Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. januára 2014 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Diabolský šansón

BRATISLAVA 15. januára – Neobvyklý projekt dvoch prominentných súborov. Spája ich krásna hudba, emócie, poézia a Jozef Bednárik. Skvelý režisér plánoval toto spojenie pred rokom a dnes sa projekt realizuje. Šansónový klub Jozefa Bednárika a Cigánski diabli 16. januára spúšťajú premiéru k turné, ktoré sa bude konať v marci a apríli pod názvom Diabolský šansón.

Priateľka a posledná pravá ruka Jozefa Bednárika Monika Kozelová, ktorá pomáhala „Béďovi“ napĺňať jeho šansónový sen, sa pustila do realizácie aj tohto plánu. „S Béďom sme po niekoľkomesačnej realizácii Šansónových večerov začali uvažovať aj o ďalších možných predstaveniach spojených so šansónom. Spustenie projektu, ktorý spája poetické hudobné básnické diela, alebo ako Béďo vravel – herecké pesničky pod taktovkou Zity Orlickej a jej Candle orchestra s nespútanými a dynamickými Cigánskymi diablami – sme plánovali na začiatok roku 2014. Som rada, že obe hudobné telesá sa pustili do skúšania a premiéru k turné odštartujeme podľa plánov,“ dodáva Monika Kozelová, Non-stop Production.

Premiéra Diabolského šansónu sa koná v divadle Nová Scéna 16.1.2014 o 19.00 hod. Spolu s Cigánskymi diablami zaspievajú Andrea Zimányiová, Sisa Sklovská, Viktor Horján, Štefan Skrúcaný a Zoro Laurinc. Po prvýkrát si rolu šansónovej speváčky vyskúša violončelistka Silvia Šarköziová a s Cigánskymi diablami si zaspieva aj speváčka Brigita Szelidová.

Počas turné, ktoré sa koná v marci a apríli po mestách Slovenska, budeme môcť počuť spievať aj herečky Evu Pavlíkovú, Zuzanu Krónerovovú, Kristínu Turjanovú, Stana Krála a ďalšie stálice Šansónového klubu Jozefa Bednárika.

Naplánovaných je viacero vystúpení aj mimo Bratislavy. „Zatiaľ máme potvrdené Piešťany, Trnavu, Žilinu a Košice. S ďalšími mestami sme v konečnej fáze rokovaní. Turné rozkladáme na dve časti – jarné a jesenné. Po premiére budeme mať plán jarného turné uzavretý a, samozrejme, začneme aj s predajom lístkov.“

Lístky na premiéru Diabolského šansónu sú k dispozícií v pokladni divadla Novej scény alebo prostredníctvom siete Ticketportal.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Diabolsky vydarený falzifikát. Nový triler Daniela Silvu Monika Hilmerová: „Jaro je naozaj dobrý a obetavý otec!“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.