Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. novembra 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Bratislava hýrila v piatok večer farbami

BRATISLAVA 21. novembra 2016 – Unikátnu prehliadku brilantného majstrovstva obliekania ľudských tiel do farieb, zažilo publikum na tretej slovenskej Body Art Show.

Grand Hotel Pressburg hostil viac ako tristo nadšených divákov a tých najlepších bodypainterov zo Slovenska aj zo zahraničia. Odborná i laická verejnosť s úžasom sledovala neopakovateľné predstavenie umelcov maľujúcich nezvyčajné obrazy priamo na nahé telá krásnych modeliek.

Netradičné umenie bodypaintingu oblieka ľudské telá do farieb. K prvým pokusom o bodypainting prišlo už v prvej polovici minulého storočia, skutočný rozkvet ale zažilo až v 90. rokoch 20. storočia. Bodypainting je v dnešnom svete zábavou a umením súčasne, ktoré jeho tvorcovia doviedli do dokonalosti. Zdobenie tela maľbami sa neodmysliteľne spája s nahotou a práve tá dodáva tomuto majstrovstvu špecifickú príchuť. Žiadne iné dielo nedokáže tak provokovať a zároveň tak očariť, ako krásne krivky zahalené iba do farieb.

Umenie zaznávané aj ospevované, telá nahé a predsa oblečené, realitu aj dokonalú ilúziu z ríše Fantázie predviedli publiku bodypainteri – Marta Gejdošová, Maya Urbanová, Anička Kružliaková, Viktória Hádovská, Zuzana Botková, Nadja Hluchovsky, Tibor Vrtík, Ján Xavier Melíšek a Ivan Gaštanko Planka, asistentky Mária Behilová, Jana Kubányiová, Miroslava Švecová. Sála zaplnená do posledného miesta sledovala ich profesionálne namaľované a predvedené diela, v príbehoch plných farieb a emócií, so zatajeným dychom.

Výnimočný večer obohatil aj originálny program. Maľovanie modela priamo pred zrakmi divákov, unikátna bodypainting UV show s Kristínou Slovákovou, ukážka z muzikálu Mačky Nová Scéna – Romana Orlická Ján Džonald Minárik a Natalia Hatalová, spevácke vystúpenie Patrika Vyskočila, Natálie Hatalovej, Marcely Molnárovej a Alberta Herreru, dievčenskej skupiny Girls from the Moon či vystúpenie Latino tanečné duo Hector Loco a Diablita. Súčasťou programu bola aj módna prehliadka módneho domu Lombardi Fashion House a Bortolami Collection. V úlohách modeliek a modelov sa objavili známi slovenskí herci, speváci, moderátori a televízni redaktori / Patrik Vyskočil, Martin Šmahel, Noro Meszároš, Milo Kráľ, Sáva Popovič, Patrik Herman, Dávid Bílek, René Štúr,Hugo Drien, Marcus Drien, Marcela Molnárová, Marika Studeničová, Zuzka Vačková, Michaela Kapráliková, Andrea Karnasová, Mirka Ondrejčíková, Jarmila Kováčová, Nora Krchňáková a Karin Majtánová/, ktorí sa rozhodli svojou účasť podporiť c
haritatívny rozmer celej akcie. Večerom sprevádzala prítomných hostí moderátorka Andrea Paulinyová.

Čerešničkou na torte tohto výnimočného podujatia bol krst bodypainting kalendára pre rok 2017 bodypainterky Marty Gejdošovej, za účasti krstného otca, prezidenta Svetovej asociácie bodypainterov – Alexa Barendregta. Výťažok z jeho predaja darujú organizátori neinvestičnému fondu Ružová stužka, ktorý sa venuje ochrane, podpore zdravia a vzdelávania v oblasti prevencie rakoviny prsníka.

Vysoká úroveň podujatia, jedinečné vystúpenia bodypainterov, spokojní hostia, aj organizátori sú prísľubom ďalších ročníkov skvelej show.

Garantom podujatia BodyArt Show bola známa vizážistka Marta Gejdošová, majiteľka salónu krásy SHARMANT, majsterka Slovenska Body Art maľovaní na telo, ktorá sa bodypaintingu venuje už 10 rokov a od roku 2011 je členkou World Bodypainting Association.

Podujatie zorganizovala produkčná spoločnosť SHARMANT s.r.o.. Tvorba a realizácia atraktívnych sprievodných programov pre spoločenské a firemné podujatia.

www.sharmant.eu

Kontakt:

Lic. Marta Gejdošová, Tel.: 0905 396 689, marta@sharmant.sk

Miroslav Gejdoš, konateľ SHARMANT s.r.o., Tel.: 0908 626 869, gejdos@sharmant.eu

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Do medzinárodného finále súťaže za inovácie v politike sa prebojovalo šesť slovenských projektov Účastníci charitatívneho behu No Finish Line nabehali 26 007 kilometrov. Rovnaká čiastka v eurách tak poputuje na podporu vybraných projektov, ktoré pomáhajú deťom

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.