Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
89686_corteva_ilustrak.jpeg 676x478.jpg
17. januára 2019 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Corteva Agriscience bude pôsobiť aj na Slovensku

NITRA 17. januára 2019 – Corteva Agriscience™, poľnohospodárska divízia spoločnosti DowDuPont, sa stane významným hráčom v agrosektore, ktorá spojí aktivity materských firiem DuPont Pioneer, DuPont Crop Protection a Dow AgroSciences. Osamostatnenie divízie a jej vstup na burzu sa očakáva po dokončení ohláseného oddelenia v júni 2019. Súčasťou procesu bude aj vytvorenie slovenskej divízie.

„Corteva Agriscience je popredným hráčom v poľnohospodárstve vo vyše 130 krajinách. Naše materské spoločnosti sú etablovaní hráči v agrosektore. Našou oporou je široký tím odborníkov a  prvotriedne kapacity v oblasti výskumu a vývoja, čo nám umožňuje vyvíjať nové technológie, osivá a inovatívne riešenia na ochranu rastlín a súčasne byť lídrom v zodpovednom plánovaní a riadení prírodných zdrojov. Umožňuje nám to meniť spôsoby pestovania a miestnym pestovateľom pomáhať produkovať lepšie, výnosnejšie a zdravšie plodiny pri efektívnejšom využívaní prírodných zdrojov,“ povedal Petr Portych, riaditeľ divízie Corteva Agriscience na Slovensku počas odborného sympózia v Nitre.

Corteva Agriscience poskytne riešenia proti burine, škodcom, chorobám, na zabezpečenie prísunu potrebných dusičnanov a výživy rastlín, ako aj aplikované technológie v osivách pre prvotriedne osivá repky, kukurice a slnečnice.

Podľa Petra Portycha má Slovensko veľký potenciál. Výrobky a značky zakladajúcich firiem sú na Slovensku dobre známe. „Intenzívne sa venujeme slovenskému trhu a zaviazali sme sa zlepšiť podmienky pre slovenských pestovateľov a spotrebiteľov.“

Corteva Agriscience poskytne pestovateľom na Slovensku rozsiahle portfólio známych značiek Pioneer, Encirca, nedávno uvedených osív Brevant a prostriedkov na ochranu rastlín.

K téme

Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a. s. vyhlásila generálny pardon do 30. novembra 2023 Moderná domácnosť pod kontrolou s novou aplikáciou Miele

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.