Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. júla 2017 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Dievča z kalendára je tu opäť!

BRATISLAVA 20. júla 2017 – Vychutnajte si 3.knihu v sérii Dievča z kalendára. V centre pozornosti stále stojí otázka – čo všetko ste ochotní urobiť pre peniaze?
A pre záchranu svojich najbližších, ktorých milujete?

Počas ďalších troch mesiacov zamieri Mia do Miami, Texasu a do svojho rodného mesta Las Vegas. Ako viete, Mia Saundersová je mladá neúspešná herečka a čašníčka, ktorá potrebuje peniaze. Má len rok na to, aby splatila otcove dlhy istému finančnému žralokovi, ktorý ho ohrozuje a vyhráža sa mu. Mia potrebuje milión dolárov.

V júli sa preto stane herečkou, zvodkyňou v hudobnom videoklipe hiphopového umelca Antona Santiaga.
V auguste sa vydá do Texasu, kde sa má tváriť, že je dávno stratená a dlho hľadaná sestra ropného magnáta a majiteľa ranča Maxwella Cunnignhama. Táto úloha by pre ňu mala byť jednoduchá, no skomplikuje ju minulosť, ktorá sa Mii pomaly odkrýva a mení všetko, čo dovtedy poznala.
V septembri sa Mia vráti do rodného mesta, kde ľudia, ktorí sú jej blízki, bojujú o život.
Otcov zdravotný stav sa zhoršuje a ani Miiin priateľ Wes to nemá ľahké. Mia zúfalo hľadá riešenie…

Úspešná štvordielna séria erotických príbehov Dievča z kalendára vám zrýchli pulz každý mesiac v roku! Teraz je tu tretia kniha s mesiacmi júl, august a september. Knihy Audrey Carlanovej sa ocitli na prvých priečkach bestsellerov NewYorku Times, USA Today a Wall Street Journal.

Začítajte sa do novinky Dievča z kalendára 3:
Júl

Prvá kapitola
Blond. Modré oči. Vysoká. Ako bohyňa. Ježišikriste. Vesmír sa mi smial, ako som tam stála a civela na ženu pripomínajúcu modelku. Obzerala som si ju od hlavy po päty. Vyzerala ako dokonalá Rachelina sestra. Aj o Rachel som si myslela, že je dokonalá. Nie. Táto bola ešte úžasnejšia.
Žena stála vedľa nablýskaného čierneho Porsche Boxster a zdala sa mi nervózna. Prstami ťukala po ceduľke s mojím menom, ktorú držala v ruke. Topánky na vysokých ihličkových podpätkoch jej pridávali ostrosť a prudkosť, ale mohla to spôsobovať aj miamská horúčava. Bože, bolo hrozne, ale táto žena bola napriek tomu dokonale upravená, ako keby práve vystupovala v nejakom rockovom klipe. Mala na sebe obtiahnuté džínsy, cez ktoré sa jej črtali všetky krivky. Pri pohľade na top som doslova slintala. Cez celé prsia sa jej ťahal nápis Pobozkaj ma a zomri. Na krku jej viselo aspoň desať náhrdelníkov rôznej dĺžky z rozličných korálikov. Vlasy mala ako rocková hviezda, zviazané vzadu do zložitého systému zapletaných vrkôčikov a voľných prameňov.
Prezerala som si ju niekoľko minút a ona na mňa uprela svoje oceľovomodré oči. Vydýchla a hodila kartónovú ceduľku cez okno do auta. Prezrela si moje čierne kučery, letné šaty aj jednoduché sandále, ktoré som mala obuté na pomerne veľkých chodidlách.
„To by som nikdy neurobila.“ Zúfalo pohodila hlavou. „Poďme, čas sú peniaze,“ dodala cez plece. Otvorila kufor a ja som doň uložila svoju batožinu.
„Mimochodom, ja som Mia.“ Vystrela som ruku a ona si nasadila slnečné okuliare v leteckom štýle. Obrátila hlavu a ponad ne sa na mňa pozrela.
„Viem, kto si,“ rovno mi zatykala. „Ja som ťa vybrala.“ V hlase akoby jej znelo znechutenie. Naštartovala auto, pridala plyn a ani nečakala, kým si zapnem bezpečnostný pás. Hodilo ma dozadu, musela som sa chytiť koženej opierky.
„Napálila som ťa niečím?“ opýtala som sa a napravila som si pás. Pritom som ju sledovala z profilu.
Pomaly vydýchla, potom pokrútila hlavou. „Nie,“ zastonala. „Prepáč, naštval ma Anton. Boli sme uprostred veľkého projektu, keď mi povedal, aby som šla po teba, lebo on potrebuje nášho šoféra, aby mohol pretiahnuť niekoľko obdivovateliek v Escalade.“
Prikrčila som sa. Super, zdalo sa, že môj nový šéf na tento mesiac bude slizký ako had. Žiaľ, nie prvý. „Smola.“
Prudko zabočila vpravo na diaľnicu. „Môžeme začať odznova?“ ozvala sa už príjemnejšie, akoby sa chcela ospravedlniť. „Som Heather Reneeová, osobná asistentka Antona Santiaga. Najlepšieho hiphopera v krajine.“
„Naozaj?“ Fíha. Netušila som, že je taký slávny. Hiphop som zvyčajne nepočúvala. Skôr alternatívnu hudbu a rock.
Heather prikývla. „Hej, za každý album, ktorý vydal, dostal platinovú platňu,“ uškrnula sa. „Anton sa chce s tebou stretnúť hneď teraz, ale toto nemôžeš mať na sebe.“ Znovu zagánila na moje obyčajné letné šaty. Hodili sa mi k očiam a vlasy sa pri nich priam fantasticky vynímali. A okrem toho sa v nich pohodlne cestovalo.
„Prečo nie?“ Potiahla som si lem na šatách, zrazu som nadobudla sebavedomie.
„Anton očakáva bombastickú modelku s úžasnými krivkami.“ Znovu si prezrela môj výzor. „Ty síce máš krivky, ale tieto šaty vyzerajú ako od susedy Sandry Bullockovej. Budeš si musieť obliecť niečo z toho, čo som ti kúpila. V dome ťa čaká šatník plný oblečenia. Nahodíš si niečo z neho. Očakávam, že stále budeš vyzerať ako cukrík.“
Zamračila som sa a radšej som sa zahľadela von oknom. Porsche práve prechádzalo cez Ocean Drive a pri Atlantiku sa týčili budovy v štýle art deco.
„Takže na oboch stranách je voda?“ poznamenala som, keď sme prešli cez jeden z hlavných mostov.
Heather hodila rukou. „Biscayne Bay Lagoon a Atlantik sú po stranách tohto pása. Ako vidíš,“ ukázala na vysoké budovy, „väčšina z nich sú hotely, napríklad Colony Hotel a iné známe. Ďalej sú tu ľudia,“ zdvihla obočie, „ktorí si môžu dovoliť v nich bývať, napríklad Anton.“

