Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
100875_schneider electric in global 100 most sustainable corporations 2.jpg 676x451.jpg
3. februára 2023 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Čo sú piliere udržateľnej firmy? Klimatické záväzky, rozmanitosť aj spravodlivé odmeňovanie

3.2.2023 – Spoločnosť Schneider Electric, líder v oblasti digitálnej transformácie energetického manažmentu a automatizácie, získala už po dvanástykrát za sebou miesto v zozname 100 najudržateľnejších korporácií sveta Corporate Knights 2023.

Dobré výsledky v oblasti klimatických a sociálnych záväzkov, ako sú udržateľné príjmy a investície, rodová rozmanitosť a spravodlivé odmeňovanie, pomohli spoločnosti Schneider Electric zabezpečiť vedúcu pozíciu v každoročnom rebríčku pre udržateľnosť zostavovanom výskumnou skupinou Corporate Knights. Index Global 100 je založený na prísnom hodnotení verejných spoločností s príjmami nad 1 miliardu USD. Schneider Electric je jedinou spoločnosťou vo svojej kategórii, ktorá sa od roku 2012 každoročne umiestňuje v rebríčku Global 100. Spoločnosť Corporate Knights ju v roku 2021 označila za najudržateľnejšiu korporáciu na svete.

Tento úspech nadväzuje na predchádzajúce oznámenie spoločnosti Schneider Electric, ktorá získala najvyššie hodnotenie v oblasti životného prostredia, spoločnosti a riadenia (ESG) od agentúr Standard & Poor’s, CDP a Moody’s ESG Solutions za svoje vplyvy na udržateľnosť a osvedčené postupy. Napríklad klimatická stratégia spoločnosti Schneider Electric a jej záväzok k environmentálnej transparentnosti boli ako jedny z prvých potvrdené v súlade so štandardom SBTi Corporate Net-Zero v polovici roka 2022.

Schneider Electric je tiež len jedným z 19 podnikových príjemcov tohtoročnej pečate Terra Carta, ktorou sa oceňujú globálne spoločnosti, ktoré sú hnacou silou inovácií, preukazujú odhodlanie a získavajú dynamiku smerom k skutočne udržateľným trhom. Pečať je súčasťou Iniciatívy za udržateľné trhy, ktorú Jeho Veličenstvo kráľ Karol III. založil v januári 2021, keď bol princom z Walesu, s cieľom povzbudiť súkromný sektor, aby prijal naliehavejšie opatrenia v oblasti zmeny klímy.

„Odštartovať rok 2023 s týmito úspechmi v oblasti udržateľnosti je skutočne povzbudzujúce,“ hovorí Gwenaelle Avice-Huet, riaditeľka pre stratégiu a udržateľnosť spoločnosti Schneider Electric. „Ukazuje sa, že dôslednosť, odhodlanie a konkrétny vplyv nezostávajú nepovšimnuté a slúžia ako pripomienka, že spoločnosti ako my a naši kolegovia z Global 100, menia veci k lepšiemu na všetkých úrovniach, v podnikaní a prostredníctvom našich environmentálnych, sociálnych a ekonomických vplyvov.“

Informačný servis

K téme

Ovládnite svetlo u Vás doma Výluky z poistenia v čase nepokojov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.