Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
99238_nezabudnite dieta v aute 2 676x508.jpg
30. júna 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Dávajte pozor na deti a zvieratá v autách – Union spúšťa kampaň pre záchranu života

30.6.2022 – Pred nami je leto a vonkajšie teploty sú čoraz vyššie. Ak je nám horúco, naše reakcie sú spomalené a myseľ roztržitá. Častejšie sa dopúšťame chýb a bohužiaľ, niektoré z nich môžu byť aj fatálne. Napríklad, ak v aute zabudnete svoje dieťa alebo domáce zvieratko.

Tragédie, pri ktorých zabudnuté dieťa neprežije v rozpálenom aute sa žiaľ pravidelne opakujú. Každé leto si vo večernom spravodajstve pozrieme reportáž, ako keby urobenú „cez kopírku“. Rodič bol unavený, nepozorný a vôbec si nevšimol, že auto, ktoré opúšťa, nie je prázdne. Slzy, hnev, ani plač už však na veci nič nezmenia. Tragédiám môže predchádzať len prevencia. Union poisťovňa a Union zdravotná poisťovňa preto prichádza s novou kampaňou, ktorá má pomôcť zachrániť život. Cieľom kampane je zamedziť tomu, aby dospelí zabudli dieťa alebo zviera v rozhorúčenom aute.

„Niekedy postačí už aj hodina, aby sa zaparkované auto na priamom slnku stalo pre dieťa, či zviera, smrteľnou pascou, ktorá spôsobí prehriatie organizmu. Našej poisťovni záleží na zdraví, preto sme pripravili kampaň, s ktorou chceme pomôcť takýmto nešťastiam predchádzať,“ uviedla členka predstavenstva Union zdravotnej poisťovne, Elena Májeková.

„Kampaň budeme komunikovať prostredníctvom viacerých kanálov. Na našich pobočkách budeme rozdávať nálepky. Na sociálnych sieťach Facebook a Instagram sa uskutoční súťaž a taktiež na nich zverejníme zrozumiteľnú infografiku čo robiť, ak niekto uvidí v rozhorúčenom aute dieťa alebo zviera,“ vysvetlil Marek Mikle, riaditeľ Úseku marketingu Union zdravotnej poisťovne. Ako ďalej povedal, do kampane sa zapojilo aj množstvo útulkov, obchodov s potrebami pre zvieratká, detských obchodov a centier pre deti, ktoré sme oslovili a budú tiež rozdávať nálepky na autá.

Ako teda správne postupovať, ak nájdete dieťa alebo zviera v zamknutom aute?

V prvom rade sa pokúste nájsť a privolať majiteľa auta. Zavolajte políciu, ktorá môže majiteľa vozidla tiež kontaktovať. Určite volajte aj rýchlu záchrannú zdravotnú službu. V prípade, že ide o ohrozenie života, môžete na aute rozbiť okno a dieťa zachrániť. Nemajte obavy, nedopustíte sa tým trestného činu. Okno treba rozbiť opatrne, mimo miesta, na ktorom dieťa sedí. Zachránené dieťa umiestnite do tieňa, opatrne ochladzujte a čakajte na príchod záchranky. Podobne postupujte aj pri záchrane zvieraťa. Tieň, opatrné schladenie vlažnou vodou a pomoc veterinárneho lekára, mu môže zachrániť život.

Informačný servis

K téme

Ako hovoriť so svojimi deťmi o vojne. 8 rád ako upokojiť svoje deti Domáci sprievodca prania prírodných a syntetických materiálov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.