Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. decembra 2013 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Cesta k zdraviu môže byť bez výčitiek sladká!

BRATISLAVA 30. decembra – Špeciálna receptúra zdravej pochúťky je založená na vysokom podiely proteínov, pochádzajúcich z rôznych zdrojov, špeciálne vybraných pre ich známe a zdraviu prospešné účinky: z hrášku, sóje, mlieka alebo pšenice. Zdravá tyčinka obsahuje len 100 % prírodné ingrediencie najvyššej kvality, bez genetickej modifikácie, bez rafinovaného cukru, farbív alebo konzervantov. Vďaka vysokému podielu proteínov a nízkemu glykemickému indexu, udržujúcemu nízku hladinu cukru v krvi, tyčinky rýchlo zaženú hlad, nasýtia a postupne uvoľnia dávku energie na dlhú dobu.

„Glykemický index ukazuje, ako rýchlo sa cukor vstrebáva z potravín a ako rýchlo ovplyvňuje hladinu glukózy v krvi. Vysoký glykemický index majú potraviny s jednoduchým cukrom, ktorý sa rýchlo štiepi a vstrebáva a tak výrazne zvyšuje hladinu glukózy. Aby ju telo odbúralo, začne produkovať veľké množstvo inzulínu, ktorý má za úlohu znížiť hladinu glukózy. Paradoxne, už po dvoch hodinkách po sýtom obede nastane v tele hypoglykémia – nedostatok cukru, pretože inzulín účinne zníži hladinu glukózy až pod jej normu. Telo si opäť pýta jesť a organizmom máva nával vlčieho hladu, alebo ťažko ovládateľná chuť na sladké. Naopak, potraviny s nízkym glykemickým obsahom štiepia cukor pomaly, rovnomerne uvoľňujú energiu a zasýtia na dlhý čas, preto je správne vyberať si potraviny s nízkym glykemickým indexom s hodnotou do 55 ( zo sto bodovej stupnice). Medzi takého potraviny patrí zelenina, strukoviny, cestoviny, menej sladké druhy ovocia, ale aj vysoko kalorické jedlá bez cukru: hydinové, bravč ové aj hovädzie mäso, syry, maslo a podobne.“ hovorí MUDr. Martina Šintálová, dietologička a garant Wellness by Oriflame.

Dlhodobému pocitu sýtosti pomáha rozpustná vláknina z ovsa, vytvárajúca v žalúdku gél, ktorý napomáha telu zbaviť sa cholesterolu. Nerozpustná vláknina, získaná zo zŕn jačmeňa, ovsa, ryže a pšenice, viaže v tele vodu a vytvára nekalorický objem, ktorý taktiež podporuje pocit nasýtenia. Jedna Proteínová Tyčinka Natural Balance ponúka 8 gramov bielkovín, toľko, čo obsahuje aj omeleta z dvoch vajíčok. Každá tyčinka má len 150 kalórii, len toľko ako dva poháre nízkotučného mlieka, alebo hrsť zdravých orieškov! „Sójový izoflavín Genistein pomáha redukovať riziko vzniku rakoviny hrubého čreva a vysoký podiel obilnej vlákniny napomáha správnemu fungovaniu trávenia. Telo teda dostane kompletnú dávku potrebných živín a získa viac proteínov a vlákniny, akoby získal z obľúbených snackov, müsli tyčiniek, či sladkých čokoládových tyčiniek.“ dodáva dietologička.

Rada Wellness pre zdravie

Niet krásy bez zdravia. Vedeli to aj zakladatelia spoločnosti Oriflame, bratia Jonas a Robert af Jochnickovci. Od svojho začiatku Oriflame vždy podporoval nielen vývoj kozmetických výrobkov, ale aj lekársky výskum inšpirovaný prírodou. Spoločne s poprednými odborníkmi a expertmi na výživu a vďaka rozsiahlym znalostiam získaným z podporovaných výskumov vyvinul Oriflame 100 %-ný prírodný rad Wellness by Oriflame, vďaka ktorému rozkvitne telo zvnútra. To, že Wellness naozaj funguje, atestujú medzinárodne známe vedecké autority a lekári, odborní poradcovia pre Wellness by Oriflame. Skúmajú a vyvíjajú produkty Wellness a sledujú ich priaznivé účinky na ľudský organizmus. Na Slovensku je týmto Wellness garantom odborníčka na správnu výživu, lekárka a dietologička Martina Šintálová.

Dietologička Matina Šintálová sa dlhé roky venuje liečbe a prevencii nadváhy a špecializuje sa na zdravú stravu a ozdravné programy. Ako garant Wellness by Oriflame vysvteľuje:
„Sme to, čo jeme. Preto je veľmi dôležité premýšľať nad tým, ako sa stravujeme. V dnešnej dobe často uprednostníme nekvalitné potraviny, ktoré nám pri príprave ušetria čas, ale neušetria naše zdravie.Organizmus musí prijať z potravy nielen dostatočné zdroje energie, ale takisto aj základné mikroživiny ako vitamíny, minerály a stopové prvky.Účinné látky produktov Wellness s vitamínmi a minerálmi pomôžu pri bunkovej regenerácii, podporia imunitný systém, dodajú telu cenné mikronutrienty a tým takú potrebnú energiu a vitalitu. Wellness by Oriflame vám pomôže zlepšiť kvalitu života.“

Farby do nemocníc

Cesta k zdraviu má mnoho podôb. Potrebná je nielen zdravá strava, ale aj psychická pohoda a spokojnosť. „Spoločnosť Oriflame celosvetovo podporuje projekty, ktoré pomáhajú deťom v ťažkých životných situáciách. Deti sú to najcennejšie, čo máme, a snažíme sa, aby aj v ťažkých chvíľach mohli cítiť plnú podporu nás dospelých. A keďže zdravie a krása idú ruka v ruke, svoje charitatívne aktivity sme zamerali práve na zdravotníctvo,“ vysvetľuje zámer projektu Zuzana Machová, generálna riaditeľka Oriflame Slovensko. Dlhoročný charitatívny projekt Farebné nemocnice renovuje priestory detských oddelení a spríjemňuje deťom nemocničný pobyt. Tvárou projektu je slovenská tenistka Daniela Hantuchová, tento rok Oriflame Slovensko pomohlo pediatrickému oddeleniu nemocnice vo Zvolene. Nemocnici vo Zvolene pomohol Oriflame sumou 13 000 eur s DPH. Projekt Farbené nemocnice podporila každá Oriflame kozmetická poradkyňa, keď sa celá čiastka jej vstupného registračného poplatku venovala výhradne tomuto projektu. Podporiť projekt môže každý kúpou predmetov z katalógu s označením Farebné nemocnice.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Spoznajte Duchovný svet rastlín a využite ho pre lepšie zdravie a pohodu Cesta k rozvoju svojej kariéry: štúdium MBA na Cardiff Academy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.