Prezerala som si každú budovu, okolo ktorej sme prechádzali, kým sa porsche rútilo po ceste. Vietor mi rozfukoval vlasy, vnímala som miliardy farieb, ktoré som tak často nevidela. Vo Vegas bolo všetko hnedé alebo terakotovej farby. V LA bolo všetko brilantne biele až po rôzne tmavšie odtiene, aby to ladilo s charakterom Kalifornie. A tu akoby zrazu vybuchli všetky farby: svetlá oranžová, modrá či ružová zmiešaná s bielou.
„Vidíš to všetko?“ Heather ukázala na hotely Colony a Boulevard a ruka sa jej zatrepotala vo vetre. Prikývla som a vystrela sa, aby som lepšie videla. „V noci všetky svietia neónovými svetlami. Niečo ako Vegas.“
Vegas. Určite som vytreštila oči, lebo ma pichlo v hrudi. Zrazu mi srdce zovrela túžba. Chcela som zavolať Maddy a Ginelle. Bože, Ginelle bude zúriť, keď jej poviem, čo sa stalo vo Washingtone. Možno by som s tým nemala radšej začínať. Mala by som o tom vážne pouvažovať. „To je super. Ja som pôvodne z Vegas, takže si rada prezriem tie budovy, keď budú osvetlené.“ Oprela som sa a vychutnávala vietor. Napätie z hlavného mesta a z Bostonu, kde som nechala Rachel a Masona, postupne opadlo.
Zafučala som, vytiahla mobil a zapla ho. Niekoľkokrát zavibroval, prišli mi esemesky. Prezrela som si ich. Rachel písala, aby som sa po pristátí ozvala. Dostala som správu od Taia, ktorý sa pýtal, či je nový klient džentlmen, alebo má znovu nasadnúť do lietadla. A prišla aj správa od Ginelle. Och, nebolo to dobré.
Stiahlo mi žalúdok ako pri pohľade do Veľkého kaňonu, ako pri záchvate strachu z otvoreného priestoru.

Komu: Mii Saundersovej
Od: Potvory
Počula som, že Ťa napadli. Si v nemocnici? Prečo sa to musím dozvedieť esemeskou od Taiovho brata? Ak ešte nie si mŕtva, zabijem Ťa ja!

Zadržala som dych a naťukala odpoveď:

Komu: Potvore
Od: Mie Saundersovej
Bolo to len malé nedorozumenie, nič vážne. Som v poriadku, neboj sa o mňa. Zavolám Ti, keď sa usadím u toho Latina.

Komu: Mii Saundersovej
Od: Potvory
Latina? Doriti! Hádam to nie je ten známy hiphoper?!

Komu: Potvore
Od: Mie Saundersovej
Presne tak. Počula som, že je veľmi šikovný.

Komu: Mii Saundersovej
Od: Potvor
Môže byť… určite má šikovný aj jazyk.

Komu: Potvore
Od: Mie Saundersovej
Si zvrátená!

