Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. septembra 2013 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Brenda Boykin so sextetom Club des Belugas opäť v Bratislave

BRATISLAVA 24. septembra – Po nezabudnuteľnom účinkovaní na E.ON Jazz Night sa na jeseň tohto roka vráti úspešná zostava hudobníkov do Bratislavy na veľkú jazzovú party, ktorá sa bude konať v piatok 11. októbra 2013 v Refinery Gallery. Po koncerte nasleduje after-party so vždy dobre naladenou Viedenčankou DJane Lady Smiles, ktorá to rozbalí zmesou broken-beatov, nu-jazzu a electro swingu. Tento rok už absolvovali úspešné spoločné turné po Brazílii a v Bratislave budú účinkovať v rámci európskej trasy.

Medzinárodné hudobné teleso založili v roku 2002 Maxim Illion a Kitty the Bill. Nasledoval debut Caviar at 3 a.m. a nasledujúci rok album Minority Tunes, a s ním aj získanie statusu nu-jazzovej hviezdy, čomu napomohol aj hit hip hip chin chin (č. 1 v nemeckej Club Charts). Žánrovo nie je Club des Belugas až tak jednoduché zaradiť. Radi kombinujú európsky lounge a nu-jazz s brazílskymi rytmami, swingom a soulom. V ich tvorbe nájdete inšpiráciu hudbou rokov 50-tych, 60-tych aj 70-tych, avšak znejú až neuveriteľne súčasne a tanečne. Medzi hlavných spolupracovníkov patria významní jazzoví muzikanti ako švédska speváčka anna.luca, Londýnčan Iain Mackenzie, Anne Schnell z Jojo Effect, Dean Bowman z New Yorku či trubkár Reiner Winterschladen. V Bratislave s nimi vystúpi Brenda Boykin – jeden z najzaujímavejších jazzových hlasov súčasnosti. V roku 2005 ju na festivale Montreux Jazz Festival vyhlásili za najlepšiu vokalistku roka. Pôvodom Američanka v Nemecku a s Club des Belugas spolupracuje už od roku 2005. V roku 2008 nahrala vlastný album Chocolate and Chilli, ktorý bol podľa stanice BBC albumom roka. Nápadité tracky Club des Belugas obľubujú aj tvorcovia reklám. Ich piesne boli zaradené na viac ako 630 nujazzových a chilloutových kompiláciách! Club des Belugas vystupujú v rôznych formách, od djského soundsystému cez štvorčlenný, päťčlenný až po jedenásť členný swingujúci band. V Bratislave vystúpia ako sextet.

Vstupenky na podujatie sú v predaji v sieti Ticketportal.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Nesmrteľnú kráľovnú belkanta Editu Gruberovú si SND pripomenie špeciálnym galakoncertom Je tu koniec. A pravda bude hrozivá!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.