Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Umenie pretekat v dazdi.jpg
Foto: Bux.sk
12. marca 2021 PR správyKultúraKnihy od PRservis.skSITA Diskusia()

Dámy, vďaka tejto knihe lepšie pochopíte svojich partnerov

12.3.2021 – Vyšla kniha Umenie pretekať v daždi od amerického autora Gartha Steina. Nesmierne citlivý príbeh verného psa Enza, ktorý cez svojho pána, automobilového pretekára Dennyho rozpráva o živote, komentuje svet ľudí a najmä nám približuje Dennyho rodinu. To všetko na pozadí automobilových pretekov.
„Je to príbeh automobilového pretekára Dennyho, o veľkých prekážkach v jeho živote a ako ich napokon prekoná uplatnením rovnakých pravidiel, ktoré mu prinášajú úspech na pretekoch. Dúfam, že si túto knihu užijete podobne ako milióny čitateľov na celom svete,“ odkazuje americký autor Garth Stein slovenským čitateľom.

Pozrite si celé jeho video:

Kniha Umenie pretekať v daždi vyšla už pred 13-timi rokmi, ale rýchlo sa vypredala a konečne opäť vychádza v novom slovenskom preklade. Jej úspech bol obrovský, preložili ju do 38 jazykov, predalo sa vyše 6 miliónov kusov a kniha sa držala v rebríčku bestsellerov The New York Times rekordných 156 týždňov. Pred pár rokmi knihu aj sfilmovali, ale rozhodne si ju radšej prečítajte.

„Predstavte si, raz som sledoval dokumentárny film o Mongolsku,“ rozpráva pes Enzo. „Bol to najlepší program, aký som kedy videl v televízii, pochopiteľne, okrem Veľkej ceny Európy z roku 1993, najslávnejších automobilových pretekov všetkých čias, v ktorých Ayrton Senna dokázal, že je génius pretekania v daždi. Po Veľkej cene z roku 1993 bol druhým najlepším programom v televízii dokumentárny film, kde mi všetko dobre vysvetlili a objasnili; dozvedel som sa z neho celú pravdu: keď pes dožije svoj psí život, prevtelí sa do človeka.“

Denny a enzo.jpg
Foto: Bux.sk

Umenie pretekať v daždi z vydavateľstva Ikar poteší každú čitateľskú dušu: všetkých, čo majú psíka, lebo Enzo je úžasný a verný kamarát. A vlastne aj tých, čo psa nemajú a možno budú chcieť takého ako je Enzo J Príbeh si užijú všetci fanúšikovia automobilových pretekov, pretože v nej nájdu množstvo pikošiek a zaujímavostí. Napokon, Garth Stein sám pretekal, kým nemal nehodu práve v daždi a kvôli zraneniam musel skončiť.
A napokon kniha sa zapáči aj všetkým ženám, ktoré možno konečne pochopia, čo tí chlapi vidia na jazdení F1 a ako sa na preteky v telke dokážu dívať dve či tri hodiny.

O knihe sa rozprávali aj v najnovšom knižnom podcaste. Moderátor Milan Buno vyspovedal športového komentátora Števa Eiseleho, ktorý žije Fjednotkou a kniha sa mu nesmierne páčila. „Z knihy je krásne cítiť, že Garth Stein má svoje skúsenosti z motošportu a podáva tie zážitky naozaj ľudskou rečou. No a to spojenie s verným psom Enzom, do toho rodinný príbeh…to je vlastne komplexná emócia, ktorú vám táto kniha prinesie,“ tvrdí v podcaste Števo Eisele.
Počúvajte podcast Knižný kompas, v ktorom nájdete aj množstvo ďalších knižných tipov, exkluzívne pozdravy od zahraničných autorov, či úryvky načítané známymi hercami.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Daniel Fischer:

Milan Buno, knižný publicista

Informačný servis

K téme

Kto zavraždil mladú ženu v luxusnom hoteli Mena House v Egypte? Vi Keelandová a jej nová šteklivá romanca Letný návrh

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Knihy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.