Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
90726_dva roky dxc technology bilancovali sprava account delivery lead michal sevcik generalny riaditel zdenko bohmer a consultant juraj boledovic. 676x451.jpg
14. mája 2019 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Digitalizácia dáva šancu odvážnym technologickým riešeniam

BRATISLAVA 14. mája – Pred dvomi rokmi vznikla spoločnosť DXC Technology s ambíciou zaradiť sa medzi top svetových hráčov v oblasti poskytovania IT služieb. Obdobie na etablovanie sa na trhu využila nielen na získavanie nových zákazníkov, ale aj na vývoj technologických riešení, ktoré nachádzajú uplatnenie ako v súkromnom, tak aj vo verejnom sektore. Na Slovensku sa počas tohto obdobia stala významným zamestnávateľom a spoľahlivým dodávateľom pre partnerov.

Patrí k popredným nezávislým globálnym IT spoločnostiam, ktorých cieľom je viesť klientov na ich digitálnej transformačnej ceste k úspešnému podnikaniu. DXC Technology vznikla ako priama reakcia na potreby v technologickom priemysle, pričom čerpá z viac ako 60 ročných skúseností v podobe 6000 spokojných zákazníkov zo 70 krajín. ,,Naším cieľom nie je byť len top korporátnym hráčom v IT segmente, ale v prvom rade robiť projekty, tvoriť témy a posúvať našu spoločnosť vpred. My naozaj spoločne premieňame inovácie a inšpirácie na úspech našich klientov,“ hovorí Zdenko Böhmer, generálny riaditeľ DXC Technology na Slovensku. Vďaka obrovskej sieti partnerov, medzi ktorými sú spoločnosti ako  AT&T, AWS, Dell, EMC, HDS, IBM, SAP a ServiceNow je DXC Technology technologicky nezávislá a má nadviazanú spoluprácu s takými dodávateľskými a dátovými centrami, čo sprístupňujú najefektívnejšie IT služby na svete. Môže tak klientom ponúkať diferencovaný operačný model, ktorý zahŕňa vytváranie, predaj a poskytovanie technologických riešení šitých priamo na mieru.

,,Snažíme sa naplno využívať potenciál globálnej spoločnosti, stabilitu, odbornosť, overenú spoľahlivosť aj kvalitu. Dokonca radi motivujeme aj náš štát a ukazujeme jeho odborníkom, že digitalizácia štátu a jeho úradov môže byť tiež budovaná modernými a odvážnymi postupmi. Riadime sa heslom, že čo sľúbime, aj dodáme – toto sú naše výnimočnosti voči našej konkurencii,“ konštatuje Zdenko Böhmer.

Plán ďalšej podpory boja proti byrokracii

Na Slovensku sa DXC Technology podpísala pod úspešné projekty ako Schengenský informačný systém, biometrické pasy, či Register úpadcov. Minulý rok vytvorila na objednávku Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (UPPVII) portál Oversi.gov.sk, ktorý od septembra poskytuje úradom platformu na získavanie výpisov, ktoré podľa zákona proti byrokracii už nemôžu žiadať od občanov. Doposiaľ úrady získali 217 763 výpisov z obchodného registra, listov vlastníctva a registra trestov a tak ušetrili občanom vyše 3,3 milióna eur. Od septembra 2019 do portálu OverSi pribudnú aj potvrdenia o návšteve školy a výpisy z registrov nadácií, občianskych združení, neinvestičných fondov, neziskových organizácií a organizácií s medzinárodným prvkom. V decembri 2019 potom pribudnú aj potvrdenia o nedoplatkoch na sociálnom a zdravotnom poistení a daniach. ,,Zásadne sa uľahčuje občanom kontakt s úradmi a mení sa charakter práce zamestnancov orgánov verejnej moci z papierovej na elektronickú a automatizovanú agendu. Realizácia portálu OverSi je však len prvým krokom. Občania majú menej povinností, ale úradníci ich majú o niečo viac. Aj preto koncept predpokladá v ďalšom kroku nasadenie integrácie medzi agendovými systémami a príslušnými registrami,“ dopĺňa Michal Ševčík, Account Delivery Lead DXC Technology. Táto integrácia v konečnom dôsledku odľahčí nielen občanov, ale aj pracovníkov úradov pri spracovávaní rôznych výpisov a potvrdení. Už to nebudú musieť hľadať na portáli, ale informácia sa im automaticky uloží a pripadne aj spracuje v ich agendovom systéme. ,,Navyše radi by sme spolu s UPPVII priniesli niečo nové. Chceli by sme overiť koncept tzv. mojich údajov v praxi. Pripraviť mobilnú aplikáciu, ktorá bude občanom a podnikateľom umožňovať prístup k všetkým údajom, ktoré sú o ňom evidované vo verejných informačných systémoch. Identitu používateľa aplikácie chceme overovať pomocou konceptu mobilného eID,“ naznačuje Michal Ševčík. Aplikácia by umožnila používateľovi zobraziť potvrdenie o návšteve školy, resp. zdieľať potvrdenie s treťou stranou, napríklad s dopravným podnikom alebo reklamovať chybné údaje.