Komu: Mii Saundersovej
Od: Potvory
Rada by som bola ryžou a fazuľou na jeho tanieri. Alebo niečo pikantné na záver. Plameň, ktorý spáli aj oblíže.

Komu: Potvore
Od: Mie Saundersovej
Prestaň, Ty pobehlica. Bože, vyzerám pri Tebe ako svätá.

Komu: Mii Saundersovej
Od: Potvory
Aspoň viem, že ak pôjdem do pekla, pôjdeš tam aj Ty a zvezieš ma!

Hlasno som sa rozosmiala. „Práca?“ opýtala sa Heather a ukázala na môj mobil. Stisla som gombík, prepla na tichý režim a strčila som si ho do kabelky.
„Prepáč. Najlepšia priateľka. Kontroluje ma.“ Vzdychla som a prehodila si vlasy cez plece. Spaľovala ma horúčava. Nahla som sa dopredu a napravila ventilátor tak, aby na mňa fúkal chladný vzduch. Hneď to bolo lepšie. Heather neprekážalo, že popri klimatizácii mala stiahnuté aj okno.
„Blízka?“ Stisla pery a zabočila do podzemnej garáže.
Zježila som obočie. Vari nikdy nepočula o najbližšej priateľke? „Hej, veľmi blízka. Poznáme sa už celé veky.“
Zafučala a zastala. „Máš šťastie. Ja nemám nijaké priateľky.“ Jej slová na mňa zapôsobili ako elektrický šok.
„Čo tým chceš povedať? Každý má priateľov.“
Heather pokrútila hlavou. „Ja nie. Mám priveľa práce, aby som pestovala nejaký vzťah. Anton potrebuje to najlepšie. Hoci som jeho osobná asistentka, musím robiť aj uňho doma. Mimochodom, skončila som obchodný manažment. Jedného dňa budem rozhodovať za nejakého umelca. Ak chcem splniť svoje sny, musím tvrdo pracovať.“
„Aj ja si to myslím.“ Pokrčila som plecami a nasledovala ju k výťahu popri rade luxusne vyzerajúcich áut.
„Dopekla,“ šepla som a prezerala si Mercedes, Range Rover, Ascalade, BMW, Bentley, Ferrari a ďalšie európske modely, ktoré som ani nepoznala. Až som od prekvapenia zastala na mieste. Boli to tie najkrajšie autá, aké som kedy videla.
MBW HP2 Sport bolo biele s modrými lištami a motorom 1170. Celkom ma dostalo. Stál tu aj MV Augusta F4 1000, jediný motocykel na svete, ktorý mal radiálne umiestnený valcový motor. Obrátila som sa a pustila svoj kufor. Musela som sa toho motocykla dotknúť. Bol celý čierny s lesklým chrómom. Poláskala som ho ako vždy, dotkla som sa ho jedným prstom a prešla po oblých bokoch. Takýto motocykel stál viac ako päťdesiattisíc dolárov! Dokelu. Najradšej by som ho bola hneď prevetrala.
Vzduch, potrebovala som vzduch! Nadýchla som sa a čupla si, no stále som nemohla odtrhnúť zrak od toľkej nádhery. Kráska, poď ku mne. Mohla by som šťastne žiť aj v tejto garáži a hľadieť na motorku svojich snov.
„Hm, haló? Si tu, Mia? Dopekla, čo tam robíš?“
Bola to Heather, ale neodpovedala som jej. Pripadala mi ako otravný komár, ktorý dobiedza a nehľadí na to, koľkokrát sa ho snažíte zahnať. Aj tak sa vráti.
Pomaly som vstala a znova sa nadýchla. Potom som si ešte raz prezrela rad motocyklov. Na konci stál oranžovo-čierny KTM Super Duke. Asi jediný cenovo dostupný. Možno raz príde deň, keď si budem aj ja môcť dovoliť takú motorku. „Čie sú to motorky?“ opýtala som sa hlasom priškrteným od vzrušenia.
„Antonove. Táto budova mu patrí. Má tu aj hudobné štúdio, tanečný klub a telocvičňu. Pravdaže, býva v strešnom apartmáne. Každý člen tímu má svoj apartmán v tejto budove. Aj ty dostaneš svoj, kde ťa budú môcť navštevovať rôzni ľudia aj celebrity, čo budú spolupracovať na našom albume.“
„Jazdí na motorkách?“
Uškrnula sa. „Aj ty si ich obdivovateľka, však?“
„To by som povedala,“ odvetila som, no stále som nemohla odtrhnúť zrak od tej krásy.
„Možno ťa vezme previezť sa.“
To ma zaujalo. „Previezť sa?“
Prikývla a usmiala sa ako z reklamy.
„Dokelu, dobre, ale riadiť budem ja.“

K téme

Divadelný festival Vlnoplocha opäť rozvíri hladinu tvorivosti v Banskej Štiavnici Modrého anjela za najlepší hraný film 30. ročníka MFF Art Film získala emotívna sudánska dráma Zbohom, Júlia

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.