Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. mája 2014 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

DATALAN IT FORUM 2014 ukáže budúcnosť v praxi

BRATISLAVA 28. mája – Budúcnosť IT v koncentrovanej podobe priblíži návštevníkom z technologického aj biznis sveta tohtoročná konferencia DATALAN IT FORUM. Každý z takmer 30 spíkrov bude mať sedem minút na to, aby predstavil moderné nástroje na analýzu Big Data, najnovšie trendy v oblastiach cloudových služieb, a možnosti pre firmy aj verejnosť v mobilnej ére. Inšpiráciou pre návštevníkov budú aj úspešné príklady z praxe, konkrétne riešenia, či podnetné osobné diskusie. To všetko už tento štvrtok v hoteli NH Gate One v Bratislave.

Big Data, cloud a mobilita dnes už nie sú len abstraktnými pojmami. Aktuálny ročník konferencie DATALAN IT FORUM ukáže, ako ich možno využiť v praxi. „Zákazníkov zaujímajú riešenia, ktoré nie sú odtrhnuté od reality,“ hovorí Marek Paščák, generálny riaditeľ spoločnosti DATALAN. „Konferencia DATALAN IT FORUM je známa tým, že je postavená na praktických príkladoch a informáciách, ako sa dajú najnovšie technologické trendy využiť v reálnom živote firiem, ale aj oblastiach, ktoré sa týkajú nás všetkých – v školstve, či zdravotníctve.“

Tento ročník je nabitý zaujímavosťami a unikátnymi riešeniami, a o účasť na konferencii prejavilo už viac než 300 hostí.
Budú si môcť priamo na mieste pozrieť a vyskúšať viaceré služby a technológie, ktoré už teraz menia vývoj IT pre biznis. Giorgio Dossena zo spoločnosti SAS, ktorú analytická spoločnosť Gartner zaradila medzi lídrov v tohtoročnom hodnotení Magic Quadrant, prezradí, ako sa dajú odhaliť potrebné informácie, výstupy a súvislosti v procesoch firiem okamžite bez ohľadu na objem firemných dát a znalosť štatistiky.
DATALAN IT FORUM poradí , ako sa popasovať s obrovským nárastom dát, ktorých objem každoročne stúpa, aj bez veľkých investícií. Fenomén Big Data totiž nie je len o množstve, rýchlosti a štruktúrovanosti údajov – skutočnou úlohou je získať z masy dát užitočné informácie a využiť ich pre rýchle a efektívne rozhodovanie.

Ukážka nového modulu riešenia Backbase zase povie, ako môžu banky a finančné inštitúcie jednoduchšie a jednotne komunikovať so svojimi zákazníkmi. Trendom je omnichannel prístup, ktorý zjednotí komunikáciu s inštitúciou bez ohľadu na to, či sa s ňou spojíte cez mobil, na tablete, alebo cez call centrum. Toto riešenie bolo na tohtoročnej konferencii Finovate Europe 2014, ktorá sa konala v Londýne, označené bankovými profesionálmi za Best Of Show víťaza. Portálový modul tohto riešenia zase dokáže pracovať s informáciami zo sociálnych sietí a umožní ponúknuť zákazníkovi skutočne osobnú službu, či produkt.

Témou konferencie DATALAN IT FORUM sú aj mobilné zariadenia v biznise. Podľa spoločného prieskumu DATALAN a itnews.sk budú v horizonte dvoch rokov najperspektívnejšími nositeľné technológie a mobilné služby. Na konferencii preto predstavíme nielen praktické mobilné aplikácie, bezpečnú správu identít v dobe BYOD, dvojfaktorovú autentifikáciu užívateľov, či zabezpečenie dát v Androide, ale hostia uvidia, ako fungujú Google Glass v praxi a budú môcť otestovať aj nové inteligentné hodinky od Samsungu Galaxy Gear II.

Na konferenciu sa môžete zaregistrovať on-line na www.datalan.sk/itforum
Podujatie je bezplatné a kapacitne obmedzené.
Hlavnými partnermi konferencie DATALAN IT FORUM 2014 sú spoločnosti IBM, HP a Samsung. Podujatie podporili spoločnosti Microsoft, SAS, ESET, Slovak Telekom, Veeam, Evolveum a 2quadrant. Mediálni partneri: Hospodárske noviny, a magazíny Infoware a PC Revue.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Firmy od technológií očakávajú efektivitu, zákazník pozitívnu skúsenosť Viac ako tretina detí na Slovensku by ocenila vzdelávanie v oblasti technológií

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.