Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. októbra 2012 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Darujeme zrak tomu, kto ho potrebuje

BRATISLAVA 5. októbra – Trápia vás vysoké dioptrie, degeneratívne ochorenie rohovky či sivý zákal? Komplikuje očné ochorenie život vašim najbližším? Druhý štvrtok v októbri si celý svet pripomína dôležitosť očných preventívnych prehliadok a včasných chirurgických zákrokov. K iniciatíve Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) a Medzinárodnej agentúry na prevenciu slepoty (IAPB) sa pripája aj bratislavská Očná klinika NeoVízia. Tento rok sa rozhodla bezplatne poskytnúť akúkoľvek náročnú operáciu tomu, kto si ju z finančného hľadiska nemôže dovoliť.

Každých päť sekúnd stratí niekto na svete zrak. Najčastejšie kvôli neskoro diagnostikovanému sivému a zelenému zákalu a vekom podmienenej degenerácii makuly. Viac ako 285 miliónov ľudí na svete trpí slabozrakosťou a nedostatočným videním. 39 miliónov z nich už zrak natrvalo stratilo. Až v 80% prípadov dokáže prevencia a vhodne zvolená liečba slepote zabrániť. Ochorenie však musia lekári zaznamenať ideálne v rannom štádiu.

Sivý zákal – najčastejšia príčina slepoty

„Liečiteľnú“ stratu zraku definuje Svetová zdravotnícka organizácia ako „slepotu, ktorej príčiny dokážeme liečiť alebo jej prevenciou zabrániť“. Spolu s Očnou klinikou NeoVízia upozorňuje WHO aj tento rok na jej hlavné príčiny – sivý zákal, zelený zákal a vekom podmienenú degeneráciu makuly. Slabozrakosť, pred štádium slepoty, spôsobujú najčastejšie nedostatočne skorigované dioptrie – ďalekozrakosť, krátkozrakosť a astigmatizmus, nerovnomerné zakrivenie rohovky (43%), sivý zákal (33%) a zelený zákal (2%).

Darujeme 20 EUR k každej operácie
„Zrak je to najcennejšie, čo máme. Na našich klinikách v Bratislave, v Prahe a Brne riešime každý deň závažne medicínske prípady. Vrátiť zrak človeku s – 31 dioptriami alebo s inou vážnou diagnózou, je našou najväčšou odmenou. V mesiaci október, kedy si celý svet pripomína boj proti slabozrakosti a slepote, sme sa preto rozhodli pomôcť človeku, ktorému na platený zákrok chýbajú prostriedky,“ prezrádza Petr Kocian, riaditeľ Očnej kliniky NeoVízia v bratislavskej Petržalke. „Od prvého do tridsiateho prvého októbra venujeme na tento účel 20 EUR z každej vykonanej laserovej či vnútroočnej operácie na našej klinike. Za vyzbieranú čiastku odoperujeme niekoho, ktorý si zákrok nemôže dovoliť. Vážim si, že naši lekári sa tento nápad rozhodli podporiť aj vlastným finančným príspevkom“, dodáva riaditeľ bratislavskej kliniky. „Vyzývame preto pacientov, aby sa pri výbere dátumu operácie rozhodovali najmä pre októbrové termíny a tým prispeli na dobrú vec. Čím viac operácií vykonáme, t
ým náročnejšiu operáciu môžeme niekomu v núdzi poskytnúť,“ odkazuje tím očnej kliniky.

Pravidlá súťaže
Prihlásiť sa môžu všetci, ktorým vysoké dioptrie či iná vážna diagnóza komplikujú prácu či súkromie. Ich životné podmienky im však neumožňujú operáciu podstúpiť. Účastníci súťaže môžu byť A) poberatelia dávok v hmotnej núdzi (k vášmu príbehu pripojte potvrdenie z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny SR – Odbor Sociálnych vecí a rodiny) či B)invalidného dôchodku. C) Ak svoju situáciu či situáciu svojho blízkeho nedokážete oficiálne dokladovať, opíšte ju v príbehu. Uveďte tiež svoj vek, diagnózu a výšku dioptrií.

Príbeh pošlite do 31. októbra 2012 prostredníctvom formuláru na www.neovizia.sk alebo poštou na adresu Očná klinika NeoVízia, Tematínska 5/A, 851 05 Bratislava, heslo Svetový deň zraku. Očná klinika NeoVízia si vyhradzuje právo vybrať piatich finalistov, o ktorých rozhodne na základe medicínskych a sociálnych kritérií. Za jednotlivé príbehy môžu od 4. do 31. októbra 2012 hlasovať návštevníci na http://www.neovizia.sk alebo http://www.neovizia.sk/pribeh. O výhercovi operácie rozhodne najväčší počet

Pomôžte nám pomáhať a vyhrajte 500 eurové poukážky na laserové operácie
Dajte svoj hlas človeku, ktorý si podľa vás zaslúži vyhrať. V pondelok 5. novembra 2012 z hlasujúcich vyžrebujeme výhercov poukážok na zľavu z najmodernejšej laserovej operácie NeoLASIK HD s femtosekundovým laserom v hodnote 1x 500 EUR, 1 x 200 EUR, 1 x 100 EUR.

