Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Smrtiaca posadnutost1.jpg
Foto: Bux.sk
8. marca 2022 PR správyKultúraKnihy od PRservis.skSITA Diskusia()

Čo odhalí nedokončený rukopis stratenej spisovateľky?

8.3.2022 – Počas manželstva s Antonom Leah uverila, že je neschopná a odporná, nikto iný ju nebude chcieť a zaslúži si, aby s ňou zaobchádzal hrubo. Trvalo nám roky, kým sa týchto myšlienok začala postupne zbavovať – medzitým sa ukázalo, že im verila aj pred sobášom, možno v dôsledku toho, že ju v detstve šikanovali a že ju opustil otec…

Severský triler, ktorý má atmosféru, je temný, nepredvídateľný a vtiahne vás… To je Smrtiaca posadnutosť od nórsko-americkej autorky Alex Dahl.

Alex dahl.jpg
Alex Dahl.Foto: Bux.sk

Kristina Mossová je úspešná psychoterapeutka s vlastnou praxou v centre Osla. Žije v luxusnom byte a má bohatého manžela so sľubne sa rozbiehajúcou politickou kariérou. Túži po dieťatku, zatiaľ sa nedarí…ale to snáď príde.

Jej pokojný život však vážne narušia nečakané udalosti. Všetko sa začne vtedy, keď sa jej prominentná klientka – slávna spisovateľka Leah Iversonová – dostaví na sedenie v stave krajného rozrušenia. Zranená, od krvi a akoby zmätená. Prosí Kristinu, aby za ňou prišla na jej chatu v odľahlých horách Telemarku. Dá je do ruky obálku s presnou adresou a pokynmi.

Kristina z pochopiteľných dôvodov odmietne, no Leah nepríde ani na ďalšie dve sedenia. Neukáže sa, neberie telefón a neodpovedá na maily.
Všetko naznačuje, že jej klientke hrozí nebezpečenstvo, navyše sa objaví jej bývalý manžel, ktorý údajne dostal zákaz približovania, pretože ju bil…

Nie všetko je vždy tak ako na prvý pohľad vyzerá. Možno to tak vôbec nebolo. Ale čo sa teda deje? Kristina sa preto neochotne vydá hľadať ju do divočiny. V opustenej chate uprostred hustého lesa však namiesto Leah objaví jej nedokončený rukopis, ktorý odhalí, že v skutočnosti naozaj nič nie je také, ako sa zdá…

Smrtiaca posadnutosť má možno pomalší štart, spoznávame Kristinu, jej terapeutickú prax a „zmiznutie“ Leah. Možno viac psychológie, riešenie pocitov, ale potom sa to rozbehne. Niektoré zvraty sú neuveriteľne šokujúce. Postupne si skladáte mozaiku a celé to smeruje k mrazivému (a našťastie) presvedčivému záveru.

Pozrite si video autorky Alex Dahl:

Milan Buno, knižný publicista

Informačný servis

K téme

Kto zavraždil mladú ženu v luxusnom hoteli Mena House v Egypte? Vi Keelandová a jej nová šteklivá romanca Letný návrh

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Knihy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.