Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. júna 2015 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Chcete zmeniť svoje okolie? Zapojte sa do programu SPPoločne

BRATISLAVA 8. júna – SPP a Nadácia SPP dnes štartujú 4. ročník programu SPPoločne, v ktorom rozdelia celkovo 200 000 eur. Už po štvrtýkrát tak podporia kvalitné regionálne projekty z celého Slovenska. O víťazoch rozhodne verejnosť svojím hlasovaním. Prihlasovanie prebieha na stránke www.sppolocne.sk do 13. júla 2015.

SPPoločne je regionálne zameraný verejnoprospešný program, prostredníctvom ktorého dokáže SPP a Nadácia SPP pomáhať konkrétnym a zmysluplným aktivitám ľudí a komunít zo všetkých kútov Slovenska. Cieľom programu je podporiť aktivity organizácií a jednotlivcov, ktoré zlepšia kvalitu života na Slovensku. O víťazných projektoch rozhodne svojim hlasovaním verejnosť.

Počas prvých troch ročníkov programu SPPoločne sme podporili už 128 projektov v celkovej hodnote 840 000 eur. Vďaka nim sa podarilo vybudovať alebo zrekonštruovať množstvo ihrísk a športovísk pre deti, skultivovať zanedbané priestory i budovy a dať im novú šancu, alebo zorganizovať kultúrne či športové podujatia. Organizátori aj tento rok vyčlenili na podporu 200-tisíc eur, pričom jednotlivé projekty môžu získať sumu vo výške od 3 000 eur do 6 000 eur.

Program má dve kategórie, do ktorých sa môžu prihlásiť nepodnikateľské právnické osoby z východu, stredu a západu Slovenska. Z každého regiónu získa podporu 10 najúspešnejších projektov. Kategória SPPoločne pre ľudí je určená pre projekty zamerané na kultúrne, spoločenské, výchovné a verejnoprospešné akcie, kým SPPoločne pre domovinu je určená pre projekty budovania, rozvoja a obnovy verejných priestorov, športovísk, detských ihrísk či parkov.

„Chceme podporiť aktívnych ľudí, ktorým nie je ľahostajné, ako funguje svet okolo nich. Vďaka nášmu programu si ľudia môžu skrášliť svoje okolie, oživiť tradície a zvýšiť kvalitu života vo svojej komunite. Predchádzajúce tri úspešné ročníky projektu sú dôkazom, že takáto aktivita má zmysel,“ podčiarkuje Ľubica Oreská, programová manažérka projektu a dodáva, že mnohí ľudia na Slovensku majú vôľu svoj región posúvať dopredu. „Ľudia nechcú len sedieť doma so založenými rukami a majú často veľmi konkrétne predstavy o tom, čo by bolo dobré zmeniť,“ dodáva Oreská. Projekt SPPoločne je výnimočný najmä tým, že je adresný – podporuje ľudí a organizácie, ktoré v danom regióne pôsobia a poznajú tak najlepšie jeho potreby.

Prihlasovať projekty je možné od 8. júna do 13. júla 2015.

Zapojiť sa môžu nepodnikateľské právnické osoby. Každý môže prihlásiť maximálne 1 projekt zaslaním vyplneného prihlasovacieho formulára s presne špecifikovanými podmienkami programu, ktorý je priamo na webovej stránke www.sppolocne.sk. Projekty môžu získať finančný príspevok vo výške od 3 000 eur do 6 000 eur.

O finančný príspevok môžu požiadať mimovládne organizácie a občianske združenia, školské zariadenia, kultúrne inštitúcie, športové zariadenia či obce a mestá. Z prihlásených projektov odborné hodnotiace komisie v každom z troch regiónov (západ, stred, východ) vyberú 25 projektov z každej kategórie (spolu 150), ktoré budú zverejnené na webovej stránke www.sppolocne.sk.

V septembri 2015 bude spustené verejné on-line hlasovanie o najprínosnejšie projekty pre daný región. Široká verejnosť tak rozhodne, ktoré zo 150 projektov získajú finančný príspevok na svoju realizáciu.

Z každého regiónu získa podporu 10 projektov (5 projektov v kategórii SPPoločne pre ľudí a 5 projektov v kategórii SPPoločne pre domovinu). SPP a Nadácia SPP navyše udelia bonusové ceny mimoriadne zaujímavým projektom.

Účastníci verejného hlasovania sa môžu zaradiť aj do súťaže „Zlepšime SPPoločne Slovensko“ o atraktívne ceny.

