Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. októbra 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

CompanyArt Seniorvillu

BRATISLAVA 21. októbra 2016 – Minigaléria CompanyArt, ktorá pravidelne vystavuje diela známych i začínajúcich umelcov, pripravila pre klientov Seniorville v Jabloňovom naozajstnú umeleckú výstavu so všetkým, čo k takejto výstave patrí.

V rámci projektu Galéria na výlete, po dohode s maliarom pánom Petrom Hargašom, sme jeho výstavu Farby Bratislavy presunuli z výstavných priestorov na bratislavských Palisádach do priestorov Seniorville v Jabloňovom. Naši seniori si tak môžu tohtoročnú jeseň vychutnať aj vizuálne krásnym zážitkom pri prechádzaní sa po všetkých priestoroch Seniorville a vnímaní nádherných plných farieb a scenérií zachytených na vystavených obrazoch.

Foto: Seniorville 13. októbra 2016 sme výstavu oficiálne otvorili veľmi milou vernisážou za účasti umelca a jeho vzácnej pani manželky, ktorá je súčasne aj manažérkou diela pána Petra Hargaša. Pán Hargaš v spoločenskej miestnosti zaplnenej do posledného miesta rozprával o tom, ako sa k maľovaniu dostal, čo ho láka k výtvarnému prejavu, aké témy ho oslovujú, tiež aké techniky používa a čo – to prezradil aj o svojich múzach. Počas celého rozprávania si mohli naši seniori na veľkoplošnom plátne prezerať aj ďalšie obrazy pána Hargaša a utvoriť si tak predstavu o rozsahu jeho tvorby. Rozprávanie bolo popretkávané súčasnou hudbou: Hannah Brighton (spev) a Jakub Hantabál (akustická gitara), žiaci ZUŠ Ľudovíta Rajtera z Bratislavy, predniesli skladby Jany Kirschner, Adele, ako i vlastnú tvorbu a boli ocenení vrelým potleskom publika. A naši seniori neváhali všetkých účinkujúcich zasypať zvedavými otázkami.
Pán Hargaš v závere vernisáže venoval jeden zo svojich obrazov klientom Seniorville.
Ako poďakovanie, naši seniori venovali umelcovi pieseň, ktorú pod dohľadom sociálnej sestry Vierky nacvičili v „tajnom speváckom krúžku“ a za sprievodu Vierkinej gitary aj zaspievali. Prekvapenie, ako má byť: nádherné, dojemné …
Obraz visí na čestnom mieste nad krbom v spoločenskej miestnosti.
Ďakujeme pánu Hargašovi za tento darček. Veľmi si to vážime!

S pánom Hargašom a jeho manželkou sme po prípitku a malom raute (naše skvelé pani kuchárky naozaj zaexcelovali dvojakou štrúdľou a lahodnými pagáčikmi – veľmi ďakujeme!) ešte dlho diskutovali o vernisáži, vystavených obrazoch, či len tak – o živote.

Skvelé je, že pán Hargaš ponúkol našim klientom zorganizovanie workshopu v rámci arteterapie, ktorá je u nás v Seniorville veľmi obľúbená. Takže 24. októbra sa seniori znova stretnú s umelcom, tentoraz v našej dielničke, ktorá sa zmení na ateliér, a pod odborným vedením pána Hargaša si vyskúšajú odhaliť svoje skryté umelecké vlohy.

Nádherné farebné obrazy zaradené do cyklu s názvom Farby Bratislavy pána Petra Hargaša si môžeme užiť do konca novembra 2016. Výstava v priestoroch Seniorville v Jabloňovom je prístupná okrem našich seniorov a ich návštevám aj širokej verejnosti a to každý štvrtok v čase od 15. do 17. hodiny.
Srdečne pozývame!

CompanyArt, organizátor zýstavy, je charitatívny projekt WBA holdingu, ktorého členom je aj Seniorville – sieť zariadení pre seniorov na Slovensku. Company Art sa venuje podpore vzdelávania, umenia, športu a rozvoja osobnosti a to formou minigalérie s výstavnými priestormi na bratislavských Palisádach a vlastnej vydavateľskej činnosti. Finančné prostriedky, ktoré CompanyArt získa z predaja vystavených umeleckých diel, zbierok, či z darov, sú určené na pomoc deťom a občanom, ktorí sa ocitli v náročných životných situáciách.
www.companyart.eu

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Gigantická výhra vo Svete hier. Šťastlivec pokoril Mega Jackpot a berie viac ako milión eur! Najskôr online výzvy, potom veľké finále. Opäť štartuje projekt Futbal v meste

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.