Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. mája 2013 PR správyPotraviny od PRservis.skSITA Diskusia()

Corgoň uvaril výnimočné pivo zo štyroch sladov

BRATISLAVA 17. mája – Corgoň, jedno z najobľúbenejších a najoceňovanejších slovenských pív, pripravil pre svojich priaznivcov novinku inšpirovanú svojou 117-ročnou tradíciou. Do slovenských pubov prichádza v týchto dňoch Corgoň 4sladový, pivo vyrobené zo štyroch druhov sladov. Svetlé pivo Corgoň 4sladový v sebe ukrýva ideálny pomer plzenského a bavorského sladu, podčiarknutý príjemnou chuťou karamelového a praženého farebného sladu. Corgoň 4sladový si pivní nadšenci budú môcť vychutnať celoročne vo vybraných puboch na celom Slovensku.

Novinku Corgoň 4sladový inšpirovala 117-ročná tradícia piva Corgoň a jeho bohatá história v znamení kvality. „Svet piva je nesmierne rozmanitý a s naším Corgoňom sme sa ho v tomto roku rozhodli ešte viac obohatiť. Novinka Corgoň 4sladový odráža dlhoročné pivovarnícke skúsenosti našich sládkov a rokmi overenú kvalitu ocenenú odborníkmi. Unikátne spojenie štyroch vybraných druhov sladov dáva pivu záruku výnimočnej chuti,“ hovorí Naďa Kacera, brand manažérka značky Corgoň.

Výnimočná harmónia chutí
Svetlé pivo Corgoň 4sladový je uvarené zo štyroch vybraných druhov sladov, vďaka ktorým je pivo chuťovo plnšie, a jeho príjemná horkosť je umocnená stredne ostrou až jemne sladkastou chuťou. Špecifický charakter mu dodáva aj jeho intenzívna zlatožltá farba s nádychom jantárových až medených tónov, ktorá ladí s jeho ľahko zapamätateľnou vôňou sladu a chmeľu. Dopĺňa ju typická vôňa karamelu, ktorá zľahka prechádza do vône kávoviny. Corgoň 4sladový obsahuje 4,6 % alkoholu, ľahko sa pije a má bohatú krémovú penu. Vďaka nej si zachováva svoju vôňu a správnu ostrosť aj po načapovaní.

„Corgoň 4sladový je na slovenskom pivnom trhu skutočne výnimočným pivom. Štyri druhy sladu použité na jeho výrobu mu dodávajú plnú chuť a charakter pivnej špeciality, ktorú si však môžete dopriať pri každej príležitosti. Sme veľmi hrdí, že našim majstrom pivovarníkom sa podarilo oživiť históriu a inšpirovať sa dlhoročnou tradíciou piva značky Corgoň,“ hovorí Karol France, obchodný sládok spoločnosti HEINEKEN Slovensko.

Corgoň – opakovane oceňovaná chuť piva
Corgoň 4sladový sa od mája tohto roku zaradil do bohatého portfólia značky Corgoň, do ktorej patrí 12° ležiak, svetlá 10°, tmavé pivo, a od začiatku tohto roka aj Corgoň Radler Citrus. Corgoň, pivo plzenského typu s charakteristickou vyváženou horkosťou, plnou chuťou a typickou arómou, patrí medzi najstaršie pivá na Slovensku. Dlhoročnú tradíciu si zachováva už od roku 1896. Opakovane získava ocenenia doma aj v zahraničí a patrí k najoceňovanejším svetlým ležiakom na Slovensku. V roku 2012 Corgoň zvíťazil v súťaži Slovenská pivná korunka o najlepšie svetlé pivo v kategórii 10 % a 12 %. Tento rok bol ocenený na medzinárodnej degustačnej súťaži Slávnosti piva Tábor bronzovou pivnou pečaťou v kategórii Svetlé pivo 10 %.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Odvážna zmena receptúry Slovákom zachutila, gastro prevádzkam svitá na lepšie časy Slováci si stále najradšej vychutnávajú svetlý ležiak, čoraz obľúbenejšie sú vratné fľaše

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Potraviny

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.