Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
86594_2017_19_12 2 676x507.jpg
19. decembra 2017 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

BSK: Národná kultúrna pamiatka pod novou strechou

BRATISLAVA 19. decembra 2017 – Oprava strechy Národnej kultúrnej pamiatky Kaštieľ Malinovo sa začala ešte v lete a kompletná strecha bola odovzdaná koncom minulého týždňa a stála župu viac ako štvrť milióna eur.

Národná kultúrna pamiatka Kaštieľ Malinovo má od minulého týždňa novú strechu. Rekonštrukciou prešli aj všetky krovy, nová je strešná krytina (pálené škridly) či bleskozvody. S pokládkou škridiel sa začalo v novembri. Celkové náklady sú 256 321,60,- eur s DPH. Rekonštrukciu dozoroval nielen statik, ale pracovníci Krajského pamiatkového úradu. Tí museli odsúhlasiť všetky použité materiály.

Kaštieľ v Malinove je postavený na základoch stredovekého vodného hradu. Zvyšky vodnej priekopy sú viditeľné dodnes. Kaštieľ obklopuje pamiatkovo chránený anglický krajinný park, ktorého vznik sa datuje na začiatok 18. storočia. Dominujú v ňom mohutné platany, duby, agáty a ďalšie vzácne staré dreviny. V súčasnosti má rozlohu 13,179 hektárov a nachádza sa tam viac ako 200 druhov domácich a cudzokrajných drevín. Park je pre verejnosť otvorený od 8.00 do 21.00 v letnom období a od 10.00 do 19.00 v zimnom období.

 

K téme

Ako si mám nájsť lekára? Union ponúka praktický prehľad, ktorý poistencom pomôže s hľadaním špecialistov i obvodných lekárov Cena ITAPA 2023 opäť hľadá najlepšie projekty. Príďte na ITAPA prezentovať svoj zaujímavý projekt alebo riešenie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.