Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. júna 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

BSK: Regionálne podujatia boli témou workshopu projektu Destinatour

BRATISLAVA 7. júna – V Senci sa uskutočnil už štvrtý workshop cezhraničného projektu Destinatour 2013. Nosnou témou boli podujatia ako faktor rozvoja turizmu a regiónu. Účastníkov workshopu, medzi ktorými boli starostovia obcí, zástupcovia krajskej a oblastných organizácií cestovného ruchu, ako aj podnikatelia, v mene Úradu BSK privítala podpredsedníčka kraja Gabriella Németh. Vyzdvihla podobnosť cezhraničného priestoru Bratislavského kraja a Dolného Rakúska, či už z pohľadu spoločnej histórie a rozmanitosti kultúry, vinárskych tradícií a kulinárskych špecialít.
„Tieto predpoklady sú dobrým východiskom pre vytvorenie atraktívnej cezhraničnej turistickej destinácie, ktorá bude zaujímavá nielen pre vzájomné spoznávanie sa susedných regiónov, ale bude lákať turistov aj zo vzdialenejších trhov,“ myslí si podpredsedníčka Gabriella Németh. Preto je v záujme aj rakúskych odborníkov, aby sa podelili so svojimi dlhoročnými skúsenosťami a spolupracovali so zástupcami novovznikajúcich organizácií destinačného manažmentu pri implementácii projektu Destinatour 2013 v oblasti prenosu know-how.
Za rakúsku stranu vystúpila Iva Findeis zo Združenia pre inovácie v turizme Land um Laa, ktorá predstavila konkrétny príklad úspešnej spolupráce združenia 11 obcí a prínos regionálneho podujatia „Slávnosť cibule“ v Laa an der Thaya na tento mikroregión. „Starostovia jedenástich obcí a podnikatelia z regiónu s takmer 18 000 obyvateľmi pochopili, že ich vzájomná spolupráca robí prezentáciu ich obcí a turistickej ponuky lacnejšou ako by si ju mal každý subjekt platiť sám,“ uviedla. Bronislava Skalová ponúkla skúsenosti Združenia Malokarpatskej vínnej cesty pri fungovaní verejno-súkromných partnerstiev pre rozvoj turizmu a pri organizovaní vinárskych podujatí, ktoré majú svoje nezastupiteľné miesto v turistickej ponuke bratislavského regiónu.
Cyklus workshopov, ktorý je realizovaný v rámci programu cezhraničnej spolupráce Slovensko – Rakúsko 2007-2013, je zameraný na zvýšenie profesionality v manažmente cestovného ruchu. Semináre sa konajú striedavo v jednotlivých okresoch Bratislavského kraja a venujú sa aktuálnej tematike destinačného manažmentu. Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s dolnorakúskym partnerom projektu Destinatour 2013 Niederösterreich Werbung v rámci tejto série workshopov vytvára priestor pre výmenu skúseností v tematike rozvoja cestovného ruchu nielen medzi dvomi susediacimi prihraničnými regiónmi , ale tieto workshopy sú zároveň aj odbornými fórami pre diskusiu a prehĺbenie spolupráce medzi verejným a súkromným sektorom.
Hlavným posolstvom aktivít projektu Destinatour 2013 je zdôraznenie potreby komunikácie a spolupráce medzi rôznymi aktérmi cestovného ruchu pri tvorbe a propagácii produktu. Združenie viacerých obcí, kooperáciou samosprávy a podnikateľskej sféry prináša nielen synergický efekt spoločného postupu, ale šetrí najmä náklady. Projekt Destinatour 2013 je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Mgr. Iveta Tyšlerová
hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx;mt

K téme

Ako si mám nájsť lekára? Union ponúka praktický prehľad, ktorý poistencom pomôže s hľadaním špecialistov i obvodných lekárov Cena ITAPA 2023 opäť hľadá najlepšie projekty. Príďte na ITAPA prezentovať svoj zaujímavý projekt alebo riešenie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.