Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. marca 2013 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Daniel Hevier odštartoval sériu besied k jeho knihe KR.V.

BRATISLAVA 19. marca – Priblížiť deťom, učiteľom a verejnosti unikátnu knihu o hemofílií KR.V. alebo krajina V, čiže kráľovná Viktoria je cieľom série besied so spisovateľom Danielom Hevierom. Projekt odštartoval prvým stretnutím vo štvrtok 14. marca v malej sále DK Dúbravka v Bratislave. Aktuálne pokračuje projekt pod názvom Putovanie Krajinou V. v knižnici v Rohožníku v rámci týždňa slovenských knižníc a zajtra ( stredu 20.3.) zavíta Daniel Hevier aj s mladým medikom na ZŠ Matky Alexie v Bratislave.

Rozprávkové putovanie KR.ajinou V je nielen projekt spojený s literárnymi besedami s autorom o tom ako vzniká kniha, ale má byť aj doplnkovou hodinou biológie o funkciách krvi v ľudskom tele. Autori projektu spoločnosť Bayer a Slovenské hemofilické združenie chcú zároveň prispieť z výšeniu informovanosti o vzácnom ochorení hemofilií a venovať sa aj takým témam ako sú šikanovania „iných“ detí na školách, či priateľstvo a vzťahy medzi deťmi a dospelými. Práve tieto momenty v sebe ukrýva najnovšia knižka KR.V. z pera autora detskej literatúry Daniela Heviera. Unikátna kniha bola vydaná vo vydavateľstve Trio Publishing vo februári 2013.

Besedy o knihe spestrí scénka u doktora, čítanie ukážok, klavírne vstúpenie Daniela Heviera, pripravená je súťaž pre deti, anketa a samozrejme autogramiáda. Na mieste stretnutí bude možné si knihu zakúpiť za špeciálnu cenu 5,50 Eur.

V mesiaci marec sa na besedy so známym spisovateľom môžu ešte tešiť v Bratislave Starom meste, Rohožníku, Ilave, či v Trenčíne. V apríli sa besedy uskutočnia v Prievidzi, Topoľčanom, či v Gbelciach. V máji roadshow zavíta do viacerých miest východného Slovenska.

Predstavenie knihy KR.V. bude aj súčasťou Medzinárodného hemofilického kongresu organizovaného už po 5 raz Národným hemofilickým centrom a jeho prezidentkou doc. MUDr. Angelikou Bátorovou, PhD. Pri príležitosti Svetového dňa hemofílie 17. apríla sa beseda a predstavenie knihy KR.V. uskutoční v Turčianskych Tepliciach, kúpeľnom meste, kde kniha vznikala v rámci rehabilitačného tábora detských hemofilikov v júli 2012. Súčasne bude slávnostne odhalený a inštalovaný obraz Kráľovský rod vo foyer kúpeľného domu, ktorý je prvým z trilógie rovnomenného projektu, ktorý spoločne iniciovali spoločnosť Bayer a Slovenské hemofilické združenie.

Dátumy a miesta besied

14. marec Bratislava – Dúbravka (Dom kultúry) o 10.00
19. marec Rohožník – knižnica s čitárňou
20. marec Bratislava – Staré mesto (ZŠ Alexia)
26. marec Ilava, Bolešov, Trenčín (priestory škôl a knižnica v Trenčíne)
4. apríl Gbelce (ZŠ a knižnica)
11. apríl Bratislava – krst knihy na Medzinárodnom hemofilickom kongrese
17. apríl Turčianske Teplice – Kúpele Turčianske Teplice
24. apríl Topoľčany (ZŠ) , Prievidza (knižnica)
20. – 23. máj Levoča, Prešov, Vranov, Košice, Humenné, Snina, Bertotovce

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

V Medzinárodnej súťaži krátkych filmov MFF Art Film uvedie 36 titulov z rôznych kútov sveta Medzinárodná súťaž hraných filmov na MFF Art Film láka na žánrovú rozmanitosť a ponúka unikátny titul aj zo Slovenska

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.