Viac informácií nájdete na stránke www.sppolocne.sk.

Fotografie realizovaných projektov sú umiestnené na Instagramovom profile SPPoločne. Je možné ich voľne publikovať s uvedením zdroju SPP.

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) je najvýznamnejším dodávateľom plynu na Slovensku, ktorý priamo nadväzuje na takmer 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva a od roku 2012 úspešne pôsobí aj na trhu dodávky elektriny. Vďaka tomu je najväčším dodávateľom energií na slovenskom trhu. SPP zabezpečuje spoľahlivé, bezpečné a konkurencieschopné dodávky elektriny a plynu a s nimi spojené služby tak na Slovensku, ako aj na medzinárodných trhoch. Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.

Nadácia SPP je neziskovou organizáciou, ktorú v roku 2002 založil SPP na rozvoj občianskej spoločnosti a poskytovanie pomoci ľuďom v ťažkých životných situáciách. Nadácia SPP sa zaujíma o aktívnych ľudí, ktorí majú schopnosť meniť život okolo seba, ale aj o ľudí, ktorí sú znevýhodnení a potrebujú pomoc. Činnosť Nadácie SPP odráža úsilie o skvalitnenie spoločenskej zodpovednosti v podnikaní. Svoju Víziu nadácie napĺňa poskytovaním darov na charitatívne a filantropické aktivity, zahraničné štipendiá a dlhodobé inovatívne projekty. Pre nadáciu je dôležitá otvorenosť, transparentnosť a rovnosť šancí. Finančné prostriedky rozdeľuje prostredníctvom grantov s jasne definovanými podmienkami a prehľadným procesom hodnotenia. Výsledky podpory sú verejne dostupné.

Príklady podporených projektov

Ako chutí úspech? Napríklad ako paradajka

Ako nájsť nápad na užitočný projekt? Je to veľmi podobné, ako nájsť nápad na podnikanie. Stačí sa obzrieť okolo seba a pomenovať veci, ktoré dobre nefungujú a hnevajú vás. Takto vznikol aj nápad na vytvorenie komunitnej záhrady v bratislavských Krasňanoch. „Chodili sme okolo zdevastovaného pozemku dennodenne. Bol veľmi znečistený a potulovali sa po ňom čudné existencie,“ konštatuje Miro Dudlák, jeden z autorov projektu. Obyvatelia sa na to ďalej už nechceli len pozerať, zobrali preto situáciu do svojich rúk a v roku 2013 prihlásili v mene Rodinného centra Ráčik do programu SPPoločne projekt komunitnej susedskej záhrady.

„Od SPP sme dostali viac ako 8 000 eur, za ktoré sme nakúpili najmä materiál na opravy plotov, múrov a bránok,“ vymenúva Dudlák. Počas troch dní rodiny miesto dôkladne vyčistili, opravili ploty a mohli sa pustiť do sadenia a pestovania. „Je to skvelý pocit. Tento rok nás čaká tretia úroda našej vlastnej zeleniny. Chutí úžasne. Jednak preto, že je „bio“. Ale jej chuť je ešte lepšia, lebo sme si ju vypestovali sami,“ hrdo dodáva. Krásny projekt je príkladom toho, že poloplný pohár sa môže veľmi ľahko zmeniť na hojnosťou pretekajúcu čašu. Stačí len nesedieť so založenými rukami. Zmeniť svet nie je ľahké, ale SPPoločne to môžeme dokázať.

V zdravom tele zdravý duch

Nájsť v oblasti športu rezervy je u nás pomerne jednoduché. V Turci napríklad občianske združenie DSS Turiec vybudovalo outdoorový fit park pre seniorov, ktorý predstavuje výborný spôsob pre udržanie kondície ľudí vo vyššom veku. Stredná odborná škola v Handlovej zasa získala financie na vybudovanie streetballového ihriska. V Komárne Klub Previs rozšíril a vylepšil lezeckú stenu vo volejbalovej hale, kde plánuje organizovať pravidelné lezecké akcie pre deti a mládež z okolitých škôl. Možnosti sú takmer neobmedzené. Ak hľadáte ďalšie inšpirácie, pozrite si minuloročných 37 odmenených projektov.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Darujte výnimočnosť: Potešte blízkych na Vianoce špičkovými pomocníkmi Miele Domáci sprievodca prania prírodných a syntetických materiálov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.