Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. júna 2016 PR správyŠport od PRservis.skSITA Diskusia()

Členovia EUHA odovzdali ceny najlepším

EUHL (Európska univerzitná hokejová liga) má za sebou tretí ročník, z majstrovského titulu sa tešia vysokoškoláci z UK Praha. Okrem tímového ocenenia dostali priestor aj individuálne, a tie už majú tí najlepší vo svojich rukách. Slávnostný večer spojili členovia EUHA, asociácie, ktorá je riadiacim orgánom spomínanej súťaže, s odborným seminárom, na ktorom nielen zhodnotili ostatný ročník, ale tiež prezradili mená členov realizačného tímu, ktorý povedie na prelome rokov 2016-2017 reprezentačný výber v zápase proti vysokoškolákom z Ameriky.

EUHL má za sebou tretí ročník a tak sa členovia EUHA (Európska univerzitná hokejová asociácia) rozhodli pre odborný seminár so zástupcami účastníckych tímov, na ktorom ostatnú sezónu mohli spoločne vyhodnotiť a tiež pripraviť podklady pre tú nadchádzajúcu. „Nechceme, aby pravidlá v EUHL boli len striktne dané. Veľmi radi si vypočujeme názory a nápady aj trénerov či manažérov a spoločne sa tak snažíme hľadať spôsoby ako napredovať a zvyšovať úroveň ligy. Na seminári, ktorý sme mali, bolo vyslovených hneď niekoľko skvelých myšlienok, ktoré by sme radi zrealizovali a urobili tak EUHL atraktívnejšou,“ netajil radosť viceprezident Ľubomír Sekeráš.

Najlepší hráč Petr Hučko

„Po niekoľkohodinovom seminári nás čakala ale aj veľmi milá povinnosť a síce odovzdať ocenenia tým najlepším, tým, ktorí si ich zaslúžia,“ pousmial sa Sekeráš. Ceny však neodovzdali len samotní členovia EUHA, ale tiež tí zo Študentskej rady vysokých škôl. Pohár pre univerzitného majstra Slovenska v ľadovom hokeji poputoval do rúk hráčov mužstva Paneuropa Kings a tréner tohto celku, Ľudovít Jurinyi, sa mohol tešiť aj z inej skutočnosti. Jaroslavom Strakom, prezidentom EUHL, bol totiž nominovaný na hlavného trénera reprezentačného celku, ktorý sa na prelome kalendárnych rokov postaví proti výberu zo zámoria. Asistentov mu budú robiť Lukáš Opáth (UMB Banská Bystrica), Andriej Parfionow (PPWSZ Podhale Nowy Targ) a Jan Kregl (UK Praha). Manažérom pre reprezentačný celok bude Milan Kyseľ (UMB Banská Bystrica), úlohy toho marketingového sa zmocní Boris Jankovský (Paneuropa Kings), a pri reprezentačnom výbere nebude chýbať ani fyzioterapeut Jiři Stejskal a kustód – technik Jaroslav Hamz
a (obaja UK Praha).

ŠRVŠ – cena pre univerzitného majstra Slovenska v ľadovom hokeji

Zápas medzi výbermi EUHL a ACHA sa po roku opäť presunie na Slovensko, no hráčov spoza oceánu budú môcť priaznivci univerzitného hokeja pravdepodobne vidieť aj v neďalekej Českej Republike. „Reprezentačný zápas bude len jeden, členovia realizačného tímu boli vyhlásení už teraz, aby mohli hneď od začiatku novej sezóny začať pracovať na výbere a zápase ako takom. Američania berú tieto naše vzájomné stretnutia naozaj vážne a tak sa chceme na nich pripraviť najlepšie ako sa len bude dať. Okrem tohto zápasu odohrajú Američania ešte ďalšie štyri a to proti našim jednotlivým tímom. Na tieto stretnutia sú zatiaľ navrhnutí Akademici Plzeň, UK Praha, UMB Banská Bystrica a Diplomats Pressburg, no zatiaľ je to v štádiu riešenia a rokovania,“ vyjadril sa Sekeráš.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

Odporúčané články

Divadelná Nitra hľadá aktívnych divákov, ktorých zapojí do výberu programu Nakupujete online? Cashback Helper vás upozorní na najlepšie ponuky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Šport

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies