Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. januára 2014 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Chudnúť sa dá aj bez hladovania

BRATISLAVA 9. januára – Určite ste si už aj vy kládli otázku, ako zhodiť zopár kíl. Mnohí začínajú svoju púť za ľahším a zdravším telom na internete, o ktorom si myslia, že im poskytne mnohé cenné rady a možno aj výrobky. Väčšina sa nechá nalákať na rôzne spaľovače tukov a na iné veľmi rýchle a „veľmi účinné“ metódy. Pravdou však je, že žiadny spaľovač tukov neexistuje. Sú to iba marketingové ťahy, ktoré vás presviedčajú o vhodnosti daného výrobku a pre riešenie vášho problému s nadváhou.

Smerodajné je zloženie
Chudnutie je založené na potravinách, ktoré prijímate. Podstatné je ich zloženie, a teda látky, ktoré potraviny obsahujú. V systéme životného štýlu Update sme si jednotlivé potraviny rozložili do kategórií, a to podľa ich zloženia.

Kategória Update 1 – nachádzajú sa v nej potraviny, ktoré môžeme konzumovať tak ráno, ako aj večer. Tieto potraviny majú nízky obsah sacharidov do cca 30g na 100g výrobku a glykemický index (GI) do cca 30. Do tejto kategórie patria všetky Norbi Update výrobky, ktoré sú bez pridaného cukru. Okrem toho majú upravené množstvo bielkovín, tuku, ale aj vlákniny. Nenájdete v nich zdraviu neprospešné a škodlivé aditíva ako napr. zvýrazňovače chutí (glutaman sodný), syntetické farbivá a iné.

Kategória Update 2 – potraviny v tejto kategórii konzumujeme najneskôr do 15.-tej hodiny, aby sa vstrebané sacharidy mali čas spáliť, nakoľko energiu pri spaní nebudeme potrebovať. Tieto potraviny majú vyšší obsah sacharidov a nízky GI alebo opačne. Sú to výrobky bez pridaného cukru. Všetky sacharidy, ktoré obsahujú, sú prírodné. Sem patria rôzne semiačka, ovocie, zelenina,…

Kategória Update 3 – kategória, ktorej by sme sa mali úplne vyhýbať, ak chceme naozaj zdravo žiť a schudnúť. Navonok lákavé potraviny, ktoré výborne chutia, obsahujú veľké množstvo priemyselného cukru, ktorý nám v konečnom dôsledku zabraňuje schudnúť. Výrobky majú veľký obsah sacharidov a vysoký GI. Tieto výrobky nie sú vhodné pre zdravý životný štýl! Sú to v značnej väčšine výplody potravinárskeho priemyslu. Umelo generujú hlad a závislosť, prečo asi? V prírode je veľmi málo produktov, ktoré sem patria napr. med, ale ten predsa nekonzumujeme každodenne a vo veľkom množstve (odporúčame obmedziť jeho konzumáciu).

Držte sa jednotky
Chudnutie bude oveľa účinnejšie, ak svoj jedálny lístok zmeníte a zostavíte ho iba z produktov kategórie Update 1. Na ilustráciu si ukážme, ako môže vyzerať zdravé stravovanie počas jedného dňa. Na raňajky si doprajte čerstvé pečivo, samozrejme, Update1, ktoré bezpochyby prekoná fámy, že pečivo nie je zdravé. Ak budete smädní počas dopoludnia, dajte si namiesto ochutených minerálok obyčajnú vodu. Ak je to možné, obed si spravte sami. Ako ingrediencie používajte suroviny z kategórie Update 1. Na večer, po práci či po škole padne vhod ľahký čerstvý šalát, do ktorého si môžete zamiešať aj nejaké mäso, prípadne Update1 cestoviny. Ak by ste nemali chuť na šalát, dajte si napríklad Update sendvič s použitím Norbi Update chleba, ktorý má len 3,5g sacharidov/ 100g výrobku. Po takomto dni máte neustálu nízku a vyrovnanú glykémiu, čo je veľmi prospešné pre vaše telo a čo je podstatné, nemáte pocit hladu, ale skôr naopak, máte pocit sýtosti. Práve týmto sa líši zdravý životný štýl od diéty: nehladujete, a predsa chudnete.

Cvičte s radosťou, nie z povinnosti! Pokračovanie TU (http://www.update.sk/sk/o-nas/pisali-o-nas/)

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Ako nediétovať? Vyše 100 receptov pre zdravé a trvalé chudnutie Zdravá strava každý deň od Antónie Mačingovej to je cesta ku štíhlej postave

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.