Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. apríla 2013 PR správyŠport od PRservis.skSITA Diskusia()

Čas na prvé kilometre

BRATISLAVA 30. apríla – Byť zdravý, štíhly, fit? Jedným z najpríjemnejších spôsobov, ako to dosiahnuť, je beh. Môžete sa mu venovať okamžite, bez výraznejšej prípravy či investícií. Ale ak si ho chcete užiť predsa len o čosi viac, tu je zopár vychytávok, ktoré spravia z behu nevšedný a intenzívny zážitok.

Elektronické tenisky
Poprední výrobcovia bežeckej obuvi zaradili do svojej ponuky tenisky, ktorých súčasťou je senzor monitorujúci aktuálny pohyb bežca.Vďaka informácii o polohe a rýchlosti, ktorá je dostupná komukoľvek, koho si vyberiete, a na ktoromkoľvek mieste na svete,sa môžete podeliť nielen o svoje bežecké úspechy, ale pustiť sa aj do neprebádaného terénu, pretože niekto vždy vie, kde vás v prípade núdze hľadať.

Hodinky s GPS
Hodinky sú dnes štandardnou výbavou bežca rovnako, ako tenisky. „Mnohí si vyberajú bežecké hodinky s GPS, ktoré dokážu zaznamenať vzdialenosť, vyhodnotiť aktuálne tempo, rýchlosť a prevýšenie. Sú tak zdrojom informácií o trati aj o vašom výkone. Jedným z príkladov sú najľahšie a najjednoduchšie športové hodinky s GPS Garmin Forerunner 10,“ hovorí Michal Navrátil, Sales Manager Electro World. Súčasťou viacerých modelov je tiež merač tepovej frekvencie, ktorý vám ukazuje, kde sú hranice vašej výkonnosti a kedy ich prekonávate. „Niektoré hodinky umožňujú prepojenie s bežeckými portálmi, kde môžete svoje výkony zdieľať s ostatnými,“ dopĺňa M. Navrátil.

Hudobné prehrávače
Beh v meste je občas jednotvárny, preto si ho mnohí bežci spríjemňujú hudbou. Dôležitá je v tomto prípade nielen kvalita zvuku, ale najmä zachovanie maximálnej voľnosti pohybu. Prehrávače hudby pre športovcov majú špeciálnu úpravu, smartfóny praktické držiaky aj špeciálne slúchadlá, ktoré vám počas behu nevypadnú z uší.

Mobil
Mobil pri behu? A prečo nie? Na trhu je množstvo aplikácií, ktoré využívajú funkcie smartfónov a dokážu vás navigovať po naplánovanej trase alebo vyhodnotiť, či ste okruh prebehli rýchlejšie ako bežec, ktorý trénoval pred vami. Takmer každý typ telefónu má špeciálne puzdro vhodné na beh, takže mobil vás nebude nijako obmedzovať. Naopak, môžete zažiť nové formy zábavy, napríklad figure running: naplánujte si trasu tak, aby ste po jej prebehnutí „nakreslili“ obrázok. Pomocou telefónu môžete meniť farby čiar a potom sa o svoje „dielo“podeliť s ostatnými.

Kamera
Chcete fotku alebo video zo svojich bežeckých aktivít? Viacero výrobcov ponúka rôzne typy menších videokamier, ktoré sa dajú pripevniť napríklad k šiltovke.Umožnia vám zachytiť všetky dôležité momenty vášho behania, či už je to neopakovateľný pocit zo štartu veľkého podujatia alebo nádhera okolitej prírody.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Deti v Šamoríne hýbali kostrou, aj rozumom Leto plné športu s televízormi Samsung s rozlíšením 8K

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie PR správy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.