Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. júla 2014 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Čo je drahý zubár?

BRATISLAVA 31. júla – Všetko je o prístupe a ľudskej prirodzenosti. Debaty o zuboch? Začnú pri tom, kedy naposledy sme sedeli v kresle a skončia pri konštatovaní, že zubári sú drahí. O auto sa staráme viac ako o seba, na dovolenku minieme majland a na cestovné poistenie zabudneme, robíme lacné kompromisy, ktoré situáciu riešia iba načas, na chvíľu. Na ich zbierke často prerobíme viac ako na rozumnom a profesionálnom riešení.

Keď už to musí byť!
O potrebe a význame prevencie sa presvedčíme až vtedy, keď nás v noci rozbolí desať rokov otvorená stolička, navštívime pohotovosť, ak nejaká v meste existuje, alebo vydržíme do rána na ružových pilulkách a odhodláme sa zájsť k zubárovi.

Problém sa netýka iba zubov, problém sa týka celého organizmu. Všetko je o prístupe. Pacienta i lekára. „Pohotovostnú službu poskytujeme nielen našim pacientom, ale komukoľvek, kto má problém. Nemusí chodiť od jednej nemocnice k druhej, kontakt je dostupný na stránke našej kliniky. Stačí zavolať. Cez týždeň, počas víkendu, cez prázdniny,“ vysvetľuje Alexander Schill stomatológ a majiteľ kliniky v Bratislave a v Žiline. Ak máte možnosť okamžite ísť k zubnému lekárovi, ktorý vás odborne ošetrí a na svoj výkon poskytne garanciu, má najmodernejšiu techniku, zub zachráni – navyše v peknom prostredí a bez problému s parkovaním … Nenadarmo sa hovorí, ak sa niečoho bojíme, stačí sa toho dotknúť. A zubár by rozhodne nemal byť pre nás nočnou morou. Starať sa o zuby znamená starať sa o zdravie celého tela. Kto si prešiel akýmkoľvek zápalom v ústach vie, o čom hovoríme.

Keď nefunguje, reštartnite!
Keď bolí, vytrhneme! Aj takto by bolo možné parafrázovať základnú vetu v slovníku IT špecialistov. Záchovná stomatológia vo svojom prívlastku nesie podstatu – liečiť čo je choré a zachovať čo je možné. Je jednou zo základných oblastí zubného lekárstva. Zaoberá sa korigovaním defektov zubov (plombami, koreňovými výplňami), ale aj prevenciou v podobe pečatenia a podpory ústnej hygieny. „Trendom stomatológie je zachovať vlastné zuby čo najdlhšie, pravidelné prehliadky sú dôležité, lebo problém dokážeme zachytiť v zárodku. Aj zákrok, a teda čas strávený v kresle je vtedy kratší. Ale ak prídete s vážnym problémom, môžem vás ubezpečiť, že ho vyriešime. Robíme všetky zdravotné výkony vrátane chirurgických.“ Všetko je o prístupe.

S tým len dožiť …
… konštatoval istý zubár z Nových Zámkov pri pohľade na žlté tetracyklínové zuby dvadsaťročnej dievčiny. Od prvého stretnutia po piate stihol vyrobiť v ústach provizórium, ktoré v podobe výplní z nekvalitných materiálov doslúžilo skôr, ako sa stihla vydať. „Ak majú šikovní lekári v rukách všetky dostupné stomatologické technológie a vedia s nimi pracovať, máte záruku dobrého výsledku. U nás máme na jednom mieste panoramatický röntgen pre 2D snímok, CT prístroj pre 3D obrázok, robot na modelovanie keramických náhrad mnohých odtieňov na počkanie, mikroskop a mnohé iné zariadenia, vďaka ktorým vieme pracovať presne. Naši klienti nemusia nikam chodiť po snímky a nemusia čakať na keramickú náhradu z laboratória. Je úžasné, ako nám moderná doba v oblasti technológií pomáha. Ak hovorím „nám”, myslím tým aj lekárov, aj pacientov. Výsledok našej práce je totiž trvácny, funkčný a estetický,“ vysvetľuje A. Schill.

Viem, do čoho idem
Ak ste sa napríklad po noci strávenej na pohotovosti rozhodli, že v liečbe chcete pokračovať „u Schilla“, na prvom stretnutí to vyzerá asi takto: Vyplníte spoločne s asistentkou dotazník. Asistentka vám vysvetlí ako klinika funguje, oboznámi vás so zubnou ambulanciou. Z tímu si môžete vybrať ošetrujúceho zubára. Pri úvodnom, vstupnom vyšetrení zaznamenajú stav vášho chrupu, slizníc, uzlín, jazyka, kĺbov a slinných žliaz. Súčasťou vstupného zubného vyšetrenia v Schill Dental Clinic štandardne aj RTG vyšetrenie. Toto všetko absolvujete na jednom mieste, bez stresu a dlhého čakania.

„Poskytujeme široké spektrum služieb a zákrokov – od najjednoduchších bežných ošetrení, cez estetické zákroky, až po zložité stomatochirurgické operácie. Využívame najmodernejšie metódy a technológie, ktoré vo významnej miere napomáhajú tomu, aby boli stomatologické výkony tak málo bolestivé ako to je možné. Navyše pacient vie, s čím má v rámci ošetrení a výkonov počítať. So svojim lekárom prejde plán, čo sa času, výkonov i financií týka. Žiadne prekvapenia sa nekonajú,“ dodáva A. Schill.

Všetko je o prístupe. Na výber máte.
www.schill.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Výluky z poistenia v čase nepokojov Šéf slovenských audítorov M. Mozolák: “Pomoc podnikateľom musí byť adresná a transparentná. Pomôcť by mohol “KORONA REGISTER”.

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.