Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. novembra 2017 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

BSK: Biela noc v Budmericiach

BRATISLAVA 3. novembra 2017– Vizuálny festival súčasného umenia Biela noc sa na Slovensku každým rokom rozrastá. Z Bratislavy sa presúva aj za jej hranice, teda do regiónu. Už túto sobotu si môžete užiť svetelnú hru na kaštieli v Budmericiach. Tam sa môžu návštevníci dostať aj Malokarpatským expresom.

„Bratislava a Bratislavský kraj je nádherný región a mesto, má veľa dominánt a atrakcií, ktoré je však potrebné zatraktívniť, aby sem prilákali ľudí a aby sa tí ľudia sem aj vracali. Práve projekt Biela noc je projektom, ktorý to dokázal a ktorý ukazuje nielen krásne vizuálne umenie netradičnou formou, ale zároveň turistov prevedie po meste a aj kraji. Tí tak majú možnosť zoznámiť sa aj s inými ako tradičnými miestami. Ďalšie pozitívum je, že Biela noc sa po Bratislave presúva aj priamo do regiónu. Do 15. novembra sa predstaví v Senci, Stupave a Budmericiach. Do Budmeríc bude zabezpečená aj autobusová preprava Malokarpatským expresom, čo je turistický projekt na podporu cestovného ruchu do Malých Karpát,“ vyjadrila sa riaditeľka Odboru kultúry a cestovného ruchu BSK Zuzana Šajgalíková.

Posledná prezentácia vybraných umeleckých diel súčasných slovenských umelcov sa po Stupave a Senci, uskutoční v prvú novembrovú sobotu 4.11.2017 o 18:30 v kaštieli v Budmericiach. Staviteľom kaštieľa bol Ján Pálffy (1857 – 1934) a jeho história začína v rokoch 1888 až 1889. Zoskupenie BN Label sa pohrá s jeho výnimočnou architektúrou. Areál romantického kaštieľa postaveného v kombinácii viacerých architektonických slohov, napodobujúcich renesančné francúzske zámky, ponúka čarovnú atmosféru novembrového večera. Nasvietenie fasády bude spolu s okolitým anglickým parkom plným starých stromov pôsobiť na divákov skutočne magickým a majestátnym dojmom. Okrem nasvieteného exteriéru si môžete exkluzívne vychutnať aj večerné prehliadky stálej expozície vo vnútri kaštieľa. Prehliadky sa začínajú každú celú hodinu v intervale od 10.00 hod do 15.00 hod, ďalšia prehliadka začína o 15.30 hod a potom začínajú opäť každú celú hodinu v intervale od 19.00 hod do 22.00 hod.

Pre záujemcov je zabezpečená doprava Malokarpatským expresom, ktorý je projektom na podporu cestovného ruchu v regióne Malých Karpát. V sobotu 4.11. môžete na podujatie ísť spod Mosta SNP v Bratislave buď o 14.03 alebo o 17.20 alebo z AS Mlynské Nivy (Bottova ul.) o 14.15, resp. 17.30. Príchod do Budmeríc, Podhájska ul. (500 m peši) je o 15.10, resp. 18.15. Po skončení akcie odchádza autobus späť o 19.45 a príde na AS Mlynské Nivy o 20.55, takže ešte si môžete vychutnať aj nočné umelecké zážitky priamo v meste. Cena spiatočného cestovného lístka je 2,50 €.

K téme

Ako si mám nájsť lekára? Union ponúka praktický prehľad, ktorý poistencom pomôže s hľadaním špecialistov i obvodných lekárov Cena ITAPA 2023 opäť hľadá najlepšie projekty. Príďte na ITAPA prezentovať svoj zaujímavý projekt alebo riešenie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.