Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
87390_b1_oni2_sk 676x979.jpg
22. marca 2018 PR správyKultúraFilm a TV od PRservis.skSITA Diskusia()

Cudzincom nesmieš nikdy veriť!

BRATISLAVA 22. marca 2018 – Keď sa Cindy (Christina Hendricks) s manželom  (Martin Henderson) rozhodnú zobrať svoju rebelujúcu teenagerku Kinsey (Bailee Madison) a jej brata Luka (Lewis Pullman) na rodinný výlet, netušia, že sa to celé skončí ako najhoršia nočná mora.  V úplne opustenom kempe im niekto zrazu zaklope na dvere prívesu a za nimi stoja tri postavy v strašidelných maskách. Nože v ich rukách neveštia nič dobré a rodinu čaká noc plná hrôzy. Budú sa musieť zomknúť a spolu bojovať o svoje životy. Aká je ich šanca proti šialeným ozbrojeným psychopatom?

Režisér Johannes Roberts (47 metrov) prináša fanúšikom filmových hororov snímku inšpirovanú hitom Oni.  Podobne ako v prvom filme, aj tu sú hlavné postavy niečo viac ako len obete krvavého útoku. “Originál z roku 2008 sa líšil od podobných príbehov o prepadnutí rodiny práve v tom, že postavy mali medzi sebou vybudované isté vzťahy, ktoré sa ešte viac prejavili, keď ich začnú terorizovať nečakaní votrelci,” hovorí producent James Harris. “Presne to sme chceli dosiahnuť aj v našom filme – aby sa diváci o členov rodiny báli a nechceli, aby zomreli. Stotožnenie sa s postavami je veľmi dôležitým nástrojom, ako zvýšiť napätie a zintenzívniť pocit strachu.”

Jednu z hlavných postáv, matku rodiny, si zahrala Christina Hendricks. „Volal mi agent, že má pre mňa túto úlohu, ale nebola som si istá, či ju chcem prijať,“ spomína známa herečka, niekoľkokrát nominovaná na cenu Emmy za seriál Mad Men. „Potom mi však povedal názov filmu a ja som okamžite súhlasila, pretože prvý film milujem. Je to jeden z najdesivejších filmov, aké som kedy videla. Horory mám rada ako také a tento konkrétny bol nesmierne vzrušujúci.“

Dôležitým prvkom, ktorý umocňuje hrôzu z toho, čo človek vidí na plátne, je fakt, že vrahovia si svoje obete vyberajú náhodne. Nemajú nijaký dôvod zabíjať konkrétnych ľudí, baví ich, že nikto z prenasledovaných nemá ani najmenšie tušenie, prečo si prišli práve po nich. “Nechcel som, aby ľudia vyskakovali zo sedadiel pri klasických scénach, keď sa niekto neočakávane vynorí z tmy,” vysvetľuje režisér. “Tento film je o strachu a atmosfére. Diváci ICH uvidia skôr ako filmová rodina a budú mať pocit, že sú tam priamo s nimi. Keď sa potom ocitnú zoči-voči, pochopia, že útočníci prišli s jasným cieľom – zabíjať. A tento psychologický strach z vedomia, že viete, čo bude nevyhnutne nasledovať, robí náš film ešte viac hrôzostrašným.“

Mrazivý horor Oni 2: Nočná korisť sa v slovenských kinách premieta od štvrtka 22.marca.

K téme

Ekval IT 2024: Bez feministov to nepôjde Texas, nelegálne pálenie whisky a vynikajúci triler Slepý tiger

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Film a TV

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.