Aký typ zákroku môžete vyhrať?

1. ODSTRÁNENIE DIOPTRIÉ LASEROVOUMETÓDOU NeoLASIK HD S POUŽITÍM FEMTOLASERU v cene 1 980 EUR (za obe oči)
Metódu s použitím femtolaseru volia svetoví oční chirurgovia v deväť z desať všetkých prípadov.
V prvom kroku vytvorí operatér na povrchu oka pomocou femtosekundového laseru ochrannú lamelu (flap) so špeciálnym bezpečnostným „zámkovým“ okrajom. V druhom kroku ju jemne odklopí a vykoná laserovú operáciu pomocou excimerového laseru. Po nej ju opäť „zaklopí“. Zámok na okraji flapu sa uzamkne. Povrch rohovky ostáva neporušený, vďaka čomu je zákrok a pooperačný priebeh bezbolestný. Už pár hodín po operácii lamela pevne priľne k telu rohovky. Metóda s použitím femtolaseru je k očiam šetrná, precízna a bezpečná. Už večer v deň zákroku môžete čítať aj pozerať televíziu. Na druhý deň po operácii pohodlne pracujete. Zákrok je vhodný pre pacientov s dioptriami od + 5 až -13 dioptrií, s astigmatizmom (porucha zakrivenia rohovky), pre deti od 10 rokov a pacientov so stabilnou aj s nestabilnou dioptrickou chybou (možnosť reoperácie).

2. OPERÁCIU SIVÉHO ZÁKALU v cene (závisí od poisťovne a typu vnútroočnej šošovky)
S monofokálnou alebo s multifokálnou šošovkou. Monofokálna žltá šošovka s filtrom chrániacim sietnicu vám okrem odstránenia sivého zákalu zabezpečí videnie ostro na jednu vzdialenosť, väčšinou do diaľky. Zbavíte sa tak okuliarov do diaľky, ostanú vám len tie na čítanie. Najmodernejšie multifokálne šošovky majú v sebe majú aj prídavok do blízka. Po zákroku už nie sú potrebné žiadne okuliare. Niektorými šošovkami sa dá korigovať aj astigmatizmus, zlé zakrivenie rohovky

3. VNÚTROOČNÚ OPERÁCIU S IMPLNATÁCIOU ICL v cene 2 400 – 2 800 EUR (za obe oči)
Vnútroočná kontaktná šošovka ICL je optický element podobný kontaktnej šošovke, ktorý očný chirurg natrvalo implantuje za očnú dúhovku. Zákrok je vhodným riešením pri vyšších plusových a mínusových dioptrických chybách. ICL má vynikajúce optické vlastnosti. Implantuje sa ambulantne a úplne bezbolestne.

4. VNÚTROOČNÚ OPERÁCIU PRELEX v cene 2 360 EUR (za obe oči)
PRELEX je 15-minútovýambulantnýnelaserový zákrok, pri ktorom očný chirurg do oka natrvalo implantuje multifokálnu vnútroočnu šošovku. Tá úplne nahradí pôvodnú ľudskú šošovku, ktorá stratila schopnosť zaostrovať. Pomocou tejto metódy je možné odstrániť akýkoľvek počet dioptrií. PRELEX vás zbaví nielen okuliarov do blízka aj do diaľky.

5. IMPLANTÁCIU KERARINGOV PRI DIAGNÓZE KERATOKONUS v cene 1390 EUR (za jedno oko)
Implantácia Keraringov môže nahradiť alebo oddialiť transplantáciu rohovky, ktorá bola donedávna jedinou možnosťou. Keraringy často predídu alebo aspoň oddialia transplantáciu rohovky. Upravia a vyrovnajú tvar rohovky, zjemnia jej zakrivenie a ako vedľajší efekt navyše zlepšia videnie. Po pár mesiacoch od implantácie zmiernia dioptrickú chybu a astigmatizmus. Navyše, Keraringy sú reverzibilné. Znamená to, že ak by to pacientov stav v budúcnosti vyžadoval, dajú sa z rohovky šetrne vybrať.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Podpora pre školy, seniorov či kultúru. Zákazníci rozhodli, ako Tesco rozdelí 170-tisíc eur Krajšie Vianoce pre ľudí v núdzi: Potravinová zbierka v Tescu priniesla pomoc 190-tisíc eur

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.