Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. marca 2013 PR správyPotraviny od PRservis.skSITA Diskusia()

CBA Slovakia rešpektuje výsledky kontrol

BRATISLAVA 18. marca – Inšpektori Štátnej veterinárnej a potravinovej správy vykonali v období od 1.1. do 28.2.2013 kontroly vo vybraných reťazcoch (hyper a supermarkety, stredne obchodné reťazce). V počte nájdených nedostatkov z ôsmych vybraných spoločností skončila CBA na piatom mieste.

Ako na tlačovej konferencii uviedlo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka za prvé 2 mesiace tohto roka vykonalo 5 790 kontrol. Nedostatky sa našli u prvovýrobcov, aj v baliarňach – dosiahli viac ako 20%. Najhoršie skončili malé, stredné predajne a hypermarkety, pričom malé a stredné predajne boli kontrolované najčastejšie.

„Medializované výsledky kontrol nezohľadňujú celkový počet obchodných jednotiek vybraných reťazcov, a nie je jasný ani charakter pochybení. Nie je jasné či išlo o pochyhenia zdravie ohrozujúce, alebo technicko-administratívne. Prekvapilo nás, že do porovnania je zahrnutý rovnako reťazec zameraný na veľkoobchodný predaj, ako aj siete, ktoré majú malý počet prevádzok. Následne sú tieto siete porovnávané s reťazcami ktoré majú stovky obchodných jednotiek. Potravinový sortiment však predávajú i siete čerpacích staníc, nezávislý maloobchod, drogérie, ambulantní predajcovia a ďalšie subjekty s významnou trhovou silou a množstvom tzv. kamenných predajní. Spotrebiteľ by tieto informácie mal mať,“ hovorí Vladimír Kocúrek, viceprezident spoločnosti CBA Slovakia s.r.o. z Lučenca, ktorá prevádzkuje najväčšiu sieť 342 samoobslúh na Slovensku s priemernou veľkosťou 250 m2.

Výsledky kontrol aj z minulosti ukazujú, že Slovenský subjekt CBA dlhodobo udržiava kvalitu prevádzok na vyššej úrovni ako niektoré nadnárodné reťazce. Pritom patrí medzi najčastejšie kontrolované subjekty s významným množstvom kontrol aj mimo pracovnej doby. „Mimoriadne oceňujeme, že si inšpektori posvietili aj na ambulantného predajcu, na ktorého podozrivé praktiky sme ako prvý upozorňovali ešte v septembri 2012,“ uvádza V. Kocúrek a dodáva: „CBA Slovakia je skutočne slovenský obchod, ponúka najviac slovenských potravín. Teší nás, že podľa kontrolórov z hľadiska dodávateľských krajín najlepšie dopadli práve slovenskí dodávatelia. Zároveň stále zlepšujeme našu ponuku, nákupné prostredie, remodelujeme doterajšie obchodné jednotky a otvárame nové. A to všetko vlastným, slovenským kapitálom.“

O CBA Slovakia
Obchodná spoločnosť CBA Slovakia, s.r.o. Lučenec vznikla v roku 2003, aj keď podnikateľské aktivity jej zakladateľov siahajú až do roku 1992. V súčasnosti prevádzkuje dva veľkoobchodné sklady a 342 maloobchodných prevádzok po celom území SR, členených do troch hlavných maloobchodným reťazcov CBA Potraviny, Cent Supermarket CBA a Diskont CBA. Spoločnosť zamestnáva približne 2 400 zamestnancov a je členom nákupnej aliancie CBA SK.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

TERNO real estate otvorilo prvé tri predajne po sieti CBA Market Na trate západného Slovenska pribudnú v najbližších dvoch rokoch 4 nové elektrické poschodové jednotky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Potraviny

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.