Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. októbra 2013 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

DATALAN rozširuje pôsobenie v zdravotníctve

BRATISLAVA 8. októbra – Spoločnosť DATALAN, popredný poskytovateľ IT riešení a služieb na slovenskom trhu, preberá Divíziu nemocničných informačných systémov (NIS) od spoločnosti PCS Bratislava. Rozširuje tak svoje pôsobenie i odborné kompetencie v oblasti zdravotníctva.

„IT vnímame ako jeden z nosných prvkov rozvoja zdravotníctva. Aj preto sme sa rozhodli investovať do technológií, ktoré pomôžu pacientom, zdravotníkom i nemocniciam,“ komentuje novú akvizíciu DATALANu Michal Klačan, člen predstavenstva spoločnosti DATALAN.

Cieľom DATALANu je priniesť do oblasti zdravotníctva inovatívne riešenia, ktoré pomôžu jednotlivým subjektom racionalizovať medicínske procesy a zvýšiť kvalitu, efektivitu a bezpečnosť poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

Akvizíciou rozšíril DATALAN portfólio svojich služieb o komplexný informačný systém PCS*CARE®, čím získal nové kompetencie a spolu s novými kolegami aj niekoľkoročné skúsenosti a znalosti v oblasti medicínskych procesov.
PCS*CARE® je otvorený, modulárny informačný systém vytvorený špeciálne pre potreby zdravotníckych zariadení, s cieľom zefektívniť poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Predstavuje súbor aplikácií, technológií a služieb dodávaných ako komplexné riešenie, určené pre evidenciu, vyhodnocovanie a racionalizáciu medicínskych a ekonomicko-prevádzkových procesov zdravotníckych zariadení.

Podľa prieskumu, ktorý spoločnosť DATALAN zrealizovala v sektore zdravotníctva, je prioritou zdravotníckych IT manažérov implementácia nových informačných systémov a aktualizácia, resp. rozšírenie funkcionality tých súčasných. Majú záujem zvyšovať efektivitu a kvalitu využívanej infraštruktúry, a do budúcna plánujú modernizovať nielen vybavenie, ale najmä služby. „Inovácie v zdravotníctve sú nevyhnutné,“ zdôraznil Miroslav Novák, manažér pre rozvojové projekty, ktorý je v spoločnosti DATALAN zodpovedný za túto oblasť. „Vďaka nášmu know-how, skúsenostiam a technologickým možnostiam dokážeme ponúknuť riešenia, ktoré proces modernizácie v slovenskom zdravotníctve výrazne podporia.“

O spoločnosti DATALAN, a. s.
Spoločnosť DATALAN pôsobí na slovenskom trhu od roku 1990 a v súčasnosti je popredným poskytovateľom informačných technológií na Slovensku a v okolitých krajinách. Dôkazom toho je ocenenie IT firma roka, 3. miesto v kategórii Firma roka TREND TOP 2010 a najvýznamnejšie partnerské ocenenia medzinárodných IT spoločností. Hlavnými oblasťami pôsobenia spoločnosti DATALAN sú infokomunikácie, softvér, outsourcing a cloud. Vďaka skúsenému tímu odborníkov, ktorí sú držiteľmi viac než 600 platných odborných certifikátov, spoločnosť úspešne zrealizovala mnohé rozsiahle projekty v oblasti správy dokumentov a informácií, riadenia procesov a spolupráce, optimalizácie IT infraštruktúry, outsourcingu IT a dodávok hardvéru. Prioritou spoločnosti DATALAN je zodpovedné podnikanie a kvalita poskytovaných riešení a služieb, čo potvrdzujú aj európske certifikáty manažérstva kvality ISO 9001:2009, ISO 14001:2005, OHSAS 18001:2009 a ISO/IEC 27001:2006.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Firmy od technológií očakávajú efektivitu, zákazník pozitívnu skúsenosť Viac ako tretina detí na Slovensku by ocenila vzdelávanie v oblasti technológií

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.