Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
90246_dr_approved_1 small 676x450.jpeg
25. marca 2019 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

City Sounds uvádza: Hviezdna Dianne Reeves zaspieva v Bratislave po šiestich rokoch

BRATISLAVA 25. marca 2019 – Majiteľka jedného z najväčších jazzových hlasov v histórii, Dianne Reeves, vystúpi 4. 11. v bratislavskom istropolise v rámci bratislavského City Sounds festivalu.

Dianne Reeves (nar. 1956) je jedna z najväčších žijúcich jazzových speváčok, esencia a etalón súčasného ženského jazzového vokálu. To päťkrát  potvrdila aj soška Grammy, pričom jedinýkrát v histórii dostala cenu za najlepší vokálny výkon tri roky po sebe.

Hrala a spievala aj vo filme Georgea Clooneyho Dobrú noc a veľa šťastia, ktorý bol nominovaný na šesť Oscarov a získal jednu z cien Grammy za sounndtrack. Reeves má na konte 20 albumov, väčšinu na prominentnom labeli Blue Note a tri kompilácie. Jej diskografia v kombinácii s bohatou koncertnou činnosťou je bezpochyby zaraďuje do pozície legendy.  Hudobná hviezda vystúpi 4. 11. v bratislavskom Istropolise a zrejme si zopakuje svoj bratislavský triumf spred šiestich rokov, ktorý sa rovnako uskutočnil po krídlami čoraz prestížnejšieho celoročného festivalu City Sounds.

Dianne Reeves k jej závratnej kariére predurčil už jej rodokmeň. pochádza z hudobníckej rodiny, otec bol spevák, matka trubkárka, jej bratrancom bol slávny klávesista a skladateľ George Duke. Vášeň k jazzovému spevu v nej prebudil strýko Charles Burrell, ktorý ako basista hrával s hviezdami ako Ella Fitzgerald, Billie Holiday a Sarah Vaughan. Svojú kariéru odštartovala v roku 1975 ako sólová speváčka v koncertnej skupine Sergia Mendesa, neskôr ju na túto pozíciu angažoval Harry Belafonte

Dianne Reeves spolupracovala s množstvom prominentných umelcov ako Wynton Marsalis, Nicholas Payton, George Duke, Daniel Barenboim, skupina Steps Ahead, Wayne Shorter, McCoy Tyner, Solomon Burke, Lionel Hampton, Toots Thielemams, Djavan, Caldera, či Terence Blanchard.

Hybnými silami hudby Dianne Reeves sú jazz, r’n’b, latinskoamerická hudba a ich nesmierne umná fúzia. Jej artilériou je aj fantastická muzikalita, nesmierne improvizačné schopnosti, ktoré sa môžu rovnať s akýmkoľvek špičkovým svetovým inštrumentalistom. Mimoriadnou pridanou hodnotou je jej pódiová charizma. No a ak k tomu prirátame  virtuóznu kapelu zloženú z chápavých a disponovaných sidemanov, ani na chvíľu nezapochybujeme, že odmenou nám bude muzikantská synergia svetových parametrov. Posúďte sami, napr. z ukážky cover verzie Boba Marleyho:

Kapela zahrá v zložení: Dianne Reeves – spev, Peter Martin – klavír, Romero Lubambo – gitara, Reginald Veal – basgitara, Terreon Gully – bicie

Event na facebooku: https://www.facebook.com/events/546385742547098/

City Sounds je celoročný festival, ktorého ambíciou je predstaviť na Slovensku svetovo uznávaných umelcov, prezentovať hudobnú interpretačnú špičku v kombinácií s výraznými predstaviteľmi slovenskej hudobnej elity formou dvoj-koncertov, či spoločných vystúpení, propagovať najnovšie hudobné trendy, unikátnych interpretov a zároveň tak edukovať slovenské publikum.

Viac informácií: www.citysounds.sk

FESTIVAL CITY SOUNDS z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

K téme

Po dvoch rokoch čakania odlieta na svetovú súťaž do Japonska I. Vicemiss Slovensko 2020 Viktória Podmanická Francoise Saganová a Paríž minulého storočia

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.