Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
95351_co si mysli nas tinedzer 676x808.jpg
13. apríla 2021 PR správyKultúraKnihy od PRservis.skSITA Diskusia()

Čo si myslí váš tínedžer?

13.4.2021 – Kniha Čo si myslí náš tínedžer? z vydavateľstva Ikar ponúka viac ako 100 každodenných scenárov – od toho, ako za sebou tínedžer drzo zatresne dvere svojej izby priamo pred vaším nosom, až po to, ako zvládnuť obavy z online bezpečia, tlaku rovesníkov, zo školských povinností i sexu.

Keď sa dospievajúci mozog prepája, zvyšuje sa produkcia hormónov a nezávislosť je čoraz lákavejšie. Nastáva rodinná búrka. Rodičovstvo je zrazu fuška. Neviete, čo si máte o tom svojom tínedžerovi myslieť.
Autorka v knihe odkrýva vedu na pozadí dospievajúceho mozgu, prekladá správanie tínedžera a ukáže vám, ako môžete v úlohe rodiča reagovať na toto správanie rozumne – okamžite i z dlhodobého hľadiska.

Pozrite si, čo o knihe hovorí autorka Tanith Careyová:

Tu je niekoľko tém:

Nemám si čo obliecť a čo jesť
Veď som sa sprchoval minulý týždeň
Je to obyčajná šľapka / To je taká krava
Nesleduj ma na sociálnych sieťach
Je to len kamarát
Keď ty nadávaš, prečo ja nemôžem?
Stále ma za niečo kritizuješ
Netuším., ako sa tie cigarety dostali do mojej tašky!

Kniha Čo si myslí náš tínedžer? je rozdelená na kapitoly podľa veku a ku každej modelové situácie, plus ich riešenie a užitočné tipy. „Kniha opisuje najbežnejšie situácie, s ktorými sa rodič tínedžera môže stretnúť. Zaoberáme sa v nej aj škodlivými predstavami, ktoré si môžete vytvárať a ktoré prispievajú k rôznym nedorozumeniam, aby ste si v ťažkej chvíli spomenuli na to, že vo svojich pocitoch nie ste sami,“ tvrdí autorka Tanith Careyová, ktorá na knihe spolupracovala s klinickou psychologičkou Angharad Rudkinovou, ktorá pracuje s deťmi už 20 rokov a je spolupracovníčkou Britskej psychologickej spoločnosti.

Ponúkajú aj mnohé návody na to, ako sa upokojiť, zhlboka sa nadýchnuť, okamžite efektívne upokojiť emočne vypäté situácie, ale aj dlhodobo zlepšiť vzťah so svojím dieťaťom. Okrem toho sa snažia prinášať riešenia bežných aj komplikovanejších problémov od vplyvu rovesníkov a strachu zo skúšky alebo písomky po alkohol, drogy či antikoncepciu.

Tanith Careyová je mama, spisovateľka a novinárka ocenená mnohými oceneniami. Je autorkou desiatich kníh o rodičovstve, ktoré sa zaoberajú najpálčivejšími problémami dnešných rodičov a ponúkajú na ne praktické a vedecky podložené odpovede a riešenia. Knihy Careyovej boli doteraz preložené do 20 jazykov vrátane španielčiny, francúzštiny, taliančiny, nemčiny či arabčiny a získali si pozornosť a uznanie verejnosti po celom svete. V slovenčine jej vyšla kniha Čo si myslí moje dieťa?

Prednáša na Inštitúte detskej mysle v Palo Alto v Kalifornii a pravidelne aj na vedeckom festivale Cheltenham. Vystupuje vo viacerých televíznych a rozhlasových programoch, napríklad v programe Woman’s Hour rádia BBC 4 a programe Today televíznej stanice NBC.

Milan Buno, knižný publicista

Informačný servis

K téme

Šéf slovenských audítorov M. Mozolák: “Pomoc podnikateľom musí byť adresná a transparentná. Pomôcť by mohol “KORONA REGISTER”. Európsky klimatický pakt spúšťa kampaň o udržateľnej doprave

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Knihy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.