Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
88347_jtre londyn 1 676x419.jpg
16. júla 2018 SprávySvet od PRservis.skSITA Diskusia()

Developer J&T REAL ESTATE kupuje prémiový pozemok v londýnskej štvrti South Bank od klientského fondu DV4 spoločnosti Delancey v spolupráci s londýnskou spoločnosťou Sons & Co.

BRATISLAVA 16. júla 2018 – Slovenská developerská a investičná spoločnosť J&T REAL ESTATE, s pôsobnosťou v regióne strednej Európy, kupuje od klientskeho fondu DV4 spoločnosti Delancey pozemok na prestížnej adrese 185 Park Street v centrálnej londýnskej štvrti South Bank. Na projekte bude spolupracovať s lokálnym developerom luxusných nehnuteľností Sons & Co. Areál, v ktorom pôvodne sídlila energetická spoločnosť National Grid, už disponuje právoplatným stavebným povolením na výstavbu 163 bytov, približne 8 100 m2 kancelárií,  920 m2 obchodných priestorov a 1 550 m2 kultúrnych priestorov.

Prostredníctvom tohto projektu vstupuje J&T REAL ESTATE na londýnsky realitný trh. Zároveň ide o prvú spoluprácu medzi spoločnosťami J&T REAL ESTATE a Sons & Co. Celková hodnota projektu po dokončení bude približne 400 miliónov libier.

185 Park Street sa nachádza v prémiovej lokalite na východnej strane galérie Tate Modern, na križovatke ulíc Great Guildford Street, Sumner Street a Park Street. Vyrastú tu celkovo tri veže, konkrétne dve 15- a 19-poschodové rezidenčné budovy a jedna administratívna 10-poschodová, s obchodnými prevádzkami na prízemí. Projekt na stavebné povolenie spracovalo britské štúdio SQUIRE & PARTNERS. Súčasťou budúceho developmentu bude aj priestor pre kultúru, pri ktorom sa očakáva, že by ho mohlo využívať legendárne divadlo Shakespeare´s Globe Theatre. Projekt získal stavebné povolenie v júli 2015.

Peter Korbačka, zakladateľ a predseda predstavenstva J&T REAL ESTATE, v tejto súvislosti uviedol: „Vstup J&T REAL ESTATE v spolupráci so Sons & Co. do prestížnej lokality centrálneho Londýna je pre obe naše spoločnosti dôležitým strategickým míľnikom. Zároveň je pre nás dôležité, že na britský developerský trh vstupujeme práve s takýmto impozantným projektom. 185 Park Street je komplexným developmentom v území, ktoré je citlivo vnímané najmä v kultúrnom kontexte mesta. Je to zároveň lokalita s enormným potenciálom a predpokladáme, že pôjde o jeden z najočakávanejších projektov v centrálnom Londýne.“

Alex Stocker, výkonný riaditeľ spoločnosti Sons & Co., povedal: „Našu budúcu spoluprácu s J&T REAL ESTATE na premene jedného z posledných lukratívnych pozemkov v South Bank sprevádzajú z našej strany veľké nadšenie a vysoké očakávania. Pri tomto rozsiahlom a zároveň architektonicky inšpiratívnom projekte, ktorý má medzinárodný kultúrny dosah, môžeme spojiť naše skúsenosti z londýnskeho realitného trhu so skúsenosťami J&T REAL ESTATE v oblasti developmentu veľkých polyfunkčných projektov v prestížnych európskych lokalitách. 185 Park Street tak pre nás predstavuje vzácnu a mimoriadnu príležitosť a sme radi, že máme šancu realizovať našu víziu v správnom čase životného cyklu nehnuteľností.”

Začiatok prípravných prác na pozemku, ktorých súčasťou je aj asanácia existujúcich objektov, je naplánovaný na tretí kvartál 2018. Začiatok výstavby sa očakáva v prvom kvartáli 2019. Samotná realizácia zaberie tri roky, s očakávaným termínom dokončenia v roku 2022.

Okrem developmentu na ulici 185 Park Street sa v rámci plnenia podmienok stavebného povolenia J&T REAL ESTATE zaviazala postaviť v neďalekej lokalite Southwark Park Road opatrovateľský dom pre seniorov, v ktorom bude 57 apartmánov. Dom po dokončení preberie charita United St. Salvator, ktorá podporuje ľudí a komunity v lokalite severného Southwarku.

J&T REAL ESTATE asistovala v transakcii londýnska právnická spoločnosť Setfords SOLICITORS s podporou slovenskej advokátskej kancelárie RELEVANS. Finančným a obchodným poradcom pri transakcii bola spoločnosť BDO LLP.

O spoločnosti J&T REAL ESTATE

J&T REAL ESTATE, založená v roku 1996, je poprednou slovenskou realitnou spoločnosťou s viac ako 300 zamestnancami, zastúpením v troch a projektmi v piatich krajinách. J&T REAL ESTATE je private equity realitný investor, developer a správca nehnuteľností v hodnote viac ako 800 miliónov EUR.
Mnohokrát ocenený developer má viac ako 50 ukončených projektov s hodnotou presahujúcou 1 miliardu EUR.
Od roku 1996 J&T REAL ESTATE zrealizovala viac ako 800 tisíc m² komerčných a 250 tisíc m² rezidenčných priestorov.

www.jtre.sk

O spoločnosti Sons & Co.

Spoločnosť Sons & Co., predtým známu ako L&H, založili bratia Alexander a Christian Stockerovci spolu so Simonom Robertsom. Zakladatelia firmy sa počas posledných 28 rokov podieľali na výstavbe viac ako 500 bytov a 50 domov v oblasti centrálneho Londýna. Sons & Co. reprezentuje takmer 100 rokov kolektívnych skúseností, vďaka ktorým má za sebou množstvo úspešných projektov v oblasti akvizícií, developmentu a navrhovania luxusných nehnuteľností na prestížnych londýnskych adresách.
Spoločnosť Sons & Co. realizuje v roku 2018 v centrálnom Londýne dva vlajkové projekty v celkovej hodnote (GDV) viac ako 125 miliónov libier, vrátane stavby v oblasti Holborn (GDV približne 58 miliónov libier) a v oblasti Victoria (GDV približne 70 miliónov libier). Na konci tohto roka sa očakáva dokončenie ďalšieho projektu v lokalite Mayfair (GDV približne 60 miliónov libier). Tieto tri stavby zahŕňajú spolu 70 luxusných bytov.

www.sonsandco.co.uk

Odporúčané články

Rozhodnuté! Landererova 12 bude sídlom Európskeho orgánu práce (ELA) JTRE zrekonštruuje ďalšiu časť promenády

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies