Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. decembra 2016 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Cloudové služby využívajú podnikatelia čoraz častejšie

BRATISLAVA 1. decembra 2016 – Medzi trendy 21. storočia patrí nepochybne digitalizácia. Od zmlúv, faktúr až po marketingové stratégie. Veľa firiem si uchováva tieto dokumenty v online podobe. A s uchovávaním dokumentov sú úzko späté cloudové služby.

Cloud a jeho možnosti

Slovíčko cloud patrí už medzi buzzword, nad ktorým sa nikto nepozastavuje. Berieme ho ako samozrejmú súčasť našich životov. Ale, ako presne cloudové služby fungujú a aký predstavujú prínos pre podnikateľov? Keď počujeme slovo cloud, najčastejšie sa nám pred očami vybaví dátové centrum. Cloud predstavuje virtuálny priestor, ktorý slúži na odkladanie dokumentov. Je to akási virtuálna skrinka alebo šanón, kde uchovávame všetky dôležité papiere, ktoré súvisia s podnikaním.

Ak sa pýtate, prečo by ste mali používať cloud namiesto offline riešení, odpoveď je jednoduchá – prehľadnosť. Online riešenia v podobe cloudových služieb ponúkajú lepšiu kategorizáciu dokumentov. Rozdelíte si zmluvy a faktúry presne do tých sekcií, ktoré najčastejšie využívate. Či už to budú dodávateľské zmluvy, faktúra za prenájom priestorov, alebo údaje o zamestnancoch. Všetko bude prehľadne zoradené na jednom mieste. Navyše, vďaka pripojeniu na internet a mobilným aplikáciám, ich budete mať stále so sebou.

Klasické cloudové služby však neriešia jeden problém – fyzický priestor. Dokumenty síce môžete mať k dispozícii v online podobe, ale stále je tu šanca, že niekedy budete potrebovať aj originál dokladu. Tým pádom musíte papiere uchovávať aj v offline podobe. A tu sa dostávame k problému, ktorý trápi množstvo podnikateľov. Papiere dokážu zaberať pokojne aj celú miestnosť.

DOCKitIN spája cloudové výhody a offline riešenia

Služba DOCKitIN vznikla ako odpoveď na cloudové služby, ktoré síce poskytujú dostatočný online priestor, ale neriešia problém s ukladaním tlačených dokumentov. DOCKitIN spája tieto dve možnosti dokopy. Celý proces je úplne jednoduchý. Vyberiete si veľkosť balíka podľa približného počtu papierov, ktoré máte v kancelárii. Náš kuriér vám donesie obálky, ktoré naplníte papiermi, a zároveň ich odnesie k nám. Vyškolený tím dokumenty naskenuje a roztriedi do požadovaných kategórií. Pomocou mobilnej a webovej aplikácie budete mať dáta stále poruke.

Všetky papiere, ktoré ste nám poslali, zostanú u nás. Uložíme vám ich v našom zabezpečenom archíve. „Dokumenty, ktoré podnikatelia pošlú na fyzickú archiváciu, sú zároveň uložené aj na cloude. Takýmto spôsobom si šetria miesto v kancelárii a zároveň majú všetky dôležité dáta stále so sebou. Stačí, keď si nainštalujú aplikáciu do svojho smartphonu,” približuje fungovanie služby CEO Dáša Foglarová. „Ak budete niekedy potrebovať originál dokumentu, požiadate o jeho zaslanie a kuriér vám ho doručí priamo do vašej kancelárie.”

Ak sa chcete dozvedieť o službe DOCKitIN viac informácii, radi vás uvidíme 6.12. na konferencii CLOUDOVÉ SLUŽBY PRE PODNIKANIE – INFORMAČNÉ TECHNOLÓGIE 2016. O výhodách cloudových služieb bude rozprávať naša CEO Dáša Foglarová.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Nová éra je tu. Samsung predstavil inovatívnu sériu AI televízorov Digitalizácia na Slovensku: firmy robia len prvý krok, chýba im ďalší rozvoj

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.