Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. apríla 2013 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Dell stavia na softvérovo definované siete

BRATISLAVA 18. apríla – Spoločnosť Dell uvádza na trh platformu sieťových riešení, ktorá má urýchliť prechod firemných zákazníkov na virtualizované systémy a privátny cloud. Pod novinkou s názvom Dell Active Fabric sa skrýva niekoľko nástrojov na budovanie softvérovo definovaných sietí (SDN) a prvý modulárny 1U 10/40 GbE top-of-rack LAN/SAN prepínač Dell Networking S5000. V sieťach typu SDN je možné jednotlivé segmenty a zariadenia ovládať pomocou centrálneho softvéru – v prípade Dell Active Fabric ide o riadiaci softvér Active Fabric Manager v1.5.

„Active Fabric zefektívňuje prevádzku a manažment IT infraštruktúry – vedie k zníženiu finančných nákladov a k úspore elektrickej energie. Tieto výhody ešte umocňuje škálovateľnosť platformy, ktorá je pripravená rásť spolu s potrebami firmy,“ hovorí Ondrej Bačina, Enterprise Brand Manager spoločnosti Dell. Podľa štúdie spoločnosti Gartner platforma Active Fabric „umožňuje správcom siete znížiť investičné náklady o 30 až 70 % a ušetriť na operatívnych nákladoch 30 a viac percent“. V porovnaní s klasickými sieťovými riešeniami dokáže Dell Active Fabric znížiť rozpočet na IT v priemere o 59 % a ušetriť 77 % nákladov na elektrickú energiu.

Uvedením Dell Active Fabric spoločnosť reaguje aj na aktuálne potreby operátorov dátových centier, ktorí volajú po otvorenej sieťovej architektúre a odkláňajú sa od uzavretých proprietárnych systémov.

Špecifikácia Dell Active Fabric
• Podporuje virtualizované, softvérovo definované a konvergované prostredia
• Vysokovýkonné 10 GbE a 40 GbE L2/L3 multipath fabrics
• LAN/SAN konvergované riešenie využívajúce Data Center Bridging (iSCSI, Fibre Channel (FC) br>and Fibre Channel over Ethernet (FCoE))
• Podpora OpenFlow
• Štandardné rozhrania northbound a southbound

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Dvadsať poschodí spoločne pešo po každom obede, turistické oddiely či psychoterapia online. Union prináša zamestnávateľom ocenenia a inšpiráciu Projekt Henkel Slovensko Ladies Club vyhral ocenenie HRinšpirácia

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.