Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. novembra 2017 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

„Diskrétne a verejné poradne kože“ Dvadsaťpäť dermatológov bude poskytovať bezplatné poradenstvo v rámci podujatia TRH KOŽE

BRATISLAVA 6. novembra 2017 – V nedeľu 12. novembra sa v Starej tržnici v Bratislave uskutoční po prvý raz TRH KOŽE. Ide o odborné podujatie zamerané na klinickú dermatológiu a dermatokozmetiku, v rámci ktorého budú pre návštevníkov pripravené aj „Verejné“ a „Diskrétne poradne kože“. Dvadsaťpäť popredných dermatovenerológov bude bezplatne poskytovať návštevníkom konzultácie. Do diskrétnych poradní je potrebné sa prihlásiť na stránke www.trhkoze.sk, keďže počet konzultácií je časovo obmedzený.

„Poradne nebudú samozrejme totožné s vyšetrením v ambulanciách“, hovorí predseda Slovenskej dermatovenerologickej spoločnosti Doc. MUDr. Dušan Buchval, PhD, ktorá nad podujatím prevzala záštitu.
„ V poradniach budú mať záujemci možnosť konzultovať svoje prípadné a doposiaľ neriešené kožné problémy, ale aj už existujúce dermatologické ochorenia. Ide o poradenstvo, v rámci ktorého chceme poskytnúť návštevníkom Trhu kože doplňujúce informácie a odporúčania, na ktoré častokrát v ambulanciách neostáva priestor. Touto aktivitou chceme zároveň posilniť dôveru voči kožným lekárov a zdôrazniť potrebu včasných návštev dermatologických ambulancií, dopĺňa doc. Buchvald.

V diskrétnych a verejných poradniach budú môcť rovnako návštevníci konzultovať kožné ochorenia, ktoré sú od 10tej ráno aj na programe TRHu KOŽE.

Trh kože otvorí diskusia venované prejavom a možnostiam liečby autoimunitného ochorenia psoriáza. Na pódiu sa stretnú poprední dermatovenerológovia prof. MUDr. Mária Šimaljaková, PhD., MHA, primár MUDr. Peter Kozub, PhD., reumatológ MUDr. Daniel Čierny a zástupkyňa pacientskej organizácie Bodkáčik Mária Cetkovská.

Program Trhu kože bude ´ďalej pokračovať odbornými diskusiami na témy atopický ekzém, akné, melanóm a nádorové ochorenia kože, menej známe ochorenia a defekty a poranenia kože.

Súčasťou Trhu kože budú aj ukážky a kurz prvej pomoci pri popáleninách a porazeniach , ktoré budú celý deň realizovať zástupcovia Červeného kríža. Pre pacientov a ich rodiny a blízkych budú k dispozícii taktiež aj psycho-sociálne poradne zamerané na zvládanie ťažších foriem dermatologických ochorení.

Na Trh kože bude symbolické vstupné len pre dospelých 2 Euro, pričom celý zisk bude venovaný pacientskym organizáciám Spoločnosti psoriatikov a atopikov SR a Bodkáčikovi – združeniu pre rodiny, deti a mládež s kožným ochorením SR a Občianskemu združeniu pacientov s dermatologickými malignitami. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.trhkoze.sk alebo na facebooku.

K téme

Kooperativa otvorila pre zamestnancov špeciálnu poradňu Lidl a Aliancia žien: Nebojte sa zavolať o pomoc

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.