internetový portál A-Toll sa možno zaregistrovať prostredníctvom stránky DKV. Pre zadávanie objednávok jedným alebo viacerými užívateľmi si firma môže nastaviť ľubovoľný počet prístupov. Okrem toho je možné vodičom vytvoriť špeciálny prístup prostredníctvom mobilnej aplikácie. Užívatelia internetového portálu A-Toll sú priebežne informovaní o stave svojich známok. V prípade, že je potrebné zaistiť novú známku, dostanú včas pripomienku.

DKV Euro Service patrí medzi najväčších  poskytovateľov služieb pre dopravcov

Spoločnosť DKV Euro Service je jednou z vedúcich servisných spoločností v oblastiach logistiky a cestnej prepravy, ktorá už od roku 1934 ponúka profesionálom v doprave množstvo služieb zameraných na optimalizáciu nákladov a efektívne riadenie vozových parkov na európskych cestách. Medzi ne patria napríklad bezhotovostné platby za produkty a služby u viac ako 72 000 obchodníkov so širokým portfóliom ponúkaných značiek a tiež služby jednotnej úhrady mýta alebo vratiek dane z pridanej hodnoty či spotrebnej dane.

DKV Euro Service je súčasťou DKV MOBILITY SERVICES Group. Skupina je zastúpená v 42 krajinách, zamestnáva okolo 1 000 pracovníkov po celej Európe a v roku 2017 dosiahla obrat 7,2 miliardy eur. V rovnakom roku bola karta DKV vyhlásená po trinásty raz za sebou za „Najlepšiu značku“ v kategórii palivových a servisných kariet. Aktuálne je v obehu viac než 3,1 milióna servisných kariet DKV a palubných jednotiek u približne 170 000 zákazníkov.

www.dkv-euroservice.com

K téme

Mýto v Taliansku: DKV BOX ITALIA FLEET umožňuje platiť mýto pre vozidlá s celkovou hmotnosťou do 3,5 tony DKV Mobility prekonala míľnik 500 000 nabíjacích bodov v Európe

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.