Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
97657_1_financny prispevok 3000 eur bol odovzdany zastupcom detskeho oddelenia vo fakultnej nemocnici v ziline 676x331.jpg
5. januára 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Divízia Beauty Care Henkel Slovensko prináša už piaty rok radosť na detské oddelenia po celom Slovensku

5.1.2022 – Prinášať radosť na detské oddelenia je sloganom kampane, na ktorej už piaty rok participuje  divízia Beauty Care spoločnosti Henkel Slovensko spolu so sieťou drogérií Teta. Vďaka výťažku z nákupu vybraných produktov značiek Schauma a Fa sa pomoc za päť rokov dostala 15 detským oddeleniam v nemocniciach po celom Slovensku.

Princípom kampane Prinesieme radosť na detské oddelenia je nákup vybraných produktov značiek Fa a Schauma v sieti drogérií Teta. Z nákupu každého výrobku putuje 10 centov na pomoc a celkový výťažok je rozdelený medzi vybrané detské oddelenia v nemocniciach. O výbere oddelení, ktoré dostanú finančnú pomoc, vždy rozhoduje verejnosť.

„V každom kraji (západ, stred a východ) sa vyberú dve nemocnice, ktoré v priebehu troch septembrových týždňov súťažia na facebookovej stránke Teta drogérie Slovensko. Tá nemocnica, ktorá získa najväčší počet hlasov v kraji, získa šek na 3 000 €. Každý rok tak v každom kraji získa podporu jedno detské oddelenie,“ vysvetľuje princíp výberu nemocníc Juraj Čechvala, Key Account manažér divízie Beauty Care, Henkel Slovensko.

Vybrané detské oddelenia dostávajú príspevok rovnako vo výške 3 000 €. Ide o sumu, ktorá je vyzbieraná číro z nákupu produktov značiek Fa a Schauma. „Teta drogéria ako partner projektu plní svoju rolu recipročným plnením voči značkám Fa a Schauma. Je to win – win situácia, a preto je to spoločný projekt,“ dopĺňa Juraj Čechvala.

Podporené nemocnice

V piatom ročníku kampane Prinesieme radosť na detské oddelenia pomoc dostali Detské oddelenie v nemocnici Snina na nákup prístroja na skríning sluchu novorodencov, tlakomerov a monitora saturácie O2 a postieľky, Detské oddelenie vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline na rekonštrukciu, zlepšenie a zútulnenie priestorov pre hospitalizované deti a ich sprievodcov ako zákonných zástupcov a Detské oddelenie Fakultnej nemocnice v Trnave na nákup hračiek zameraných na psychomotorický vývoj hospitalizovaných detí, tiež na nábytok, tapety s detskou tematikou, set terapeutických kariet pre deti s úzkostnými poruchami a zabezpečenie prístupu do vybraných medzinárodných databáz orientovaných na pediatriu.

V roku 2020 pomoc putovala detským oddeleniam nemocníc v mestách Bardejov, Banská Bystrica a Trenčín. Zakúpené boli infúzne pumpy, nové detské postieľky, bola zabezpečená rekonštrukcia vchodu, mzdy pre psychológa, inštruktora sociálnej rehabilitácie a liečebného pedagóga pre Svetielko nádeje či zabezpečenie detskej elektrickej polohovacej postieľky so stolíkom pre potreby Kliniky pediatrie a neonatológie.

Za päť rokov fungovania kampane sa pomoc dostala aj detským oddeleniam v ďalších mestách ako Čadca, Prešov, Zvolen, Nové Zámky, Ružomberok, Spišská Nová Ves, Nitra, Košice i Liptovský Mikuláš.

„Som nesmierne potešený, že aj naše značky majú jasne stanovenú oblasť pomoci a cieľovú skupinu, ktorej spolu s našimi partnermi pomáhajú. Je to dôkaz toho, že spojenie síl a spolupráca sú kľúčom k úspechu,“ vysvetľuje prezident spoločnosti Henkel Slovensko, Christian Schulz.

Viac informácií o kampani Prinesieme radosť na detské oddelenia uvádza stránka  Prinesieme radosť | Teta drogéria (tetadrogerie.sk).

Informačný servis

K téme

10 rokov Connected Biking s Bosch eBike Systems Digitalizácia archívov pre verejnosť: AOMV SR mení prístup k histórii

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.