Hľadanie mladých IT talentov a ich podpora už počas štúdia

Informačno-komunikačný priemysel je jedným z kľúčových odvetví slovenského hospodárstva pred tromi rokmi digitálna ekonomika na Slovensku dosiahla 4,8 miliardy eur, čo predstavuje 5,9 % HDP. Prostredníctvom digitálnej transformácie by sa podiel digitálnej ekonomiky na Slovensku (podľa údajov zo  Stratégie digitálnej transformácie Slovenska do roku 2030) mohol zvýšiť až na sumu 20,9 miliardy eur, čo by predstavovalo 16,9 % HDP krajiny do roku 2025. Na našom trhu práce však stabilne chýba okolo 10 000 IT odborníkov a firmy musia na tento stav reagovať. ,,V súčasnosti zamestnáva DXC Technology 130 000 zamestnancov na globálnej úrovni a vyše 1600 na Slovensku. Uvedomujeme si, že najhorším škrtiacim mechanizmom rastu pre akúkoľvek spoločnosť nie sú trhy, technológie, konkurencia, či výrobky, ale schopnosť získať a udržať si dostatok správnych ľudí,” uvažuje Juraj Boledovič, konzultant DXC Technology. Práve preto sa spoločnosť zameriava na vyhľadávanie mladých talentov, pre ktorých vytvára príležitosti na rast a sebarealizáciu. Nadviazala napríklad spoluprácu s Fakultou riadenia a informatiky Žilinskej univerzity, ktorej študenti môžu v DXC Technology získavať prax. ,,Jedna vec je získať mladé talenty, druhá vec je už samotná podpora našich zamestnancov. Aj preto sme radi, že máme u nás Digitálne transformačné centrum, miesto konštantnej zmeny, kde vítame všetky kreatívne nápady,“ dodal Juraj Boledovič.

O DXC Technology

DXC Technology (NYSE: DXC)  je popredná svetová nezávislá spoločnosť poskytujúca služby v oblasti informačných technológií. Zameriava sa na riešenia, ktoré predstavujú pomoc klientom s využitím dostupných inovácií, ktoré pomáhajú pri zmenách a smerovaní v ich biznise. Cieľom  DXC Technology je viesť digitálnu transformáciu klientov tak, aby vedeli pre svoje podnikateľské aktivity dosiahnuť nové a prospešné biznis výsledky. Vznikla fúziou CSC a podnikových služieb spoločnosti Hewlett Packard Enterprise. Spoločnosť DXC Technology slúži takmer 6 000 klientom zo súkromného a verejného sektora v 70 krajinách. Technologická nezávislosť spoločnosti, globálny dosah a rozsiahla partnerská sieť sa spájajú s výkonnými službami a riešeniami ďalšej generácie. DXC Technology patrí k najlepším korporátnym spoločnostiam na svete. Ďalšie informácie nájdete na adrese dxc.technology/nce.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Digitalizácia dáva šancu odvážnym technologickým riešeniam

Inzercia

K téme

Železniciam chýbajú zamestnanci, ale aj študenti 4 z 10 Sloveniek má problém s financovaním svojich biznisov. Už druhý rok ich podporí She’s Next, grantový program spoločnosti Visa

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.