Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
100533_photo1 676x450.jpg
6. decembra 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Bratislavou a Košicami sa previezli Santovia na Vespách

6.12.2022 –
CHARITATÍVNA AKCIA S NÁZVOM VESPA SANTA RIDE MÁ VO SVETE SILNÚ TRADÍCIU A TENTO ROK SA OPÄŤ KONALA AJ NA SLOVENSKU
NADŠENCI SKÚTROV VESPA POMÁHAJÚ DETSKÝM PACIENTOM V NEMOCNICIACH
SANTA JAZDA SA V BRATISLAVE A KOŠICIACH KONALA UŽ DRUHÚKRÁT

Charitatívna predvianočná jazda fanúšikov motocyklov Vespa, ktorí boli oblečení do santovských kostýmov, pripadla na 6. decembra. Jazdou po meste sa snažili potešiť okoloidúcich, šoférov a najmä deti v nemocniciach, ktorým motorkári priviezli darčeky, sladkosti a rôzne zdravé dobroty.

Vo svete má táto tradícia veľmi silné korene a fanúšikovia skútrov Vespa v rôznych krajinách vyrážajú na vianočné cesty s cieľom priniesť krajšie sviatky tým, ktorí nemôžu byť v kruhu svojich najbližších. Na Slovensku sa tento rok uskutočnil už druhý ročník a to hneď v dvoch mestách. Santovia počas svojej cesty v Bratislave navštívili Národný ústav detských chorôb a v Košiciach Detskú fakultnú nemocnicu Košice.

„Vespa je synonymom slobody, radosti a štýlu. Vytvára komunity a spája ľudí. Ukazuje sa to aj pri tejto príležitosti, kedy sa fanúšikovia tohto štýlového skútra dokážu spojiť pre dobrý skutok, ktorý pomáha i poteší tých, ktorí to najviac potrebujú. Po minuloročnej krásnej akcii spoluorganizujeme predvianočnú jazdu už druhýkrát. Boli by sme radi, ak by sme aj na Slovensku vytvorili zo Santa jazdy dlhoročnú tradíciu,“ uzavrela Laura Marko, riaditeľka marketingu pre Česko a Slovensko spoločnosti Faber Moto.

Vespa nadšenci zároveň vytvorili zbierku pre všetkých, ktorí sa nemohli akcie zúčastniť a majú chuť prispieť: https://bit.ly/VESPA-VIANOCNA-ZBIERKA-2022. Výťažok zbierky bude venovaný neziskovej organizácii Deťom s rakovinou na materiálne vybavenie, pomôcky a hračky pre deti na onkologických oddeleniach.

Informačný servis

K téme

Nový cestovný poriadok ZSSK: Z Bratislavy do Košíc, Šale, Prievidze a zo Zvolena do Košíc sa dostanete budúci rok podstatne rýchlejšie Najväčší zvodca všetkých čias opäť na scéne

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.