Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
97643_stiahnut 676x478.jpg
30. decembra 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Chronická únava a postcovidový syndróm? Infúzny vitamín C – podporná regeneračná kúra

30.12.2021 – Pociťujete následky dlhé týždne po prekonaní COVID-19? Chronická únava, bolesti hlavy či svalov a depresie sú len niektoré z komplikácií zvaných postcovidový syndróm. Existuje jednoduché riešenie.

Neprekonateľná únava, ktorá uberá zo životnej energie. Poznáte to aj vy? Riešenie máme pritom na dosah. Je ním podporná liečba infúznym vitamínom C. Chronická únava ako aj mnoho iných problémov (bolesti hlavy, svalov, poruchy koncentrácie a spánku), môžu byť nielen príznakom závažných chorôb, ale tiež nedostatku vitamínu C a prekonaných vírusových infekcií, medzi ktoré patrí určite aj COVID-19.

Chronická únava sa radí medzi najčastejšie komplikácie zvané postcovidový syndróm alebo tiež dlhý COVID (Long COVID). Po prekonaní koronavírusu naše telo bojuje s oxidačným stresom a nebezpečným nedostatkom vitamínu C, následkom čoho vzniká množstvo závažných chorôb. Preto doplnenie vitamínu C vo zvýšených dávkach cestou infúzneho podania môže byt jednou z mála možností, ako účinne a rýchlo bojovať s oxidačným stresom, chronickou únavou a postcovidovým syndrómom. No nielen s ním.

Únava a postcovidový syndróm – prečo pomáha infúzny vitamín C?

Vitamín C ( kyselina askorbová) je pre náš organizmus vzácny, pretože si ho telo nedokáže vyrobiť samo a nevieme si ho ani uskladniť do zásoby. Podieľa sa na mnohých životne dôležitých procesoch a posilňuje náš imunitný systém. Ak sme zdraví, dokážeme si dennú dávku vitamínu C pokryť stravou či poprípade doplniť tabletkami. To však pri zvýšenom strese a ochoreniach nestačí.

Pri perorálnom užití ( ústami ) vitamínu C nie je možné dosiahnuť vyššie terapeutické koncentrácie v krvi. Je to spôsobené limitovaným vstrebávaním vitamínu C v tenkom čreve. Do krvi sa tým pádom dostane len určité množstvo vitamínu C. Optimálnym riešením pri nedostatku, resp. zvýšenej potrebe, je jeho infúzne podanie,“ hovorí Martin Ščerbák z nemeckej farmaceutickej spoločnosti PASCOE, ktorá už 3 generácie prináša zdravie ľuďom na celom svete.  Práve táto spoločnosť sa podieľala na vývoji vysokodávkovaného infúzneho vitamínu C, ktorý je jednotkou na európskom trhu.

Výhody infúzneho vitamínu C

Infúziou je možné dosiahnuť vysoké terapeutické hladiny vitamínu C v krvi. Jej výhodami sú:

Priamy a rýchly účinok
Priama eliminácia oxidačného stresu
Dostatočne vysoká terapeutická dávka

Vitamín C pomáha nielen pri podpornej liečbe COVID-19, chronickej únavy a postcovidového syndrómu (následky súvisiace s prekonaním ochorenia COVID-19), ale tiež skvalitňuje život ľuďom s onkologickým ochorením, alergikom a tým, ktorí trpia chronickými zápalovými ochoreniami. Pomáha taktiež pri hojení rán. „Môj ošetrujúci lekár mi odporučil podpornú liečbu infúznym céčkom a tak už päť rokov chodím na pravidelné preliečenie týmito regeneračnými kúrami. Zistil som, že mi to naozaj pomáha, cítim sa plný energie a dokonca aj moje prejavy alergie sú miernejšie,“ hovorí o svojej skúsenosti s infúznym vitamínom C Peter z Bratislavy.

Informačný servis

K téme

Pečeň neohrozuje len alkohol, pre jej záchranu je dôležité upraviť svoj životný štýl Problémy s trávením a histamínová intolerancia, aké sú možnosti liečby

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.