Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. novembra 2015 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Cvičíte? Prečítajte si 5 tipov ako sa starať o pokožku pri tréningu

BRATISLAVA 20. novembra – Aj pre vás je pravidelný pohyb synonymom zdravia? Ak radi športujete, myslite aj na zdravie svojej pokožky. Tá si vyžaduje špeciálnu starostlivosť pred aj po športe. Dôležité je pokožku zbytočne nezaťažovať a v starostlivosti dodržiavať základné pravidlá. V kombinácii so sprchovacími gélmi a dezodorantmi značky CD, ktoré neobsahujú kontroverzné látky ako minerálne oleje, parabény, alumíniové soli či silikóny, bude vaša pokožka aj po náročnom tréningu vyzerať sviežo a zdravo.

Dôvodov prečo pravidelne športovať je hneď niekoľko, rovnako ako výhod, ktoré nám takýto pohyb prináša. Pri cvičení sa vyplavujú endorfíny, z tela sa potením dostávajú nahromadené toxíny, posilňujeme nielen svaly a kosti, ale aj srdce, a údajne môžeme spomaliť

Pokožka a cvičenie
Viete však, čo sa deje s vašou pokožkou počas tréningu? Póry sa rozširujú, aby z tela mohla lepšie unikať voda ochladzujúca rozhorúčené telo. Zároveň sa intenzívnejšie prekrvujú aj horné vrstvy pokožky, čo si môžeme všimnúť aj vďaka jej sčervenaniu. Červeň v lícach nám hovorí, že sa viac blahodarného kyslíka dostáva k bunkám pokožky. A čo je najdôležitejšie, pokožkou sa vďaka poteniu zbavuje telo nahromadených škodlivín. Aj preto by sme mali venovať starostlivosti o pokožku pred a po cvičení viac pozornosti. Prečítajte si 5 rád dermatológov a vaša pokožka sa vám poďakuje zdravým a sviežim vzhľadom.

1. Cvičte nenalíčená
Hoci to v posilňovni často vyzerá úplne inak, kompletný make-up k cvičeniu vôbec nepatrí. Rozšírené póry pomáhajú nečistotám z prostredia a chemickým látkam obsiahnutým v make-upe dostať sa rýchlejšie do tela. Zanesené póry majú potom tendenciu sa bolestivo zapaľovať a do tela sa dostávajú ďalšie škodliviny.

2. Potiť sa je prirodzené
Aj keď sa chceme cítiť sviežo za každých okolností, potenie k cvičeniu jednoducho patrí. Mnohé z nás však pred cvičením aplikujú ďalšiu vrstvu dezodorantu v snahe zabrániť pocitu nečistoty. Dermatológovia to však neodporúčajú, keďže pokožka potrebuje počas cvičenia dýchať a zbavovať sa prebytočnej vody a toxínov. Ak predsa len chcete použiť pred cvičením dezodorant, vyberte si radšej dezodorant bez alumíniových solí. Tieto látky totiž póry uzatvárajú, čím síce pomáhajú potlačiť telesný pot, ale zároveň môžu pokožke uškodiť. Dermatológovia odporúčajú vybrať si dezodorant na báze alkoholu. Ten na rozdiel od nezdravých antiperspirantov s obsahom alumíniových solí póry len stiahne, ale hermeticky nezablokuje. Pokožka stále dýcha a dokáže sa zbavovať ako vody tak aj nahromadených toxínov. Alkoholová báza dezodorantu navyše dezinfikuje a tým zabíja väčšinu baktérií, ktoré by mohli spôsobiť nepríjemný zápach. Vyskúšajte napríklad dezodorant v rozprašovači od kozmetiky CD s príjemnou vôňou kvetu pomarančovníka. Ten okrem alumíniových solí neobsahuje ani ďalšie z kontrovezných látok ako sú silikóny, parabény či minerálne oleje.

3. Pozor na parabény
Tieto umelé látky sú obsiahnuté takmer v každom kozmetickom produkte a zabezpečujú jeho trvanlivosť. Dermatológovia však neodporúčajú aplikovať viackrát denne produkty, ktoré tieto látky obsahujú a už vôbec nie ich kombinovať a tým znásobovať množstvo parabénu, ktorý sa do nášho tela dostáva. Ak máte radi pocit čistoty, skúste sa po cvičení umyť sprchovacím gélom od CD, ktorý neobsahuje nielen žiadne parabény, ale ani silikóny či minerálne oleje. Ak máte po sprche pocit suchej pokožky, použite kvalitné hydratačné mlieko.

4. „Choroba“ z prílišnej čistoty
Menej je niekedy viac, a to platí aj v prípade množstva, ale tiež frekvencie používania produktov starostlivosti o pokožku. Pokožka, náš najväčší orgán v tele, sa vďaka prirodzenému lipidovému filmu dokáže chrániť pred väčšinou vonkajších vplyvom prostredia, v ktorom žijeme. Častým sprchovaním či používaním sprchovacieho gélu a telového mlieka viackrát za deň, zbavujeme pokožku tejto prirodzenej bariéry a naša pokožka akosi „lenivie“. Hydratácia je dôležitá, ale striedmosť používania tiež. Ak teda máte vo zvyku používať ráno, pred cvičením a aj po ňom dezodorant, sprchovať sa viackrát denne a používať pritom sprchovací gél či neustále premazávať pokožku telovým mliekom, nerobíte správne. Dermatológovia v tomto prípade upozorňujú na možné ochorenia pokožky z prílišnej čistoty.

5. Prekrvená pokožka lepšie absorbuje
Využite čas po cvičení na aplikáciu produktov proti celulitíde alebo na vyživenie extrémne suchej pokožky. Dobre prekrvená pokožka totiž najlepšie vstrebáva účinné látky z prípravkov. Naopak, dermatológovia neodporúčajú robiť si tesne po cvičení peeling – pokožka je príliš prekrvená a iritovaná na to, aby sme z nej odstraňovali mechanickým trením odumreté bunky.

CD kozmetika rozumie vašej pokožke
Výrobky nemeckej kozmetiky CD, ako jedny z mála u nás, neobsahujú žiadne kontroverzné látky. Za kvalitnú kozmetiku pritom nezaplatíte takmer o nič viac ako za bežnú kozmetiku, ktorú ste používali doteraz. Vaša pokožka bude nielen správne hydratovaná a jej prirodzené pH zachované vďaka jej jemnému zloženiu.

Maloobchodné odporúčané ceny:
Sprchový gél s vôňou: biele lekno, citrusy, granátové jablko 2,59 € (250 ml)
Dezodorant v spreji s vôňou bieleho lekna 2,79 € (150 ml)
Dezodorant roll-on s vôňou: biele lekno, kvet pomarančovníka, granátového jablka 2,99 € (50 ml)
Dezodorant v rozprašovači s vôňou: citrus, kvet pomarančovníka, biele lekno, granátové jablko 3,99 € (75 ml)

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Zlepšite svoje zdravie a kondíciu s novou sériou GPS hodiniek Garmin Venu 2 Unikátna joga pomáha ženám aj mužom

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.