Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
87765_logo_cjs 676x378.jpg
19. októbra 2018 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

COOP Jednota Slovensko rokovala s Úniou hydinárov Slovenska

BRATISLAVA 19. októbra 2018 – Predmetom rokovania Coop Jednoty Slovensko a Únie hydinarov Slovenska bol súčasný stav chovu hydiny na Slovensku a jeho vplyv na kvalitu vajec, ako aj dopady zavedenia 2,5 % odvodu pre obchodné reťazce.

COOP Jednotu Slovensko zastupovali generálny riaditeľ, Ján Bilinský a  vrchný riaditeľ obchodnej sekcie, Branislav Lellák, Úniu hydinárov Slovenska reprezentoval jej riaditeľ, Daniel Molnár.

Predstavitelia diskutovali o problematike obmedzenia predaja vajec z klietkového chovu, ktorá súvisí s vyhlásením nadnárodných zahraničných reťazcov, že ukončia ich predaj do roku 2025. Slovenskí farmári pritom v súčasnosti vyprodukujú až vyše 88 % vajec z klietkového chovu a len asi 11 % vajec z podstielkového.

„Je potrebné zdôrazniť, že kvalita a zloženie vajec nezávisí od spôsobu chovu. Na kvalitu a zloženie vajec vplýva iba krmivo, ktoré konzumuje nosnica. Proces tvorby vajca je rovnaký, nezávisle od prostredia, v ktorom sliepka žije,“ uviedol šéf Únie hydinárov Slovenska, Daniel Molnár.

COOP Jednota Slovensko, ako najväčší podporovateľ domácej produkcie, nebude obmedzovať  predaj vajec z klietkového chovu a naďalej bude podporovať slovenských farmárov.

Predstavitelia hovorili aj o navrhovanom zákone o 2,5 % odvode pre obchodné reťazce. Zhodli sa, že uvedený návrh sa nedotkne len systému COOP Jednota, ale aj slovenských hydinárov, ktorí majú svoje vlastné predajne. V konečnom dôsledku pripravovaný odvod ohrozí aj domácich producentov a výrobcov.

Odporúčané články

Čelili ťažkým politickým aj spoločenským pomerom, no vytrvali. Spotrebné družstvá existujú na Slovensku už 150 rokov Najviac slovenských potravín spomedzi obchodných reťazcov ponúka COOP Jednota. Potvrdil to aj prieskum SPPK

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies