Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. septembra 2012 PR správyPotraviny od PRservis.skSITA Diskusia()

Čína spoznáva chute slovenského sektu a vína

BRATISLAVA 13. septembra – Významní producenti alkoholu z celého sveta sa tento týždeň stretli v čínskom meste Kuej-jang na druhom ročníku medzinárodnej výstavy alkoholických nápojov. Slovenská republika na veľtrhu prezentuje svoje sekty, vína a destiláty špičkovej kvality. Návštevníci môžu ochutnať produkty spoločností Hubert J. E., Vitis Pezinok, Víno Nitra, Gas Familia a Nestville Distillery.

Čínsku laickú a odbornú verejnosť oslovil práve sekt, ktorý v krajine zatiaľ nie je veľmi známy. Tradičným čínskym alkoholom je ryžové víno a ryžové destiláty, chuť hroznového sektu a vín ich teda hneď zaujala ako niečo nové. „Návštevníci výstavy oceňujú najmä sladký sekt Hubert De Luxe, ktorý ich oslovil svojou znamenitou chuťou a výraznou, nezameniteľnou arómou. Veľmi populárny je aj nealkoholický sekt Hubert, ktorý spoločnosť začala predávať vlani. Niektorí návštevníci nám povedali, že slovenské sekty a vína im chutia viac, ako tie francúzske,“ hovorí Miroslav Tkáč, obchodný riaditeľ firmy Hubert J. E.

Prestížna výstava sa už po druhý rok koná v provincii Kuej-čou, ktorá je známa vďaka produkcii alkoholických nápojov. Svoje výrobky tu prezentujú čínski aj medzinárodní vystavovatelia, medzi nimi napríklad Francúzsko či Austrália. Výstava potrvá v dňoch 9.-13.

Spoločnosť Hubert J.E. patrí medzi najvýznamnejších stredoeurópskych výrobcov kvalitných sektov, sýtených a tichých vín pre rôzne príležitosti. Spoločnosť ponúka široké portfólio produktov vysokej kvality a skvelej chuti, ktoré neustále inovuje a prispôsobuje požiadavkám doby a trhu. Hubert J.E. vyrába tradične známe a obľúbené značky ako Hubert Club, Hubert de Luxe, Hubert Grand, Hubert L´Original, Johann E. Hubert a City Sec a víno Svätopluk. Pod značkou dcérskej spoločnosti Vitis Pezinok zabezpečuje distribúciu produktov Karpatské Brandy Špeciál, Karpatské Brandy, Chateau Pezinok, Kláštorné a ďalšie. Spoločnosť okrem toho distribučne zastrešuje značky alkoholických nápojov Cinzano, Bohemia Sekt, Víno Mikulov, Habánske sklepy, Wodka Gorbatschow, Campari, Henkell Trocken, Söhnlein Brillant a Deinhard. Celkový odbyt spoločnosti za rok 2011 bol vyše 16,3 miliónov jednotkových fliaš, čo predstavuje nárast o viac ako 2 % oproti roku 2010.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Anjelov strážnych máme možno aj vo svojom okolí! Union podporil projekt Vianočnej pošty, písanie listov Ježiškovi môže spestriť čarovná rozprávka Priamy predaj ovplyvňuje inflácia, napriek tomu sú tržby stabilné

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Potraviny

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.