Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
89560_celeste3 676x450.jpg
19. decembra 2018 Zaujímavosti od PRservis.skSITA Diskusia()

Celeste a Carmel Buckingham: Naše Vianoce nie sú o darčekoch, ale o rodine!

BRATISLAVA 19. decembra 2018 – Len čo sa za oknami objavia prvé mrazy, v každom z nás sa na moment prebudí malé bezstarostné dieťa, ktoré sa teší na všetky tie vianočné svetielka, vôňu čerstvo upečených dobrôt, spoločné zdobenie vianočného stromčeka a príjemné chvíle strávené s rodinou a priateľmi. O netradičných Vianociach a zvykoch nám porozprávala populárna speváčka Celeste Buckingham a jej sestra Carmel. Chcete vedieť, čo pre nich znamená Kúzlo Vianoc každý deň? Prečítajte si nasledujúci rozhovor.

Zvyknete si dávať vianočné darčeky aj s priateľmi alebo je pre Vás obdarovanie počas Vianoc vyslovene rodinnou tradíciou?

Celeste: Ak mám byť úprimná, ako deti sme nemávali tradičné Vianoce. Ale pred pár rokmi sa naša mamina zrazu rozhodla, že by s nami chcela Vianoce oslavovať. Takže posledných pár rokov buď prídu rodičia za nami a sviatky trávime celá rodina na Slovensku, alebo všetci spolu niekam cestujeme. Darčeky sme si dávali vždy, ale boli skôr maličké a symbolické.

Carmel: Ja rada dávam a pripravujem darčeky pre druhých, rada si ich tiež otváram, či už s kamarátmi alebo s rodinou. Baví ma to asi najviac z vianočných tradícií.

Máte obľúbenú vianočnú pieseň (slovenskú, zahraničnú)?

Celeste: So sestrou máme obľúbenú White Christmas, ale počas sviatočného obdobia u nás vyhrávajú aj všetky klasické anglické vianočné piesne. K slovenským piesňam sme sa dostali až o niečo neskôr, ale napríklad Tichú noc sme doma počúvali pravidelne.

Carmel: Ja veľa slovenských vianočných pesničiek nepoznám, ale mám rada Tichú noc, lebo ju poznám v anglickej verzii.  Asi najobľúbenejšou vianočnou piesňou všeobecne je White Christmas ako spomínala sestra.

Kde plánujete sláviť tohtoročné vianočné sviatky? Na Slovensku alebo v Spojených štátoch, prípadne niekde v exotike?

Celeste: Tento rok vyrážame za rodičmi do Portugalska. Už druhý rok za sebou tam budeme na Vianoce a Silvester a veľmi sa na to tešíme.

Carmel: Je to síce netradičné, ale my už z toho máme tradíciu.

Viete si vybaviť najkrajšiu spomienku z detstva, ktorá sa Vám spája s Vianocami?

Celeste: Neviem, či mám nejakú konkrétnu spomienku, ale vždy sme sa na Vianoce veľmi tešili. Doteraz je to moje a maminine najobľúbenejšie obdobie roka. Ona sa celá rozžiari radosťou, keď vidí všade ozdoby, svetlá a trhy a tá jej radosť je skutočne nákazlivá.

Carmel: Každý rok sme mali v škole vianočný koncert a spievali sme aj v meste na vianočnom trhu, kde sme za odmenu dostali horúcu čokoládu. Veľmi rada na to spomínam.

Ako si predstavujete ideálne Vianoce?

Celeste: Ideálnu predstavu nemám, ale slovo Vianoce u mňa evokuje mier. Myslím, že ideálne Vianoce sú vtedy, keď sa navzájom vnímane, keď si pomáhame a keď obdarúvame tých, ktorí to najviac potrebujú.

Carmel: Pre mňa to je jednoznačné: ideálne Vianoce sú vtedy, ak ich strávim spoločne s rodinou. Mám na mysli tú nefalšovanú rodinnú lásku.

Keďže ste obe speváčky, zvyknete počas Vianoc vyspevovať doma koledy, či dokonca chodievať koledovať rodine a blízkym?

Celeste: Nespomínam si, či sme boli niekde koledovať ako rodina, ale doma si určite veľa spievame. Dokonca aj náš otec sa rád pridá, čo nie je potešenie pre každého, keďže naschvál mení texty piesní na nevhodné vtipy:)

Carmel: Koledy veľmi nespievame, ale ako hovorí sestra, najviac doma spievame práve počas Vianoc.

Aká slovenská vianočná tradícia sa Vám páči natoľko, že by ste ju zaviedli aj vo Vašej rodine (alebo ste nejakú tradíciu už zaviedli)?

Celeste: Nemám obľúbenú nejakú konkrétnu tradíciu, ale viem, že keď som pred vianočným večierkom prvýkrát zažila kapra vo vani, tak to bol pre mňa šok. Ale už viackrát sme mali príležitosť zažiť tradičné Vianoce u známych a za to im veľmi ďakujeme.

Carmel: Musím sa priznať, že veľmi nepoznám slovenské tradičné Vianoce. Možno je teraz ten správny čas ich začať viac spoznávať.

Aké jedlo je pre Vás TOP počas Vianoc? Zvyknete piecť?

Celeste: Nepečiem pravidelne, ale v pečení je lepšia moja sestra. Ja som z nás dvoch tá lepšia kuchárka a Carmel zase vypeká úžasné koláčiky a muffiny. Top jedlo je pre mňa jednoznačne zemiakový šalát. Bez neho to jednoducho nie sú Vianoce, a mám rada čokoládu, takže ma vianočné naladí aj Milka Adventný kalendár. ?

Carmel: Vianočné koláčiky sú moje obľúbené. Rada pečiem, takže hocičo sladké je pre mňa top.

Viete si spomenúť na najoriginálnejší či najvtipnejší darček, ktorý ste si ako sestry navzájom dali?

Celeste: Darčeky asi nie, ale skôr pohľadnice s vtipným alebo ironickým popisom. So sestrou sa máme veľmi rady, ale navzájom sa doberáme. Je to u nás doma na dennom poriadku.

Carmel: Celeste mi raz kúpila knihu, kde boli uvedené vtipné príspevky z internetu a z internetového bazáru.

Ako by ste chceli „kúzlo Vianoc“ pretaviť do každodenného života? Máte nejaký recept na to, aby kúzlo Vianoc tak rýchlo nepominulo?

Celeste: Rada by som zachovala ten vianočný pocit po celý rok. Mám radšej zimu, takže pre mňa by bolo ideálne, keby boli Vianoce celoročne. Počas roka vedia atmosféru Vianoc určite pripomenúť typické vianočné jedlá.

Carmel: Myslím si, že kúzlo Vianoc je také kúzelné práve preto, že sa odohráva len počas konkrétneho obdobia. Podľa mňa by to inak nebolo ono.

Aké sú vaše novoročné hudobné plány? Čo chystáte pre svojich fanúšikov? 

Celeste: V najbližšej dobe mám veľa vystúpení, takže nové klipy a single plánujem až na začiatok budúceho roka. Do konca roka chcem stihnúť ešte jednu spoluprácu, ale viac o tom nemôžem prezrádzať. Veľmi sa teším na to, čo chystáme.

Carmel: Chystám nový album na rok 2019 a so Celeste plánujeme novy duet, ktorý bude podľa mňa výnimočný.

K téme

12. ročník charitatívneho galavečera Noc nádejí bude na obrazovkách RTVS výnimočný Spoznajte nový domov Celeste Buckingham v skladbe Feel

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zaujímavosti

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.