Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
95585_un0438155 676x451.jpg
7. mája 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Cesta okolo sveta v kuchyni

7.5.2021 – Netradičné varenie jednoduchých a chutných jedál z krajín, do ktorých sa zvyčajne nedostanete. Uvarte si ich so svojimi ratolesťami a dajte nám vedieť, aký mali u vás doma úspech. Nielenže sa naučíte variť nové netradičné jedlo, ale dozviete sa aj príbeh z krajiny, z ktorej jedlo pochádza.

Každý z nás veľmi dobre pozná chuť našich tradičných bryndzových halušiek. Mnohí ich vieme skvele pripraviť. Avšak svetová gastronómia sa netočí iba okolo našich halušiek, českého „smažáku“ alebo talianskych lasagní. Počuli ste už o palacinkách Turkana? Hovoríte že nie? Tak teraz by ste mali zbystriť pozornosť. Chceme Vám predstaviť projekt s názvom „Cesta okolo sveta v kuchyni“. Ak sa zaregistrujete prostredníctvom nášho formulára TU, budete si môcť navariť jednoduché a chutné jedlá z častí sveta, do ktorých sa väčšina z nás nedostane (Keňa, Uganda, Ukrajina, Haiti či India) a zároveň prostredníctvom tohto projektu pomôžete ľuďom, ktorí to veľmi potrebujú. Po registrácii Vám zašleme 5 emailov (každý piatok jeden). V každom z nich nájdete recept, informácie o danej krajine a príbeh z tejto krajiny. Vašou úlohou bude uvariť jeden z receptov, ktorý sa Vám najviac zapáči a zapojiť do varenia aj Vaše deti. Určite sa skvele zabavíte a dokonca sa aj niečo nové priučíte. Samozrejme by bola škoda, ak jedlo len uvaríte a nepodelíte sa s nami o to ako sa Vám darilo. Budeme radi ak fotku svojho jedla uverejníte na sociálnych sieťach a použijete hashtag #unicefslovensko alebo #cestaokolosvetavkuchyni a môžete prispieť aj svojou recenziou na jedlo, ktoré ste uvarili. Idete do toho s nami?

Registračný formulár na CESTU OKOLO SVETA V KUCHYNI

O UNICEFe

UNICEF pracuje na tých najvzdialenejších miestach sveta, aby pomohol deťom v núdzi. Pôsobí vo viac ako 190 krajinách, pracuje pre každé dieťa, aby vytvoril lepší svet pre všetkých

www.unicef.sk

Informačný servis

K téme

Shell Parádna jazda: Poznáme slovenské cesty s najkrajším výhľadom! V roku osláv posiela Henkel Slovensko materiálnu pomoc vyše 118 000 seniorom po celom Slovensku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.