Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
86408_logo a cmyk 300 dpi 676x473.jpg
27. novembra 2017 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

BSK: Ocenenie za príkladnú obnovu roka už zajtra

BRATISLAVA 27. novembra 2017 – Bratislavský samosprávny kraj spoločne s občianskym združením Academia Istroolitana Nova a Prvou stavebnou sporiteľňou už po ôsmy raz organizujú súťaž o najlepšie obnovený objekt tradičnej architektúry. Výsledky súťaže Ocenenie za príkladnú obnovu roka 2017 budú vyhlásené zajtra 28. novembra 2017 o 17:00 hodine v sídle Academie Istropolitana Nova na Prostrednej č. 12/64 vo Svätom Jure.

„Oceňovanie realizácií obnovy je podnetom na zamyslenie, má byť inšpiráciou pre ďalších možných stavebníkov a takisto ocenením snahy o zachovanie, obnovu a využívanie pre región typického, väčšinou pamiatkovo nechráneného stavebného fondu, ako aj využívania tradičných materiálov a stavebných technológií,“ vyjadril sa predseda BSK Pavol Frešo.

Osmy ročník podujatia Ocenenie za príkladnú obnovu má dve kategórie, v ktorých nominované objekty súťažia o „Ocenenie verejnosti“ a „Ocenenie odbornej poroty“. V kategórií „Ocenenie odbornej poroty“ rozhodne porota na základe odborných kritérií po obhliadke nominovaných objektov. V kategórií „Ocenenie verejnosti“ je možné pozrieť si nominácie a zahlasovať prostredníctvom internetovej stránky www.prikladnaobnova.sk cez záložku „Dajte svoj hlas“. Víťazom sa stane objekt s najvyšším počtom hlasov.

Tento rok bolo do užšieho výberu súťaže nominovaných šesť príkladne obnovených objektov:
Kostol sv. Jakuba vo Štvrtku na Ostrove
Revitalizácia okolia Pustého kostolíka vo Svätom Jure
Rodinný dom v Kuchyni
Rodinný dom vo Vajnoroch
Rodinný dom vo Vysokej pri Morave

Vila Etelka v Modre-Harmónii

Každý z predstavených projektov obnovy je vždy jedinečný a pri ich realizácii je potrebné prekonať množstvo problémov a prekážok, použiť rôzne, často na mieru šité, či „zabudnuté“ technológie, materiály a postupy.

Cieľom súťaže je popularizácia témy obnovy tradičnej architektúry a poukázať na skutočnosť, že kvalita prostredia, v ktorom žijeme a starostlivosť oň je záležitosťou celej spoločnosti. Do súťaže môže ktokoľvek navrhnúť akýkoľvek obnovený objekt historického stavebného fondu (postavený do roku 1950). Skutočnosť, či je objekt národnou kultúrnou pamiatkou alebo nie, nie je určujúca.

Bližšie informácie nájdete na: http://www.prikladnaobnova.sk/sk/galeria-objektov/2017/

K téme

Ako si mám nájsť lekára? Union ponúka praktický prehľad, ktorý poistencom pomôže s hľadaním špecialistov i obvodných lekárov Cena ITAPA 2023 opäť hľadá najlepšie projekty. Príďte na ITAPA prezentovať svoj zaujímavý projekt alebo riešenie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.